Herbaciarnia "Maska i Wąż"

Przeglądano 1698 razy

1. Położenie lokacji: Reptilia; Naga Sa’Lhiazz


2. Opis lokacji:
Nagowie od zawsze słynęli ze swego obycia oraz dystyngowanej sztuki picia herbaty. Nic dziwnego, iż miasto ich było skupiskiem mniejszych lub większych herbaciarni, powtykanych nawet w najciaśniejsze zakamarki. Ta restauracja jednak wybijała się spośród nich wszystkich, przyciągając wzrok swoją nieodzowną awangardą. Lokal zbudowany był z barwionych na zielono cegieł przetykanych tu i ówdzie drewnianymi belami. Cały okraszony malowanymi ornamentami, nadającymi specyficzny urok owemu miejscu. Spośród nich wyzierały podłużne, pokryte witrażami okienka, przez które od zewnątrz nic nie było widać. Goście od wewnątrz jednakże mogli bez przeszkód podziwiać krajobrazy po ich drugiej stronie. Strop pokryty czerwonymi dachówkami wywinięty został fikuśnie w narożnikach, z których zwisały barwne lampiony zapalane wraz z nadejściem zmierzchu. Na drzwiach zaś wypukła rzeźba przedstawiająca białą maskę oplecioną wężowym splotem - symbol tutejszego lokalu.
Wnętrze jest ciemne, stonowane, jednakże nie przytłaczające. Mnóstwo stolików, gdzie funkcję krzeseł przejęły pękate poduszki. Największe zaskoczenie jednakże przynosi podłoga stanowiona przez jeden wielki płat hartowanego szkła, przez które widać wielkie akwarium i pływające pod stopami klienteli ryby i inne wodne stworzenia. Obsługę lokalu stanowią zamaskowani Reptiliończycy. Jedynie nagińskie samice mają prawo świadczyć usługi gościom, jednakże ukrywając swoją tożsamość za zmyślnymi maskami nałożonymi na pyski.
Całość budowli zajmuje bardzo dużą połać miejsca, bowiem prócz zamkniętej części wyróżnia się też tę na świeżym powietrzu, do której prowadzi specjalne wyjście, dostępne wyłącznie dla elitarnych jednostek. Mawiają, jakoby reptyliońska mafia miała tam własną siedzibę, ukrytą również pod powierzchnią ziemi. Z tamtejszych ogrodów również dostarczane są pokłady świeżych roślin urozmaicających smak serwowanych herbat.

3. Historia lokacji:
Historia Herbaciarni sięga już ponad pięciuset lat, w wyniku czego jest zdecydowanie najstarszym tego typu przybytkiem na terenie całej Reptilii. Pierwszym założycielem był Nag Akita Asada, który dzięki opanowaniu sztuki parzenia herbaty odebrał z rąk ówczesnego Szoguna przywilej otworzenia własnego biznesu, a także bycia prekursorem w swojej dziedzinie. Ranga przybytku wzrosła szybko, i aż do czasów współczesnych w niemal niezmienionym stylu pielęgnowana jest tradycja serwowania wybitnej herbaty – nie tylko pod względem smaku i aromatu, lecz również samego stylu podania napitku.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Właściciel – Kuronabe Asada (Nag)
Długi na ponad pięć metrów wąż o płowej, aksamitnej łusce wybarwionej na odcień piasku. Jest potomkiem założyciela Herbaciarni, Akity Asada, tym samym należąc do jednego z najwybitniejszych w historii Reptilii rodów gustujących w sztuce parzenia herbaty. Jest istotą spokojną i rozważną, znającą swoją wartość w branży. Jego pewność siebie jest nie do przebicia, choć nigdy nie stroni od przyjęcia słów konstruktywnej krytyki klientów.
Członkowie mafii
Ich obecność nie jest jawna dla społeczności reptiliońskiej. Czasem zdarza się, że przez tylne, chronione drzwi wychodzą pojedyncze istoty, zazwyczaj więcej nie pojawiając się na terenie przybytku. Do tej części kompleksu Herbaciarni nie ma wstępu nikt, poza specjalnie powołanymi jednostkami.
Kelnerki (wyłącznie nagińskie samice)
Ogrodnik
Sprzątacze

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
- zwierzęta: ryby i inne stworzenia wodne, swobodnie pływające w basenie utworzonym pod szklaną podłogą; barwne ptaki trzymane w klatkach
- rośliny: egzotyczne kwiaty, krzewy herbaciane, rosnące pod okiem ogrodnika wanilia, mięta, goździki i inne przyprawy urozmaicające smak serwowanych herbat

Autor: Sheth'er [4899]

Wróć do strony głównej