Zamtuz Błękitna Perła

Przeglądano 1987 razy

1. Położenie: Cesarstwo Vanthijskie, Marlua, centrum miasta

2. Opis lokacji:
Dewiza: „Brudny pieniądz nie śmierdzi, nieumyta kobieta już tak" oraz mniej oficjalna: „Jesteśmy dyskretni, ale pamiętamy o wszystkich twoich wizytach".
Kusiło, by nazwać zamtuz Ojna (jako anagram od Anjo), Czarna Perła, Moodrad bądź Biały Smok. Cokolwiek znaczącego dla historii miasta, by z premedytacją z tego zadrwić. Starsi i mądrzejsi wyperswadowali jednak Khattaw, że taki ruch mógłby pozbawić ją głowy, a na to nie mogła sobie w tym momencie pozwolić. Pozostali więc przy Błękitnej Perle, nazwie na tyle delikatnej, by sugerowała przybyszom, że nie wkraczają do miastowych bibliotek i ciekawej, by podkreślać „niezwykłość” asortymentu, na jaki mogą tu liczyć. Czerwień w pierwotnie wybranej nazwie współgrała również idealnie z wystrojem, który utrzymany był głównie w tym kolorze, nazwa jednak zbyt mocno kojarzyła się z popularnym zamtuzem znajdującym się w mieście stołecznym Cesarstwa. Może i czerwień pobudzała, za to błękit kojarzył się z ostoją spokoju i ukojenia.
Czteropiętrowa kamienica została zaadaptowana tak, by wypełniły ją dyskretne komnaty i dwie większe sale, w których bawić można się było wspólnie. Na czwartym piętrze znajdowały się również komnaty zarządcy, w których składowano zarobki oraz prowadzono rachunkowość.
Każda z komnat kurtyzan wyposażona była w wygodne łoże, toaletkę, szafę na ubrania, stolik oraz regał z alkoholami, które pozwalały rozluźnić nieco atmosferę. Wszystkie pomieszczenia utrzymane w czerwono-czarnej kolorystyce. No może poza pomieszczeniami użytkowymi, takimi jak łaźnia czy kuchnia. Tam klienci nie mieli wstępu, toteż nie widziano potrzeby, by dbać o klimatyczny wystrój.

3. Historia lokacji:
Nie mogło stać się inaczej. Skoro interesy w domu hazardowym, Dziupli, szły dobrze, należało poczynić kolejny krok. A nic przecież nie współgrało tak pięknie z hazardem, jak prosty... piękne kobiety. Zyfira i Sasziel to było zdecydowanie za mało, by wypełnić lukę w ofercie, a fakt, że wszystkie miastowe zamtuzy odnosiły finansowe sukcesy sprawił, że decyzja była aż nazbyt prosta.
Potrzebowali jedynie dobrego planu i wpływowych wspólników (bo nawet część ewentualnego przychodu jest lepsza, niż jego zupełny brak).
Khattaw Nebel, znana skądinąd władzom, nie miała zbyt dużych problemów z pozyskaniem interesantów z samego szczytu miastowej hierarchii. Każdy chciał uszczkąć sobie coś z interesów powszechnie uznawanych za niegodne, nie brudząc sobie przy tym rąk. Ręce panny Nebel były już tak brudne, że zła sława naprawdę nie spędzała jej snu z powiek.
Pod zamtuz pozyskano kamienicę mieszczącą się w niemalże w samym sercu miasta, dbając o to, by Dziupla nie była położona zbyt blisko nowego, istotnego punktu na mapie Marlui. W przejęciu pomógł sam zarządca, zgarniając za to przy okazji sowitą zapłatę. Przekazanie miało miejsce trzynastego Asvarby, 4365 roku.
Niemal natychmiast po przejęciu zajęto się przystosowywaniem budynku do swego nowego przeznaczenia. Burdel, nawet jeśli nim nie był, miał sprawiać wrażenie miejsca ekskluzywnego, a to wymagało odpowiedniego wystroju wnętrz i wyboru samych pracowników.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Khattaw Nebel [6964] - właścicielka, dwadzieścia sześć lat, człowiek.
Heran Torn - zarządca, czterdzieści trzy lata, człowiek.
Alisa Millhaven - medyk, dwadzieścia siedem lat, człowiek.
Gron, Bron, „Jeżyk” - bracia, najemnicy-ochroniarze, wiek nieznany, około trzydziestki, ludzie.
Uan’khak - ochroniarz, wiek nieznany, półork
Anar’bell Wilems - kucharka/gospodyni, trzydzieści osiem lat, człowiek
Ania, Eletra, Udyta, Sejr, Minar, Kasha, Avlyn, Emersa, Ita, Avla, Iwrin, Ebgejla - kurtyzany/tancerki, przekrój wieku: osiemnaście-trzydzieści dziewięć lat, rasy ludzka, półelfia.
Igo, Uryk, Daron - chłopcy, a raczej młodzi mężczyźni do towarzystwa, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, przekrój wieku: od osiemnastu lat do dwudziestu sześciu, półelf i dwóch rasy ludzkiej.
+ wedle zainteresowania postaci graczy
Co jak co, ale w "Błękitnej Perle" dba się o prezencję pracownic i pracowników. Dziewczęta są zadbane, podobnie jak chłopcy. W zamian za solidną i uczciwą pracę, mogą liczyć na naprawdę przyzwoite warunki życia oraz opiekę medyka. Wszyscy przyuczni są do tego, by spełniać nawet najbardziej wymyślne zachcianki klientów, istotną rolę odgrywa jedynie odpowiednia cena.

5. Lista roślin i stworze charakterystycznych dla lokacji:
Charakterystycznych, to jest unikatowych roślin dla tej lokacji brak. Można jednak w nim kupić wiele substancji, powszechnie uznawanych za odurzające.

Autor: Khattaw [6964]

Wróć do strony głównej