[P] Rezydencja "Niebiańskie Oko"

Przeglądano 843 razy

1. Położenie lokacji:

Reptilia – Obrzeża Naga Sa'Lhiazz w kierunku do Portu Tysiąca Myśli

2. Opis lokacji:


Na oficjalną rezydencję rodu Kaminarii składa się rozległy, otoczony, niskim kamiennym murem plac, na którym znajdują się trzy zabudowania znacznie różniące się od siebie rozmiarem. Wszystkie łączą pewne cechy wspólne będące wynikiem specyfiki nagijskiej architektury. Za główny budulec posłużyło drewno, którego na wyspie nigdy nie brakowało. Dachy o ostrych kształtach, finezyjnie podniesionych kątach i spiczastym szczycie, wyłożone są ceramiczną dachówką. Budynki są niskie, parterowe, ale rozległe i wybudowane na dodatkowo podniesionym kamiennym fundamencie. Zabudowania cechuje lekka, drewniana konstrukcja, z każdej strony otaczają je ogrody.

Najmniejszy budynek znajduje się na wysepce pośrodku sztucznego stawu zajmującego aż blisko trzecią część całego terenu. Altanę wykonano z drewna. Jest na tyle przestronna, by pomieścić we względnym komforcie nawet sześciu „siedzących” Nagów przy niewielkim stoliku. Wokół niskiego prostokątnego stolika zwykle ułożone są wygodne kwadratowe poduchy do siedzenia. Te egzotyczne siedziska, charakterystyczne dla nagijskiej społeczności, są stamtąd zabierane przez służbę w razie deszczowej pogody. Choć altana jest zadaszona przy dość dokuczliwych i gwałtownych ulewach, jakich doświadcza sezonowo ta część świata, dach oraz „ściany” altany, zapewniają jedynie ochronę przed dokuczliwym Solimusem. W porze deszczowej zdarza się, że dość duże ilości wody przedostają się do środka. Na wyspę można się dostać jednym z dwóch drewnianych mostów wybudowanych na lądzie od strony zabudowań i otaczających je ogrodów. Jeden most łączy wysepkę z brzegiem w linii prostej, drugi wije się niczym wąż po stawie. W wodzie pełno jest kolorowych ryb koi, skorupiaków, karpi czy wielkich niczym pies salamander.

Kolejne prostokątne zabudowanie składa się z dwóch części rozdzielonych zadaszonym placem. Na placu są cztery kabiny, w których Nag lub inny gość, może doprowadzić się do porządku po trudach dnia, zmywając z siebie wszelkie brudy. Na pierwszą część zabudowania składa się kuchnia i pokój dla służby, na drugą - sześć pokoi gościnnych. Kuchnia oczywiście jest wentylowana tak, by żadne zapachy nie przeszkadzały mieszkańcom posesji. Wszystkie pomieszczenia dla gości urządzone są w ten sam sposób i przeznaczone są głównie jako miejsce do spania lub odpoczynku. Pokoje są na tyle przestronne, by zmieściło się we względnym komforcie co najmniej troje Nagów. Za miejsce do spania służyć mają wygodne płaskie materace, wypełniające większą część pomieszczenia. Służba ma obowiązek przygotować i wnieść owe materace przed udaniem się gości na odpoczynek. Do każdego z pomieszczeń prowadzą suwane drzwi, zajmujące jedną ze ścian. O prywatności nie ma mowy. Ściany pokoi są wykonane z wielce cenionego przez Nagów twardego, sprasowanego i otynkowanego bambusa, ale zbyt cienkie by je wygłuszyć. W pokojach mogą znajdować się również inne meble a także elementy dekoracyjne jak obrazy na ścianie, czy jakiś instrument w kącie, unikano w tej części wieszania oręży czy zbroi do końca nie ufając swoim gościom. Kuchnia jest sporych rozmiarów, do tego dobrze zaopatrzona. Nie brakuje tam rozmaitych owoców, warzyw i przypraw niezbędnych w domostwie szlacheckiej rodziny. W kuchni znajdują się też wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia potrzebne do przygotowania nawet najbardziej wyszukanych Nagijskich potraw. Kuchenne paleniska znajdują się przy jedynej w budynku kamiennej ścianie, nikt nie chce by przypadkiem wybuchł pożar.

