Las Snów

Przeglądano 1960 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo, Wolne Mokradła.


2. Opis lokacji:
Las Snów rozpościera się na południowym-wschodzie Wolnych Mokradeł i wchodzi w skład Wschodnich Borów stanowiąc 1/5 ich powierzchni.
Jest formacją naturalną, ten podmokły teren gęsto porośnięty jest gigantycznymi drzewami, których korzenie częściowo zanurzone są w wodzie. Tam, gdzie grunt jest mniej bagnisty, przecinają go wstęgi rzek i strumieni, wiodących od jednego akwenu do drugiego.
Klimat panujący w lesie jest łagodny, dość ciepły. Niemal zawsze unosi się tam wilgotna, oblepiająca ciało mgła a przez rozłożyste korony drzew rzadko przebija się ostrzejsze słońce. Odnotowuje się tu nadzwyczaj dużo gatunków grzybów i roślin, z których duża część ma działanie halucynogenne.

3. Historia lokacji:
Las ten pojawił się naturalnie około trzech tysięcy lat przed powstaniem Cesarstwa Vanthijskiego. Zasiedlają go nieliczne Driady i Elfy, a od roku 1000 p. p. C. V. sprowadzone tam z innego Sferrum Niksy. Nie stał się on miejscem liczniejszego bytowania humanoidów, bowiem wiele z roślin występujących w Lesie Snów jest na tyle halucynogennych, że nawet ich pyłki wywołują omamy. Niksom udaje się uniknąć ich działania poprzez niemal stałe zanurzenie w wodzie, są one zatem rasą występującą tu najliczniej.
Właśnie przez specyficzną florę został nazwany „Lasem Snów”. Majaki, jakich się tam doświadcza przypominają barwny sen. Niestety wielu podróżnych nie zdołało się obudzić.
Wodnic sprowadzonych z Perl było sześć. Próżno jednak szukać ich imion. Niksy nazywają je Pierwszymi. Trzy z nich udały się na poszukiwania innej kniei i jak głoszą podania, osiedliły się w Dol Velen. Pozostałe stworzyły Pierwszą Ławicę na terenie Wolnych Mokradeł. Kiedy nadszedł kres ich żywota, Uyeli, jedna z pośród cór trójki, objęła władzę nad Sercem Lasu. Z pośród jej licznego potomstwa, niemal każda założyła własną, mniejszą ławicę. Nuene, bo takie było imię najsilniejszej potomkini Uyeli, przejęła schedę po Matce i to ona władała Sercem przez następne czterysta lat. Nuene zasłynęła jako wyjątkowo światła Niksa, rozumiejąca, że z Fallathanem trzeba nauczyć się współgrać. Nie można ignorować istnienia świata poza granicami Lasu tylko dlatego, że wszystko czego nimfy potrzebują znajduje się w miejscu, do którego zostały sprowadzone. Rozpoczęła handel i trwającą nieprzerwanie aż po dzień dzisiejszy przyjaźń z Driadami. W zamian za zioła i narkotyczne specyfiki, "Leśne siostry" jak zaczęto o nich w niedługim czasie mówić, dostarczały Niksom klejnotów i kamienia pod budowę. Nuene bowiem postanowiła w pobliżu Serca wybudować wieżę, mającą służyć za dowód, że Niksy są stworzeniami rozumnymi i jako takim, należne są im odpowiednie przywileje. Zmarła nie dokończywszy dzieła.
Yalli, jej córka, przejęła władzę po matce. Utrzymała ścisłe kontakty z Driadami, jednak budowa wieży obmyślona przez Nuene okazała się dla niej zbyt trudna. Mimo wszystko Córy Uyeli, nazywane również Ławicą Serca (ze względu na podległe jej terytorium) wciąż pozostawały jedną z bardziej autorytatywnych grup Niks na terenie Lasu Snów. Następne Matki -
Myani, Alin, Tyelis, Pellia, Iglis, Jumia, Kais, Anhis i Feraya – utrzymywały status Ławicy i kontakty handlowe z "Leśnymi siostrami", nie wykazały się jednak niczym szczególnym. Z czasem Niksy, nie tylko z Ławicy Serca, ale również z innych, podległych im zgrupowań, takich jak Ławica Mitry, Soulnies czy Lotosu, zaczęły cierpieć z powodu pogłosek o tym jakoby topiły kochanków i porywały dzieci. Ludzie częściej zagłębiali się w Las, a kiedy nie wracali (przesiąknięte pyłkami halucynogennymi powietrze pozbawiało ich zmysłów) winą obarczano Niksy. Wówczas Lufia, potomkini Ferai, wzięła pod swoją pieczę mniejsze ławice, oddzieliła kasty zbieracze od łowieckich, a w końcu wyznaczyła i tę wojowniczek, której zadaniem było patrolować granice nie tylko Serca, ale i całego Lasu. Mimo, że zmarła prędko, podział się zachował i trwał przez następne półtora tysiąca lat. Rządy kolejno przejmowały: Cimea, Baeria, Vilija i Amuris.
Kiedy Amuris była w kwiecie żywota, na Wolne Mokradła padł strach. Cesarstwo wyciągnęło rękę i po tę część kontynentu. Niksy, które przez tysiące lat zdołały pojąć, że są częścią czegoś większego, wyszły za poleceniem Amuris na brzeg lasu, bronić granic państwa. Zachowały się zapiski o ich szczególnym okrucieństwie wobec pokonanych, walczące gołymi rękami kobiety potrafiły żywcem rozdzierać rycerzy na części. W obliczu zbroi i mieczy nie miały jednak szans. Padały gęsto a podmokłe tereny Wolnych Mokradeł barwiły się ich krwią.
Najbardziej brzemienną w skutki była jednak noc, kiedy Rycerze Cesarstwa wdarli się do Serca Lasu. Ignorując pozostałe Ławice, dotarli do tej przywódczej, wpuszczając w jezioro truciznę. Osłabione szałem kobiety często ginęły w wodzie, te które się obudziły próbowały walczyć, ich opór był jednak bezcelowy. Mimo, że cało z tej eskapady wyszła zaledwie garstka mężczyn, to Ławica Serca wybita została niemal doszczętnie. Większość z tych, które przeżyły dostała się do niewoli, gdzie prawie wszystkie zmarły.
Po dziś dzień Serce Lasu jest spokojne. Nie słychać tam kwilenia ptaków, czy chlupotu wody. Nawet strumienie szemrzą jakby ciszej. O masakrze dokonanej przed blisko stu laty na Niksach przypomina spokojna tafla jeziora pokryta Smolnymi Liliami i Lotosem Przodków - rośliną która wzrasta tylko na cmentarzyskach. Mury niedokończonej wieży Nuene porasta mech, łuki bram połamały się pod ciężarem czasu. Mimo pogłosek krążących o zbieranych przez tysiące lat skarbach Cór Ulai, które wyściełają dna akwenów, żadna z pośród wielu ławic nie sięgnęła po to terytorium, którego granice wyznaczają olbrzymie głazy z symbolem Ławicy Serca.

