Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[O] Dziadowska Knieja

Przeglądano 2027 razy

1. Położenie lokacji: Wolne Mokradła2. Opis lokacji:
Dziadowska Knieja to tak naprawdę fragment prastarej puszczy, która rośnie tutaj właściwie od samego początku Sferrum. To wiecznie zielony prabór, pełen drzew liściastych oraz iglastych. Poza okazałymi drzewami, jak w każdej puszczy niżej toczy się nieustanna walka o każdy skrawek wolnej przestrzeni. Porosty, mchy i grzyby pokrywają wszelakie głazy, tak rosnące, jak i powalone pnie. Prześwity po umarłych drzewnych kolosach, błyskawicznie zostają zagospodarowane przez liczne gatunki flory. Pełno tutaj także cieniolubnych ziół oraz roślin typowych dla leśnego runa. Prócz tego żyje tu oczywiście ogromna ilość oraz różnorodność zwierząt i bestii, korzystających z zasobności w pokarm oraz spokoju ze strony ras inteligentnych. Poza tym na terenie Dziadowskiej puszczy znajduje się sieć jaskiń. Nie są one, jednak zbyt rozległe oraz nie sięgają daleko w głąb ziemi. Dodatkowo kilka z nich zostało całkowicie lub częściowo zalanych tworząc niezbyt duże zbiorniki wodne zarówno pod, jak i na powierzchni. Mówi się także, iż w jednej z centralnych jaskiń natchnąć się można na miejsce mocy. Jednak do tej pory nikomu nie udało się potwierdzić tej informacji. Na granicy lokacji mieszka stary wariat mieniący się opiekunem tej głuszy i zamieszkujący trafiony piorunem dąb. Druid, choć wydaje się nie być w pełni rozumu, zna się na roślinach i miksturach jak nikt inny w okolicy. Ponadto nigdy nie widziano, by został zaatakowany przez jakieś zwierzę czy też bestię.

3. Historia lokacji:
Przez wszystkie lata rasy inteligentne metodycznie wycinały lub niszczyły kolejne fragmenty puszczy. Dziadowska Knieja zaś jest czymś w rodzaju matecznika, serca dawnego ogromnego lasu. Miejsca, do którego niewielu odważyło się zapuścić, a jeszcze mniej zdołało z nań powrócić. Niezniszczona przez wojny, nietknięta narzędziami wygląda dokładnie tak, jak kiedyś wyglądał znaczny obszar dzisiejszego Cesarstwa, Wolnych Mokradeł i Romen-Doru. I choć dzisiaj zajmuje znacznie mniejszy obszar niż w przeszłości, wciąż nie została dokładnie zbadana. Przez okolicznych mieszkańców uważana za miejsce święte lub... przeklęte. Nawet Daakarzy w czasie swej inwazji z drobnymi wyjątkami woleli unikać tego obszaru. Oczywiście miało to spory związek z tym, iż w tak gęsto zarośniętym terenie szybkość przemieszczania się armii spadała drastycznie, ale nie tylko. Drugim problemem było nocowanie na tym obszarze. Szybko okazało się, iż legendy mówione przez tubylców zawierają sporo prawdy. W nocy, pośród gęstwiny życie tętniło nadal, tyle tylko, iż ptasie trele zastępowały pomruki, ryki i wycie wilków. To ostatnie zawsze towarzyszyło nocy i zniknięciom na terenie Dziadowskiej Kniei. Trzeba bowiem dodać, iż nawet dobrze wyszkolone i uzbrojone grupy wojaków znikały po wejściu do tego miejsca. Mogło mieć to związek zarówno z niebezpiecznymi bestiami, jakie widuje się niekiedy nawet na skraju Kniei, jak i z rzekomym kultem Natury, który miał obrać ten las za swój dom i bronić go zaciekle przed jakąkolwiek interwencją z zewnątrz. Niewiele jest istotnych wydarzeń dotyczących tego miejsca, ostatnim wartym wzmianki była wyprawa badawcza poprowadzona w 4169 roku, która zakończyła się jedynie połowicznym sukcesem. Po jednym z ataków dzikich bestii grupa została zmuszona do przerwania wyprawy, nim zdołała potwierdzić obecność miejsca mocy na tym terenie. Udało się jednak zarejestrować silne źródło magii w okolicy oraz niezwykłą inteligencję atakujących potworów.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Druid Mylin - Szalony człek, którego wieku nikt nie zna. Znikomy kontakt z cywilizacją i oddanie się poznawaniu Dziadowskiej Kniei sprawiły, iż zatracił się nieco i jest bardziej nieufny w stosunku do przedstawicieli ras inteligentnych niż zwierząt czy bestii. Czasem zdarza się także, że gada z roślinami. Ostatecznie, jednak jest doskonałym zielarzem i alchemikiem, a ziołowe mieszanki jego produkcji są doskonałym lekarstwem zarówno na smutek, jak i wiele chorób.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Lista ta nie jest pełna, jako iż lokacja nie została dokładnie poznana. Do tej pory potwierdzono występowanie:
Flora:
- Bieluń
- Złośliwiec
- Tysiącznik
- Srebrny Wiąz
- Motylnik Błękitny (w pobliżu jaskiń)
- Drzewo Migdałowe
Fauna:
- Andramelion
- Destrachan
- Drzewiec
- Lesij
- Jabberwock
- Sowodźwiedź

Autor: Shëd

Wróć do strony głównej