Ostatnie z zabudowań stanowi już właściwa rezydencja, którą zajmują członkowie rodu Kaminarii. Nie są największym z Nagijskich rodów, stanowiąc raczej wyższą klasę średnią wśród wężowatych możnych. Ich siedziba nie zapiera tchu w piersi tak, jak rozległe. ociekające złotem i drogimi kamieniami, pałace prawdziwych arystokratów. Rezydencja jest jednak dość rozległa i elegancka, by z powodzeniem spełniać wszystkie funkcje reprezentacyjne i użytkowe wymagane od oficjalnej siedziby szlacheckiego rodu o wysokim statusie. Największe pomieszczenie budynku stanowi pokój spotkań, który może pomieścić co najmniej dwudziestu Nagów we względnym komforcie. Goście zaproszeni na takie spotkanie mogą spocząć na przygotowanych i przyniesionych wcześniej prostokątnych poduszkach. W tym pomieszczeniu odbywają się wszelkie audiencję, narady i spotkania. Oczywiście to wpływa na urządzenie pomieszczenia, nie brakuje tu drogich obrazów, eleganckich mebli, drogocennych rzeźb (choć z racji na dość ograniczoną przestrzeń, przy liczniejszych delegacjach czasami część całego tego wyposażenia musi być tymczasowo uprzątnięta). Prócz kolejnych 8 sypialni podobnych jak te w pokojach gościnnych, jest też pomieszczenie przypominające gabinet. W gabinecie znajduje się biblioteczka dość dobrze wyposażona. Idealne miejsce, by oddać się lekturze, bądź samemu coś napisać. Nie brakuje tam także rozmaitych map i atlasów.

W „piwnicy” przypominającej bardziej wykopaną jamę z drabiną niż właściwą ludzką piwnicę, przechowuje się nie tylko rozmaite zaopatrzenie, broń, ale też wszystkie drogocenne przedmioty rodu, które akurat nie wiszą na ścianach, czy nie spoczywają w bibliotece. Wejście do owego pomieszczenia jest ukryte i dodatkowo zabezpieczone solidnymi drzwiczkami w podłodze, a także bardzo skomplikowanym zamkiem.

Na zewnątrz znajduje się podwórze z ogrodami, które zajmują pozostałą część rezydencji. Płaskie kamienie wbite w ziemię prowadzą wśród drzew wiśniowych, ozdobnych krzewów i drzewek owocowych. Na dywanie z równo przyciętej i soczyście zielonej trawy, jako elementy dekoracyjne użyto kolorowych kamieni o nietypowych, ciekawych kształtach i suchych pni. Celem było z jednej strony upodobnić ogród do jakiegoś leśnego, sielskiego zakątka, niczym boski ogród, z drugiej - spętać taki twór wyraźnym łańcuchem cywilizacji i matematycznej wręcz estetyki. W ogrodzie znajduje się niewielka, prosta, kamienna kapliczka pod wyjątkowo ładnym drzewkiem wiśniowym. Kapliczka poświęcona była nagijskim i gadzim bóstwom, a także przodkom rodu Kaminarii. Na płaskim ołtarzu wśród owoców i kwiatów wypalały się pałeczki z kadzidła. Na zewnątrz przy kuchni, po drugiej stronie kamiennej ściany, jest piec kowalski i stanowisko dla kowala. Piec jest prosty, kamienny i nie zajmuje dużo miejsca. Przy jego wznoszeniu nie zapomniano o walorach estetyczny, dość dobrze komponuje się na tle otaczającej go zieleni, obok jest płaski kamień pełniący rolę kowadła. Na zewnątrz znajdują się też klatki dla sokołów. Są to dwie duże klatki w których trzymane są zwierzęta, kiedy nie są potrzebne na polowaniu. Polowania z sokołami uważane są za równie szlachetną rozrywkę wśród Nagów, jak choćby polowanie z psami u ludzi, choć z wiadomych względów obie rozrywki znacznie się od siebie różnią. Klatki są przestronne, wykonane z drewna, jednak solidne woliery.