Pozostałe grupy Niks wciąż tworzą większe i mniejsze ławice, których nazwy pochodzą od imion przywódczyń nazywanych "Matkami", populacja Lasu Snów wciąż bierze czynny udział we wszystkich organizowanych na terenie Wolnych Mokradeł powstaniach.

4.Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują: Brak

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Flora:
Lista roślin występujących w Lesie Snów jest na tyle długa, że ciężko ją podsumować, tym bardziej, że jest to knieja nie do końca zbadana. Co i rusz pojawiają się doniesienia o kolejnej odkrytej roślinie bądź grzybie.
Znaleźć tam można na przykład: Błękotnicę Bagienną, Bulwiaka Wodnistego, Gąbczaka Rzecznego, różne gatunki lilii (np.: Topielica, Płaczka, Smolna), Motylnika Błękitnego, Pomrocznicę Jaśniejąceją, Passiflorę, Słodycznika Bulwiastego, Złośliwca, Purpeę i wiele, wiele innych.
Fauna:
Fauna również jest bogata. W Lesie Snów znajdziemy legowiska Bagiennika, Krwiopijce, Pajęcze Wiedźmy, Wodne Koty czy Źródlaki. Widywane są też nieliczne Drzewce, a nawet małe Modlichy (jest zbyt chłodno by mogły dorastać do gigantycznych rozmiarów, jakie widuje się Reptilii). Las Snów jest także jednym z niewielu miejsc, w których możemy napotkać Śpiewniczkę i Jabberwocka.
Miejsce to słynie również, jako kolebka Niks.


Autor: Sathilia

Wróć do strony głównej