Arena Gladiaty

Przeglądano 1743 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo, Azeloth2. Opis lokacji:
Arena Gladiaty położona jest w portowej części Azeloth, niedaleko południowej bramy. Wysokie na dziewięć metrów kamienne mury, do budowy których użyto granitowych bloków w odcieniu miodowo-miedzianym, tworzą budowlę w kształcie elipsy. Do jej wnętrza prowadzą cztery bramy, w tym trzy dla widzów. Zachodnia kieruje się w podziemia konstrukcji i jest pod ścisłym nadzorem Zarządcy. Warto wspomnieć, iż pierwsze piętro lochów jest na poziomie piaszczystej areny. Tuż za wejściową bramą ulokowana jest stajnia i specjalnie zaprojektowane pomieszczenie, gdzie wyładowuje się bestie. Wielka klatka ze stalowych prętów to docelowe miejsce przeładunku. Z niej potwory przeganiane są do olbrzymiej windy, opuszczane szybem na niższą kondygnację i rozlokowywane w komorach do czasu walki. Północna i wschodnia część pierwszego piętra podziemi służy Gladiatorom, Gladiatom, Katom i Służbie. Jest tu też niewielka, skromna łaźnia, kuchnia, jadalnia i komnaty mieszkalne. W południowym obszarze (pierwsze piętro podziemi) położony jest lazaret Uzdrowiciela, komnata Zarządcy Areny, pokoje Strażników, Treserów i Mistrzów. Tuż obok rozlokowano niewielką bibliotekę, gdzie Skryba spisuje historię walk, życiorysy najsłynniejszych Gladiatorów i listę egzekucji. Na drugim piętrze podziemi, prócz części przeznaczonej dla bestii, znajduje się ogromna sala tortur, sala treningowa i zbrojownia. Wschodnia część tego poziomu jest niewykorzystywana i częściowo zalana wodą. Najprawdopodobniej można zejść jeszcze niżej, nikt jednak nie podjął próby odszukania przejścia. Sama arena walk pokryta jest złotawym piaskiem, otoczona dwumetrowym kamiennym murem z czerwonego granitu. Z podziemi prowadzą do niej liczne wejścia, zamknięte podnoszonymi, metalowymi kratami.Trybuny zbudowano z marmuru i drewna. Okalają arenę, pnąc się pochyło w górę. W południowej części można dostać się do niewielkiej tawerny i łaźni. Część północnej trybuny, wsparta od dołu kolumnami, tworzy podium. To stąd Cesarz i jego świta obserwują pojedynki.


3. Historia lokacji:
Pierwsze wzmianki o budowli pojawiły się pośród ksiąg, opisujących Cesarstwo Vanthijskie. Miał to być pierwotnie amfiteatr, będący miejscem krzewienia kultury i centrum rozrywki, rozwijającego się państwa. Arena została niemal doszczętnie zniszczona w 1292 roku, gdy ziemie Fallathanu najechali Daakarowie i spalili Vanthię, dzisiejsze Azeloth. Na gruzach amfiteatru, za sprawą tychże Daakarów, powstała olbrzymia arena, będąca miejscem zbiorowych egzekucji i walk gladiatorów. Budowla przetrwała upadek barbarzyńskich plemion, oparła się nacjańskim okupantom, po czym popadła w niełaskę mieszkańców. W 4305 roku stała się własnością Organizacji - Gladiata Pogromców, organizującej walki gladiatorów i gladiatów - wojowników, barbarzyńców, pojedynkujących się z najgroźniejszymi kreaturami krainy. Z czasem Arena zyskała rozgłos, przejęta przez miasto w 4325, gruntownie przebudowana, służy po dzień dzisiejszy.


4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Mistrz Gladiatorów, Gladiatorzy, Mistrz Gladiatów, Gladiaci, Kat, Zarządca Areny, Skryba, Harcownicy, Uzdrowiciel, Treser Potworów, Naganiacze Potworów, Kucharz, Sprzątaczki, Strażnicy, Oberżysta, Masażysta, Palacz, Sługi.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać
Rośliny - Kwiaty ozdobne i pnącza.
Stworzenia - Wszelakie bestie, uwięzione w podziemnych klatach.

Autor: Dragonias [8290]

Wróć do strony głównej