3. Historia lokacji (zawierać też powinna historię księstwa, hrabstwa, rodu, organizacji jeśli to lokacja danego typu

Powstanie „Niebiańskiego Oka” jest nierozerwalnie związane z powstaniem miasta Naga Sa'Lhiazzz i przenosinami beznogich Nagów do zachodniej części wyspy. Miasto otworzyło dla Wężowatych swoje bramy już w 4100, a najstarszy znany członek rodu wraz ze swoją rodziną uczestniczył w jego budowie. Shizze Kaminari wraz ze swoją żoną i potomstwem bez wahania opuścili stolicę, zamieniając sąsiedztwo Jaszczurów na życie wśród swoich. Jako niezbyt majętny ród, który w momencie przypłynięcia do brzegów Amzerath w czasie Wielkiej Ucieczki z kontynentu, nie mógł poszczycić się zbytnimi wpływami, musieli zadowolić się terenem z dala od centrum miasta. Wielokrotnie posiadłość wyznaczona na symbol potęgi rodziny ulegała zniszczeniu. Czy to z powodu pożaru, wojny, niepokojów, trzęsienia ziemi czy innej katastrofy – za każdym razem, gdy rezydencja podupadała, była odbudowywana z jeszcze większym rozmachem. Ostatni raz ród dokonał takiego wysiłku po najeździe Nacjan w 4345 roku. Od tamtej pory rodzina Kaminarii cieszy się względnym spokojem i dobrobytem, który pozwolił znacznie rozbudować włości, a nawet powiększyć ich zakres, wykupując ziemię za spłatę długów mniej szczęśliwych sąsiadów. Oczywiście nie przysporzyło to samemu rodowi popularności, ale rozmach i splendor rezydencji, obecnie zwanej „Niebiańskim Okiem” z powodu stawu zajmującego znaczną część terenu, był tego wart, stając się obiektem zazdrości nawet kilku większych rodzin.

4. Lista mieszkańców/NPC:

Miano:Kinemon Kaminarii
Wiek:82
Rasa:Nag
Profesja:Możny/Wasal
Charakter:Praworządny Neutralny
Specjalność:Strateg
Zajmowane stanowisko: Głowa Rodu Kaminarii, oficjalny właściciel rezydencji i wszystkiego co się na niej znajduje.
Opis: Niemłody już Nag, oficjalnie jest twarzą rodu i formalnie właścicielem wszystkich należących do niego włości. Słynie z przenikliwego umysłu, bezwzględności i niepokojącego zamiłowania do gotowania żywcem tych co zaleźli mu za łuskę. Jest zaskakująco otwarty na kontakty z mieszkańcami kontynentu jak na Naga, choć bywa despotyczny. Nie jest już najmłodszym Nagiem, można powiedzieć jeszcze trochę i będzie uchodził za starego kawalera. Jest zupełnym przeciwieństwo brata... Inteligentny, pracowity, o bardzo niekonwencjonalnej urodzie, tak bardzo iż uważa się go raczej za mało urodziwą istotę (jak na nagijskie standardy). Jest chorowity. Ma wielobarwny nietypowy kolor łuski. Krążą plotki iż przedkłada towarzystwo innych Nagów nad towarzystwo Nag. Nie przepada za bratem Shirro z wielu powodów, brak rodzinnej więzi w dzieciństwie może być jednym z nich. Oddany mimo wszystko rodowi, wszystkie podejmowane przez niego decyzje mają przynosić jak największe korzyści rodzinie Kaminarii. Świadomie nigdy nie będzie działał na szkodę rodziny. Rzadko opuszcza rezydencję, kiedy jest nieobecny wyznacza swojego "nowo-odnalezionego" brata jako osobę odpowiedzialną za majątek. Nie ufa Shirro. Ani potomkom swojego przodka Okedu. Podobno jest w posiadaniu informacji o losach dwóch zaginionych gałęzi rodu.

