[P] Apteka "Magus"

Przeglądano 1310 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo, Sorvest, Księstwo Vanth, Turgonia, Azeloth

2. Opis lokacji:


Apteka mieści się w kamienicy, znajdującej się blisko głównej siedziby Gildii. Sam budynek nie jest wybitnie wielki, ale spokojnie mieści cztery pokoje na dwóch piętrach.
Przed samym budynkiem znajduje się malutki ogród, gdzie hodowane są zarówno rośliny potrzebne do produkcji różnego rodzaju leków, a także zwyczajne, ozdobne. Oczywiście nie wszystkie rośliny można uprawiać w Cesarstwie ze względu na panujący tu klimat. Niektóre są sprowadzane z innych krain i przechowywane przez młodego Deretha w składziku.
Do pierwszego pomieszczenia, czyli malutkiego przedsionka, prowadzą cztery kamienne stopnie. Wejście do apteki znajduje się po prawej stronie, po lewej jest pomieszczenie do przechowywania roślin, czyli składzik. Znajdują się w nim półki ze słojami, a także donicami oraz wszelkiej maści pudełeczkami. Mimo pozornego chaosu, który tam panuje, zarządca przybytku doskonale wie co gdzie się znajduje.
Sama apteka, ma około dwunastu metrów kwadratowych. Na tak niewielkiej powierzchni udało się upchnąć długą ladę mieszczącą się na końcu pomieszczenia, która jednocześnie oddziela kupca i sprzedawcę. Na ladzie wystawione są często sprzedawane produkty jak na przykład mikstury przeciwbólowe. Oprócz tego wstawione zostały krzesełka i mały stolik dla oczekujących.
Żadna dobra apteka nie obejdzie się bez pracowni, w której alchemik może wykonywać zlecenia. W tym miejscu wejście do niej znajduje się na końcu pokoju z ladą tak, aby żaden z kupujących nie mógł tam wejść nieproszony. Samo pomieszczenie jest malutkie, miesci kilka półek z odczynnikami, gotowymi produktami i półproduktami, fiolkami i różnej maści kolbkami oraz solidny, drewniany stół, gdzie alchemik warzy swoje wywary. Po prawej stronie mieszczą się małe drzwiczki, które prowadzą do zaplecza, pełniącego rolę magazynu dla sprowadzanych roślin.
Wracając do przedsionka można wejść na niczym niezabezpieczone schody, które kończą się zamkniętymi zazwyczaj drzwiami. Jest to wejście do kwater prywatnych. Na stałe mieszka tam Ravenil, ale jest tam jeszcze miejsce dla trzech osób. Zazwyczaj są to studenci realizujący w tym miejscu praktyki. Pokoje nie opiewają w luksusy - w każdym znajdują się dwa łóżka, stolik, mała komoda i dwa krzesła.

3. Historia lokacji:


Tradycja prowadzenia apteki była w krwi rodziny Dereth już od kilku pokoleń. Ojciec Ravenila, a także ojciec jego ojca, prowadzili swoje własne przybytki. W roku 4312 za rodzinne oszczędności najmłodszy z rodu wykupił starą, mieszkalną kamienicę w sercu Azeloth, odremontował ją i zaczął prowadzić swój biznes. Interes szedł wyśmienicie przez kilkadziesiąt lat, która dla Ravenila były w końcu jedynie ułamkiem życia. W roku 4366 stało się coś, co przyczyniło się do znacznego pogorszenia sytuacji apteki - ojciec elfa mocno podupadł na zdrowiu i chociaż najmłodszy Dereth tworzył coraz to wymyślniejsze mikstury, jego stanu nie dało się poprawić. Po jego śmierci na początku 4367 apteka była na skraju bankructwa - Ravenil nie mógł się skupić na niczym, poza opłakiwaniem ojca. Przez rok nic nie wskazywało na to, aby cokolwiek miało się zmienić, jednak w końcu los uśmiechnął się do elfa. Nawiązał współpracę z Gildią Magów, która całkowicie wykupiła kamienicę, a za pieniądze ze sprzedaży mógł pospłacać stare długi. Od początku 4368 roku pracuje jako alchemik w swojej starej aptece.

5. Lista mieszkańców/NPC:


Imię: Ravenil Dereth
Rasa: Elf
Wiek: 361 lat
Charakter: prawdziwie neutralny
Specjalność: alchemia
Zajmowane stanowisko: główny alchemik
Opis postaci: Ravenil urodził się w Romen-Dorze, w rodzinie alchemików i tam spędził swoje dzieciństwo. Gdy tylko wiek i sytuacja materialna pozwoliły mu się usamodzielnić, wyfrunął z rodzinnego gniazdka, szukając szczęścia w Cesarstwie. Pierwsza inwestycja okazała się być także ostatnią, ponieważ nie okazał się być najlepszym zarządcą swojego interesu. Najlepiej sprawdza się w tworzeniu mikstur, a prawdziwym jego konikiem są substancje halucynogenne, co nie oznacza, że nie potrafi robić zwykłych leczniczych.

6. Lista stworzeń i roślin:


a) Rośliny:
Ajolla
Dyptyr oleisty
Bawełniak różowy
Bieluń
Krwawnik pospolity
Lilia płaczka
Orzeszkówka potniczka
Śmierdziuszka lecznicza
Tysiącznik
Tojad fiołkowy
… i inne rośliny lecznicze, zdolne do rozwoju w klimacie Azeloth.

b) Zwierzęta:
Szczur
Fretka, zwana Milo, przygarnięta w celu wytępienia szczurów

6. Koszty lokacji:

Koszt 38 575 337 złotych monet

1x Pracownia rzemieślnicza
1x Kamienica
1x Sklep

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":7},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":4},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":6},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":7},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":6},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":8},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.3674142%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":38575337}]}

7. Typ lokacji:

Lokacja organizacyjna

Właściciel - Gildia Magów

8.Autor:

Acalia, Veart

Wróć do strony głównej