[O] Ryilia

Przeglądano 1359 razy

1. Położenie:

Zjednoczone Królestwo Irimgardu, Deneria, Ryilia

Ryilia

2. Opis lokacji:


Ryilia geograficznie położona jest między środkowym pasmem Gór Krańca Świata na południu, a jeziorem Majacorha na północy. Przedstawia sobą krajobrazy typowo górzyste, z przewagą lasów iglastych w wyższych partiach rejonu. Ciepłe miesiące bywają tutaj dość surowe i relatywnie chłodniejsze niż w innych częściach kraju.

Jedynym większym osiedlem tej krainy jest Kemuri, zwane ironicznie "wonnym zakątkiem", przez wzgląd na mieszczący się tutaj największy targ rybny Irimgardu. Położone przy zachodnim brzegu jeziora Majacorha, strzeże wejścia do regionu, a przede wszystkim biegnącego przezeń szlaku handlowego. Tutaj także rezyduje stary lord Ursiel i jego administracja, a wśród nowych osiedli – wybudowanych już po unii z Irimgardem – powstał jeden z większych garnizonów Irimgardzkich w południowej Denerii.

Poza Kemuri, w regionie próżno szukać dużych skupisk ludzkich, chociaż wiele osad powstawało i upadało tutaj na przestrzeni lat. Z tych, które przetrwały do dziś, najważniejsze to skupiona na górnictwie, południowa wieś Tokey, a także Tiria – nazywana "ostatnim portem wschodu", choć jedyne statki jakie tam cumują to kutry rybaków. W wysokich górach znaleźć można jeszcze liczne osady i umocnienia ludności góralskiej.


3. Historia lokacji:


Za czasów dawniejszych, mało gościnne ziemie dzisiejszej Ryilii często bywały świadkami starć i bitew, których stawką była kontrola nad południowym szlakiem handlowym wiodącym nad jeziorem Majacorha. Po upadku Daakarów, ponowną stabilizacje regionu zapewniły Amazonki, przynajmniej do czasu wojny z najeźdźcami z Urr, kiedy to ugięły się one pod orężem nieprzyjaciela. Zdawało się, że zadomowi się on na dobre na tych ziemiach, jednak ostatecznie Amazonkom na pomoc z zachodu przyszedł Irimgard. Po wyzwoleniu Denerii i wcieleniu jej pokojowo do Irimgardu, lokalni władycy z rodu Ursiel mogli w końcu względnie spokojnie roztoczyć swoje wpływy nad Ryilią.

4. Lista ważnych NPC, którzy zamieszkują lokacje:

Imię: Adel Ursiel
Rasa: Człowiek
Wiek: 78 lat
Charakter: Chaotyczny Neutralny
Specjalność: Gospodarka
Profesja: Polityk
Zajmowane stanowisko: Lady Ryilii
Opis:
Pochodząc z bogatego i licznego rodu, Adel zawsze wychowywana była na ambitną i władczą kobietę. Kiedy przed laty Irimgard wzbogacił się o nowe ziemie, udało jej się zachować wpływy w prowincji, która od wieków należała do jej rodziny. Wszystko dzięki waleczności jej samej i białogłów z jej rodu, które ramię w ramię z wojownikami Irimgardu stawiały opór najeźdźcom i tym samym zostały docenione przez króla, ceniącego sobie taki hart ducha. W ostatnich latach trawi ją jednak paranoja i stany lękowe. Lady jest bowiem przekonana, że wszyscy członkowie jej rodziny czyhają zawzięcie na jej życie, aby w końcu przejąć po niej schedę.

5. Lista roślin i stworzeń występujących w lokacji:


Fauna:
- Grotostrząb
- Lanne
- Pentagryf
- Mamut fallathcki
- Niedźwiedź Fallathański
- Ośmiowąż
- Rok
- Troll
- Wiwerna Klifowa
- Złotodaj

Flora:
- Dath
- Krętacz Olbrzymi
- Krwawnik pospolity
- Kudeks
- Mrozosiew
- Morwa
- Złote Drzewo

6. Koszt Lokacji:


Brak

7. Typ lokacji:


Lokacja ogólnodostępna

8. Autor:


Vilmaer Ceorah 

Wróć do strony głównej