Miano: Sanjin
Wiek:32
Rasa:Człowiek
Profesja:Pirat/Żeglarz
Charakter:Chaotyczny Neutralny
Specjalność:Żeglowanie/Dowodzenie Statkiem
Zajmowane stanowisko:Niewolnik
Opis:Sanjin to niewolnik własność rodziny Kaminarii. Niestety trzeba przyznać ze wstydem, iż ssaki póki co są lepszymi żeglarzami niż gady, a przynajmniej ich większość. Kupiony przez Nagijski ród, razem z jego żoną i dwójką córek. Wszyscy są traktowani względnie dobrze, mimo iż muszą pracować i pomagać pozostałym członkom służby w utrzymaniu rezydencji. Obecnie Sanjin jest „wypożyczany” innym rodzinom zajmującym się handlem z ssakami, a jego rodzina jest doskonałym argumentem by zapewnić sobie jego lojalność. Jest barczystym mężczyzną o surowym spojrzeniu. Goli swoją brodę i włosy na czas pobytu w posiadłości, na życzenie swoich właścicieli. Ma rude włosy i brodę. Bardzo kocha swoją rodzinę. Co pozwala zachować go jako ważny atut w przyszłych planach podboju rynku handlu niewolnikami, przyprawami, jedwabiem i drogimi kamieniami z kontynentem.

Miano: Mariko
Wiek:24
Rasa:Elf [człowiek]
Profesja:Niewolnik
Charakter:Neutralny Dobry
Specjalność:Gra na instrumentach, śpiew
Zajmowane stanowisko:Niewolnik
Opis:Piękna [na ssacze standardy] żona Sanjina, o blond włosach. Prawdziwa piękność, niewysoka jak przystało na elfy. Ma wiele ze swojej matki, w tym spiczaste uszy. Urodziła się jako niewolnik, rodzina Kaminarii kupiła ją by nie tylko zabawiała ich w domu śpiewem czy grą na instrumentach, ale też by była kartą przetargową w kontaktach rodziny z dość niezależnym człowiekiem/żeglarzem.

Miano:Bonta
Wiek:99
Rasa:Nag
Profesja: Mistrz Kowalski
Charakter:Praworządny zły
Specjalność:Wykuwanie mieczy
Zajmowane stanowisko:Mistrz Kowalski
Opis: Wolny Nag niskiego stanu, wykonujący jakże ważną funkcję kowala rodziny Kaminarii. Przepłacany i rozpieszczany, ale zna się na kuciu jak mało kto. Ma bardzo ciekawą osobowość. Samolubny pijak, klnie gorzej jak szewc i interesuje się jedynie własnym interesem. Jej usługi są bardzo drogie, ale jest tego warta. Jest hazardzistką i cechują ją brak zasad moralnych.

Miano:Yrrghenthur
Wiek:450
Rasa:Haressdren
Profesja:Zarządca
Charakter:Praworządny neutralny
Specjalność:Zarządzenie zasobami ludzkimi/liczenie/czytanie bajek
Zajmowane stanowisko:Zarządca rezydencji
Opis: Kilkuset letni Haressdren o złotej jak letnie słońce łusce i szlachetnych rysach, wpadł w długi i teraz służy domowi Kaminarii by ten te długi zgodził się wykupić. Długi są bardzo duże, pensja nie tak bardzo, jako zarządca rezydencji rodu, znajduje się pod ochronę wspomnianego. Pilnuje by wszyscy mieli zajęcie i wywiązywali się ze zleconych zadań

Miano:Huen
Wiek:64
Rasa:Nag
Profesja:Kucharz
Charakter:Praworządny dobry
Specjalność:Surowe Ryby
Zajmowane stanowisko:Kucharz
Opis: Nag o czerwonej jak krew łuska, o przeciętnej urodzie. Zasadniczo nie wyróżnia się niczym specjalnym, poza tym iż jest niezwykle utalentowanym kucharzem. Ma dobre serduszko i podobnie jak większość Nagów, krytykuje posiadanie niewolników. Matkuje trochę córkom elfki uczy je też jak przygotowywać nagijskie potrawy.

