Gąbczak rzeczny

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ:Roślina

2. Opis:
Gąbczak rzeczny, jak sama nazwa wskazuje, to roślina występująca w pobliżu rzek. Rośnie najczęściej w skupiskach ( 2-6 roślin w jednym miejscu). Gąbczak łudząco przypomina pospolicie występujący mech, dlatego też jest tak mało znany. Ma zielony kolor, który często różni się bardzo nieznacznie odcieniem od trawy. Liście gąbczaka są tak drobne, że w dotyku dają złudzenie ciągłości, tworząc nieodparte wrażenie, że roślina to jeden wielki liść. Różnica pomiędzy mchem a gąbczakiem jest bardzo niewielka- mianowicie korzeń gąbczaka rzecznego jest długi i owalny (długość około 10 – 12 cm, średnica od 0,2 do 3 cm w zależności od wieku gąbczaka). Cała niezwykłość rośliny tkwi w owym korzeniu. Po przekrojeniu go widać gąbczastą strukturę tkanki rośliny – kolor miąższu : jasno brązowy, tkanka lekko wilgotna.

Warunki wzrostu:
Gąbczak rzeczny mnoży się poprzez zarodniki umiejscowione pomiędzy drobnymi liśćmi. Prawdopodobnie do rozsiewu dochodzi raz/dwa razy ro roku przez przenoszenie nasion na skórze/sierści zwierząt. Niezbędna jest duża ilość wody słodkiej. Woda słona doprowadza do natychmiastowego zniszczenia rośliny – barwa liści staje się czerwona a miąższ korzenia usycha tracąc właściwości. Kolejnym elementem niezbędnym do rozwoju jest nasłonecznienie – rośliny z miejsc zacienionych są niewielkie a ich korzenie mają dużo słabsze właściwości.

3. Przechowywanie i trwałość:
Gąbczak powinien być przechowywany w wilgotnym miejscu co zdecydowanie przedłuża jego użyteczność ( Działanie halucynogenne miąższu utrzymuje się do 3-4 tygodni). Gąbczak, który wysycha (czas wysychania bez nawet najmniejszego dostępu do wody to 24h) jest bezużyteczny.

4. Sposób, w jaki dostarcza się do organizmu:
Doustnie.

5. Działanie:
Liście gąbczaka rzecznego nie posiadają żadnych właściwości – mogą służyć jako pokarm dla roślinożerców. Korzeń a właściwie jego miąższ posiada silnie halucynogenne działanie jednak tylko wtedy, gdy jest świeży i podany doustnie. Wysuszony korzeń gąbczaka powoduje lekkie zawroty głowy, które są nieszkodliwe.
Czas nastąpienia halucynacji : Kilka minut po zażyciu.

Test na oparcie się działaniu:
Siła Woli/5 postaci, która spożyła halucynogen + odporność na trucizny x2

Autor: Sealtiel

Wróć do strony głównej