Czara Błogości

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Czara Błogości to dziwna i dość rzadko spotykana roślina. Potrzebuje wyjątkowych warunków klimatycznych i spotkać ją można w zaledwie kilku krainach Fallathanu. Rośnie w okolicach wulkanów i gejzerów, na brzegach gorących źródeł. Niewielkie skupiska Czar Błogości odkryto na Wyspie Mew, pośród jeziorek Cmentarzyska Przodków. Układ korzeniowy rośliny ma kształt burakowaty i osadzony jest nawet do metra w głębi ziemi. Liście tworzą geste kępy zrogowaciałych gałązek, wydłużonych w kształcie macek o herbacianej barwie. Kwiat osiąga rozmiar cebra, kształtem przypominając odwrócony dzwon. Mieni się jaskrawą czerwienią, zdobioną błękitnymi wzorami. Zakwita wczesną wiosną a zapylanie trwa do końca lata. Jedynym stworzeniem, które może tego dokonać jest Ozorek Pijaczek. Roślina wytwarza spore ilości gęstego nektaru, który pod wpływem temperatury gorących źródeł fermentuje, przekształcając się w pożywny i smakowity alkohol. Jest bardzo cenionym i drogim trunkiem. Owoc rośliny wyglądem i wielkością przypomina arbuz, z tym tylko, że jest koloru czerwonego, przepasanego turkusowymi wzorami. Nie nadaje się do jedzenia i traci swe alkoholowe właściwości.

3. Sposób przechowywania:
Nektar należy przechowywać w szczelnie zamkniętym, szklanym naczyniu.

4. Trwałość:
Nektar odpowiednio przechowywany (chłodne i zaciemnione miejsce -piwniczka), może służyć jako wyborny trunek nawet kilka lat.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Poprzez wypicie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Wypicie nektaru w ilości butelczyny, może spowodować upojenie alkoholowe (zależy od posiadanych umiejętności i odporności).

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Działa po 10/30 minutach

Autor: Dragonias

Wróć do strony głównej