[O] Dolina Szeptów

Przeglądano 1742 razy

1. Położenie lokacji: Amarth. Równo w połowie drogi między Jeziorem Krwi, a Luperią.2. Opis lokacji:
Podobnie jak na Równinie Płomieni, także tutaj temperatura gruntu jest znacznie wyższa od średniej w Amarth, z tą różnicą, że nie ogień ogrzewa ziemię. Tutaj swoje ujście mają liczne gorąca źródła, a góry otaczające dolinę nie pozwalają ciepłu i wilgoci tak łatwo uciec. W efekcie na południu Amarth pośród Gór nieoczekiwanie można natrafić na oazę zieleni. Niezwykły klimat przypominający coś na kształt mokradeł. Po kolei jednak. Wchodząc od południowowschodniej strony, wędrowcy natrafią wpierw na kompleks budynków. Jest tutaj uzdrowisko, tawerna " U Lesija" słynąca nie tyle z alkoholi, ile z wszelakich naparów oraz mieszanek ziołowych. Pozostałe dwa budynki to magazyn oraz budynek wykorzystywany przez wszelakiej maści badaczy. Nie ma tutaj może najlepszego dostępnego sprzętu, jednak jest dość by wykonać wszystkie podstawowe eksperymenty i analizy. Dalej w głąb doliny, wilgotność oraz temperatura powietrza zaczyna szybko wzrastać. Także grunt staje się coraz mniej solidny, ustępując rozlewiskom. Woda tutaj jest jednak bardzo ciepła. Nie na tyle, by się poparzyć, jednak wystarczająco, aby nawet w czas największej zamieci można było spokojnie taplać się bez obaw o wychłodzenie. Około tysiąca kroków dalej za budynkami, rozlewisko pogłębia się, zaś roślinność mocno gęstnieje. Przeprawa przez taki teren wymaga nie lada umiejętności oraz ostrożności. Nie zaleca się nikomu wybierania na samotne spacery, bowiem dalej teren Doliny Szeptów jest już słabo zbadany oraz, co pewne, pełny dziwnych bestii. Tam też można zrozumieć, skąd taka nazwa. Para wodna wydostaje się na powierzchnię, niekiedy w towarzystwie dźwięków przypominających szept w niezrozumiałym języku. Serce doliny, znajdujące się ponoć w jaskiniach po północno-zachodniej stronie, jest wedle plotek miejsce zbiorów najrzadszych oraz najcenniejszych gatunków roślin i grzybów, którego oczywiście pilnować mają straszne monstra. Do tej pory nie dotarła tam żadna ekspedycja, więc istnienie oraz faktyczny stan jaskiń pozostaje w sferze domysłów.

3. Historia lokacji:
Gorące źródła były w tym miejscu zawsze, jednak Dolina Szeptów do obecnego stanu doszła stosunkowo niedawno, a przyczyniła się do tego klątwa Zamieci. Wcześniej była to zwykła dolinka, nie wyróżniająca się niczym, poza może wiecznie unoszącą się w tym miejscu mgłą, oraz kilkoma gatunkami roślin lubiącymi wilgoć. Zmieniło się to po raz pierwszy, gdy Dzieci Przeznaczenia powróciły na tron. Amarth ponownie uwolnione zostało od klątwy chłodu, wtedy też Dolina została całkowicie zalana, przez roztapiający się śnieg. Ilość wody była tak duża, że najprawdopodobniej doprowadziła do zapadnięcia się części tuneli oraz otworzyła nowe ujścia dla gorących wód. Gdy wraz z odejściem Królowych Vashiyi oraz Selduine powrócił chłód, Dolina otrzymała swój ostateczny wygląd. Źródła, bijące teraz bezpośrednio na powierzchni, nie pozwoliły na znaczny opad poziomu wody. Teraz Dolina ta to dziwne połączenie gorącego i wilgotnego klimatu, z mroźnym pełnym opadów śniegu. Wyrastające z ciepłego bagna drzewa, mają korony pokryte białym puchem, co zmusiło rośliny do wielu osobliwych mutacji. Także magia dołożyła swoje trzy grosze, sprawiając, iż tutejsza fauna i flora jest ewenementem na skalę całego Fallath!

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- Karczmarz "Grzechuta" - Właściciel tawerny "U Lesija". Elf wielce już posunięty w latach, który nie stroni od fajki wodnej oraz dobrej ziołowej nalewki. Właściwie zawsze uśmiechnięty i skłonny do pójścia klientom na rękę. Co prawda, tylko odrobinkę i, jak twierdzą stali bywalcy, ma to wliczone w cenę. Mimo wszystko jest darzonym powszechnym szacunkiem, lokalnym źródłem informacji o wszystkim, co dzieje się w Dolinie.
- Ellandar - Syn Karczmarza. Początkujący botanik i alchemik. W przyszłości, odziedziczy po ojcu Tawernę, więc już teraz przyucza się do jej prowadzenia oraz "nawiązywania kontaktu z klientami".
- Angwen - Córka starego Grzechuty, będąca jedną z pracownic w uzdrowisku. Odziedziczyła urodę po swojej matce, ale także chęć niesienia pomocy innym. W przeciwieństwie do brata nie ma głowy ani do interesów, ani do nauki, choć biegle radzi sobie z opatrywaniem rannych i leczeniem wielu prostych dolegliwości, czy to przez masaże, czy też okłady lub mieszanki ziół.
- Mykryon - Lifeatysta, właściciel Uzdrowiska. Z pomocą magii i ziół zwykł "czynić cuda" dla wszystkich gości dotkniętych wszelakimi schorzeniami czy chorobami. Człek sławny i powszechnie szanowany, o którym mówi się nawet, iż powinien zajmować wysokie miejsce w kulcie. Ten jednak nie chce o tym nawet słyszeć, miast tego z wielką ciekawością obserwując pracę badaczy.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
- Ledara
- Varihja
- Nephta
- Seutros
- Mavantar
Flora:
- Miodnica
- Miodzik Trujaczek
- Skowytnik
- Avinnanta
- Passilera
- Krwica
- Żelazodrzewo

Autor: Shëd

Wróć do strony głównej