Kanion Skalnego Pazura

Przeglądano 1686 razy

1. Położenie lokacji: Reptilia; wschodnia część Wielkich Równin.2. Opis lokacji
Tam, gdzie kończą się stepy, zaczyna się wyjałowiony, pozbawiony życia teren. Im dalej na wschód, tym trawy porastające Wielkie Równiny rzedną, a połacie zieleni zastępowane są przez ogołocone bloki żółtawego piaskowca, wyżłobionego zębem czasu i kataklizmami, które w przeszłości nękały wyspę. Kanion długi jest na około 8 kilometrów, wysoki na około 600 metrów, a jego struktura składa się z fantazyjnych kształtów rzeźbionych za pomocą siły wody i ognia: spore opady deszczu i erupcje wulkanu, którego popiół i gorąc szlifował szorstką strukturę piaskowca.
Elementem najbardziej zasługującym na uwagę są ogromne, kamienne szkielety wkomponowane w strukturę Kanionu, w myśl rdzennych obywateli Reptilii uchodzące za odzwierciedlenie wizerunków praprzodków wszystkich zimnokrwistych ras. Ich rozmiar i wygląd przyczyniły się do powstawania wielu legend o przeszłości tego miejsca, krążących wśród społeczności zamieszkującej Wyspę. Tyle ile stad, tyle też podań o prawdziwości tegoż miejsca. Niewątpliwie jednak Kanion budzi pewne poczucie strachu i respektu nawet u zimnokrwistych, a rzadkie wędrówki w te tereny przyczyniły się do zasiedlenia go przez dzikie, reptiliańskie stworzenia.
Po opadach deszczu, na dnie Kanionu zwykła tworzyć się wąska rzeka płynąca w ściśle unormowanym, wyżłobionym ongiś korycie. Na skutek tego, na czas około miesiąca, Kanion bujnie ożywa i rozkwita, oferując przebywającym tam istotom uzupełnienie zapasów wody niezbędnych do prowadzenia dalszego życia.

3. Historia lokacji
Istnieje wiele podań na temat tej lokacji, lecz najbardziej utartą i rozpowszechnioną jest ta, mówiąca o wielkich rzemieślnikach żyjących na terenie Reptilii na samym początku istnienia tego państwa. Podobno mieli być oni najlepszymi robotnikami, a cała ich siła przekuwana zostawała ku czci lokalnych bóstw. W chwale swoim przodkom postanowili oni na przestrzeni kolejnych dziesiątek lat uczynić z wąwozu naturalną świątynię, będącą nieodłączną częścią lokalnej panoramy - i tak też się stało.
Pierwotnie miejsce to należało do wyznawców Gorroga, którzy słabe i niechciane pisklęta zrzucali w przepaść, by pożarła ich Bestia, podobno zamieszkująca dno Kanionu. Jednakże na przestrzeni lat, a także z powodu kilku katastrof naturalnych nękających Reptilię, ten ogromny wąwóz pokrył się pyłem, a wielkie piaskowe bestie skryły się pod tumanami gorącego prochu wydobywającego się z rozbudzonego wulkanu. Opuszczone i zapomniane z czasem miejsce stało się siedliskiem najgroźniejszych stworzeń Reptilii, a cały teren Kanionu został przez gady okryty woalem tajemnicy, wokół której budowane są coraz to nowsze legendy.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Brak

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- Bulette
- Chajat Pere
- Gignatyczny Skorpion
- Białogrzywy
- Grotostrząb
- Destrachan
- Czerw Pustynny
- Wichruń

Flora:
- kaktusy
- pałeczki Yato
- pnączaAutor: Sheth'er

Wróć do strony głównej