Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Anioł

Przeglądano 3949 razy

1.  Wygląd
Uroda Aniołów zapiera dech w piersiach. Nie ma wśród nich osobników nieatrakcyjnych. Równa linia brwi, małe zgrabne nosy, kształtne usta, wydatne kości policzkowe podkreślające owalny kształt twarzy. Zęby zawsze proste, białe jak śnieg. Głosy ich są dźwięczne i charyzmatyczne. Anioły są rasą szczupłą i gibką, o proporcjonalnych, lekko umięśnionych sylwetkach. Poruszają się z gracją. Kobiety najczęściej są hojnie obdarzone przez naturę.
Wzrost: Kobiety mierzą od 180 do 200 centymetrów. Mężczyźni od 190 do 220 centymetrów.
Waga: Kobiety ważą od 65 do 90 kilogramów. Mężczyźni od 80 do 120.

2. Historia
Anioły pochodzą z Królestwa Anielskiego, przepięknej krainy, w której wszystkie zwierzęta posiadają skrzydła. W ich ojczystym świecie panował pokój, dopóki część z nich nie zbuntowała się. Matka rozkazała Aniołom służbę innej rasie, nie wszystkim to się jednak spodobało. Cały kontynent został zniszczony przez Archanioła Niszczyciela. Wydarzenie to powstrzymało buntowników, po tym wydarzeniu zapanował smutek i zwątpienie. Anioły służyły innej rasie wiele lat. Pewnego dnia Matka zebrała wszystkich, aby wysłuchali Jej słów. Oznajmiła, że przekazała już wszystko co mogła i musi teraz odejść, aby Anioły mogły się dalej rozwijać samodzielnie. Wielu popadło w panikę. Anioły, które od wieków żyły pod  opiekuńczymi skrzydłami miały teraz zacząć żyć bez Jej słowa? Najwyższa przekazała władzę Serafom. Pożegnała się z każdym, kto chciał z Nią porozmawiać. Obiecała powrócić, gdy przyjdzie właściwy czas. Niebo wybuchło światłem i każdy z Aniołów poczuł jak Jej łaska słabnie wraz z tym, jak się oddalała. Serafy rządziły królestwem. Wszystkie Anioły zaś pomagały Młodszym Braciom, bo tak nazwano rasę, której Matka nakazała służyć. Pewnego dnia odkryto istnienie pasożytniczych ras. Nazwano je Demonami. Zebrano najpotężniejszych anielskich magów i rozpoczęto badania nad nimi. Jak się okazało były to istoty z innego wymiaru, które swą siłę  wysysały z  istot obdarzonych duszą. Serafy wydały decyzję o rozpoczęciu krucjaty. Wybuchła święta wojna skierowana przeciw demonom. Wojna trwała dziesiątki lat. Aniołom udało się w końcu zabić ostatniego z nich na swoim Sferrum. Wojna pokazała jak kruche są ich istnienia. Po latach debat, postanowiono wysłać liczną ekspedycję do innego świata. Dostrzeżono stosunkowo młode Sferum nazwanym Fallathanem. Dzięki zgromadzonej mocy pokoleń i łasce Matki, otworzono portal między światami. Do Fallathanu zostały wysłane Archanioły, Anioły Szczegółowego Powołania i nieliczne Anioły wyższe rangą. Ich zadaniem było gromadzenie wiedzy i rozwój społeczności anielskiej w nowym świecie.

3. Wskazówki dotyczące odgrywania (czyli opis charakteru, język, kultura)
Anioły szanują równowagę. Nie stają po stronie dobra ni zła. Są neutralne. Ich nadrzędną wartością są nauki Matki i walka z demonami. Najczęściej są honorowi i odważni. Anioły porozumiewają się ze sobą za pomocą bardzo starego języka enochjańskiego. Ich głosy są piękne, melodyjne i dźwięczne. Dzień upływa im na wykonywaniu Powołania.
Anioły fanatycznie wierzą w Matkę. Dużo czasu spędzają na obrzędach i ceremoniach. Niektóre Anioły, silne w wierze, słyszą głos Matki w myślach. Podążają za Jej radą i dobrym słowem.
Anioły w Fallatahanie żyją w Zamku Siedmiu Mieczy. Jest to olbrzymi kompleks mieszkalno obronny. Zamek mieści się pomiędzy Careogrodem i Iirimgardem, na ziemi niczyjej. Zarządza nim Soria Estien, adiutant Mikaela. Dowódca Zastępów Anielskich dowodzi Aniołami w Fallathanie.
Wszystkich Aniołów jest około tysiąca. Prowadzą wyniszczającą wojnę z rasami demonów. Anioły odnoszą się do siebie z szacunkiem, wspierają się jak bracia, razem świętują i giną. Pomimo tego, że ich społeczeństwo jest silnie shierarchizowane, każdy rozumie, że takie stosunki są niezbędne w wojsku podczas wojny.
Anioły są postrzegani jak bohaterowie. Niektórzy myślą, że są one manifestacją bogów. Silne, majestatyczne, budzą ekscytację i radość.

Ciekawostki:
Anioł może wykazywać wszelkie uczucia znane człowiekowi.
Anioł gra tak, by na każdym kroku podkreślać wagę swojego Powołania.
Nie, nie możesz mieć Anioła kaleki, bez nogi, ucha, czy rzyci.
Anioł nienawidzi jedynie demonów.
Anioł podkreśla na każdym kroku swoją wiarę w Matkę.
Anioł wielbi zwierzęta, są odbiciem Matki - ich krzywdę pomści krwawo.
Anioł może uprawiać miłość fizyczną z innymi rasami, nie może mieć z nimi dzieci.
Anioł nie korzysta ze swojej mocy „na pokaz”; jednak może normalnie chodzić wśród innych ras z wyciągniętymi skrzydłami, nie jest to rasa skryta, tajemnicza.
Masz zbroję? Nie zapomnij o dziurach na plecach, na skrzydła.
Miecz płonący dla zastępów otrzymać można po złożeniu podania na forum gry.

Hierarchia wartości Anioła: Prawa Matki, Powołanie, inne Anioły, zwierzęta, inne istoty myślące, rzeczy materialne.

Archaniołem można zostać za specjalne zasługi i staż w rasie; tacy gracze dostają możliwość wyboru jednego z sześciu powołań.
Jeśli gracz o imieniu ZZZ jest np.: Aniołem Handlu, nie znaczy to wcale, że jak to powołanie się zwolni, nie będzie mógł nim zostać gracz o imieniu BBB, powołanie jest funkcją i może zostać przekazane zupełnie innemu Aniołowi.

Królestwo Anielskie tak naprawdę nie ma króla; Królestwo to cztery olbrzymie krainy, którym władają cztery Zwierzchności: Lud Północy, Południa, Wschodu i Zachodu. Zwyczajowo o całej wielkiej krainie mówi się Królestwo Anielskie. Identycznie określa się nazwę Sferrum.

Wszelkie sprawy, o których tu nie napisano, a które zaistniały do wyjaśnienia, należy omówić z autorami projektu.

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Anioł - opis rozszerzony 3804 05-03-2015

Wróć do strony głównej