[O] Chewerneth

Przeglądano 1730 razy

1. Położenie lokacji2. Opis lokacji
Specyfika tego miejsca jasno odznacza się na tle innych miejsc w Almanan. Przede wszystkim jest tutaj najwięcej budowli wzniesionych przez Elfów. Nie oznacza to jednak, że architektura jest tutaj dominująca. Uniwersytet kształcący architektów mieści się w rozłożystym dębie, nie ustępuje majestatem żadnej z budowli wykonanej z kamienia czy wypalanej cegły. Liczne wieże, zdobne kolumny i całe antresole niemal wiszące w powietrzu robią niemałe wrażenie. Najbardziej spektakularnym elementem jest jednak aflaston - element budowy statku wkomponowany w fasadę. Uczelnia kształci przede wszystkim specjalistów od konstrukcji statków dla floty i innych mniejszych łodzi czy barek. Można poznać również tajniki architektury użytkowej. Głownie mostów, bo na Nirrei nigdy ich Elfom nie było dość, a każdy ma w sobie coś osobliwego. Nauczyć się można też budownictwa sakralnego związanego z kultem Athiel, ale i innych form.
Oczywiście najważniejszym, najbardziej ruchliwym miejscem są doki, które ciągną się wzdłuż linii brzegowej. We wschodniej części skupia się handel, ale i cały przemysł związany z budową statków i łodzi, natomiast zachodnie porty przeznaczone są dla Laefar trudniących się hodowlą i wydobyciem pereł, będących znaczącym towarem eksportowym Almanan. Występują w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki niewielkiej magicznej ingerencji, dlatego te większe lub o oryginalnych kolorach mogą nosić w sobie odrobinę magii, ale te naturalnie białe są jej zupełnie pozbawione.
Przechadzając się kamiennymi uliczkami miasta warto wstąpić na Maen En'alkar (Szlak Chwały). Jest to miejsce żywej historii przeplatającej się z teraźniejszością. Szlak prowadzi od uczelni do placu, gdzie znajdują się siedziby Vansaynów i gisirów. Nad trzystumetrową kamienną ścieżką wznoszą się piętnastometrowe pojedyncze (również kamienne) łuki, na których wysoko wyryte są herby wszystkich dotychczasowych Rektorów obu uczelni Almanan, natomiast niżej wypisane są imiona kolejnych zwycięzców zawodów rozgrywanych podczas Ary tyalie. Jest to miejsce szczególnie ważne dla wojowników, a z racji swojego położenia ulegało niestety wielu aktom wandalizmu ze strony gości przybywających tu w interesach. gisirowie więc otaczają to miejsce swoją szczególną troską.

3. Historia lokacji
Chewerneth powstało jako pierwsze z miast Almanan. Swój rozwój zawdzięcza dostępowi do morza i nieograniczonym możliwościom handlu z innymi nacjami. Ze względu na handel perłami, Daakarowie chcieli sobie przywłaszczyć to miasto, niemal całkowicie dostosowując je do swoich oczekiwań. Po odzyskaniu niepodległości przez Almanan, miasto odbudowano, przywracając mu dawną świetność.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Rada Vansaynów, dwóch kapłanów, jeden Astrolog, Rektor, 20 mentorów, żołnierze, handlarze, jubilerzy, rzemieślnicy, magowie i inni mieszkańcy.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać
Brzytwodziób, Energon, Gigantyczna ośmiornica, Koralion, Morski Ślepiec, Jednorożec, Smokornica, Wodny Kot.

Autor: Sobenna [9494]

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
[P] Placówka Płomienia w Almanan 1218 14-09-2016

Wróć do strony głównej