Bieluń

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ : Roślina

2. Opis:
Rodzaj bylin lub niewielkich krzewów, na które składa się około 2-3 gatunki, rózniące sie kolorem kwiatów. Pochodzenie jest trudne do określenia ze względu na duże rozprzestrzenienie po świecie Fallathanu. Za region pochodzenia podaje się najczęściej Cesarstwo w tym Marluę, jak również Wolne Mokradła. Rośliny z tego rodzaju charakteryzują się dużymi, lejkowatymi kwiatami. Owoce tej rośliny mają postać kolczastej torebki zawierającej dużą ilość czarnych nasion. Nasiona zaś, to czarne ziarenka kształtem i konsystencją przypominające nasiona granatu. Roślina ma duże postrzępione, blaszkowate i grubą, mięsistą łodygę.

3. Sposób przechowywania:
Zasuszenie bądź świeża roślina w wazonie z wodą czy w doniczce.

4. Trwałość:
Świeżo zerwana roślina w wazonie przestoi od 1 do 2 tygodni nie tracąc kwiatów ni owoców. Zasuszone liście, kwity i nasiona zatrzymują swe właściwości przez okres kilku miesięcy nawet do dwóch lat.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Jako składnik rożnych medykamentów, w formie świeżych okładów a także doustnie w postaci zasuszonej.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Liście tych roślin sproszkowane dodawane są do medykamentów obniżających gorączkę. Świeże liście kładzione na ranę uśmierzają ból i przyspieszają gojenie. Zasuszone owoce wywołują biegunkę, używane do oczyszczania organizmu zwierząt, a także przez pragnące stracić trochę kilogramów panie. Żucie świeżych kwiatów bielunia powoduje halucynacje i omamy. Ich przedawkowanie grozi śmiercią a w najlepszym przypadku utrata zmysłów i szaleństwem

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Brak szczegółowych wiadomości

6.2 Antidotum i jego dostępność: Nie dotyczy

Autor: Ninar

Wróć do strony głównej