Miano:Lia
Wiek:13
Rasa:Elf[człowiek]
Profesja:niewolnik
Charakter:chaotyczny neutralny
Specjalność:jedzenie ciastek
Zajmowane stanowisko:niewolnik
Opis: Starsza z córek Mariko o bardziej elfickich rysach. Pomaga w kuchni, chce jak ojciec podróżować po świecie.

Miano:Mia
Wiek:11
Rasa:Człowiek[elf]
Profesja:niewolnik
Charakter:praworządny naturalny
Specjalność:taniec brzucha
Zajmowane stanowisko:niewolnik
Opis: Młodsza z córek Mariko o bardziej ludzkich rysach. Pomaga w kuchni, chce być jak matka tancerką.

Miano:Sokolnik Shzzo
Wiek:112
Rasa:Nag
Profesja:Sokolnik
Charakter:Praworządny neutralny
Specjalność:Opieka nad zwierzętami
Zajmowane stanowisko: Opiekun zwierząt.
Opis: Nag sokolnik zajmujący się dbaniem o 4 sokoły rodziny Kaminarii. Ułożył trzy z nich. Ma czarną łuskę, wygląda dość przeciętnie. Karmi też ryby w wolnym czasie pomaga w ogrodzie, nie przepada za orkiem, ale docenia jego rękę do roślin.


Miano:Ksish
Wiek:45
Rasa:Nag
Profesja:Służka
Charakter:Praworządny neutralny
Specjalność:Sprzątanie
Zajmowane stanowisko: Służka
Opis: Zajmuje się sprzątaniem posiadłości. Ma 4 dzieci. Jej łuska jest koloru szarego.

Miano:Hasnta
Wiek:32
Rasa:Nag
Profesja:Służka
Charakter:Praworządny dobry
Specjalność:Sprzątanie
Zajmowane stanowisko: Służka
Opis: Zajmuje się sprzątaniem posiadłości. Całkiem ładna. Ma brązową łuskę.

Miano:Sha'
Wiek:17
Rasa:Nag
Profesja:Służka
Charakter:neutralny zły
Specjalność:Sprzątanie
Zajmowane stanowisko: Służka
Opis: Zajmuje się sprzątaniem posiadłości. Ma romans z przedstawicielem rodu Kaminarii. Dość urodziwa, o pięknym ametystowym odcieniu łuski.

Miano:Tysh
Wiek:76
Rasa:Ork
Profesja:Niewolnik
Charakter:Praworządny Neutralny
Specjalność:Ogrodnictwo
Zajmowane stanowisko: Ogrodnik
Opis: Zielonoskóry, potężny ork bez jednej ręki i oka, w dodatku kulawy. Weteran wojenny. Oko stracił w Reptili w niewoli u Nagów, jego sytuacja znacznie się poprawiła kiedy znalazł się w posiadłości rodu Kaminari. Nikt nad nim się przynajmniej nie znęca, a do czasu kiedy sprawdza się jako świetny ogrodnik. Choć raczej nikt go nie lubi poza Mią i kucharzem.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać: 


a)Zwierzęta
- rybki Koi,
- salamandry,
- karpie,
- małże,
- skorupiaki,
- sokoły w klatkach,
- żaby,
- wensze,
- jaszczurki,
- świerszcze,
- cykady,
- inne zwierzęta spotykane w mieście


b) Rośliny
- czarny aloes w ogrodach,
- wiśnie,
- jabłonie,
- brzoskwinie,
- lotosik świetlisty,
- lotos purpurowy,
- kasmenis,
- jadalne i nie jadalne wodorosty
- poza tym typowe rośliny ozdobne dla Reptili.

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:


Koszt 55 329 919 sztuk złotych monet

1x Pracownia rzemieślnicza
2x Pokoje służby
1x Rezydencja
1x Kapliczka 
1x Farma 

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":18},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":5},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":10},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":13},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":5},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":6},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.5375895%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":55329919}]}


7. Typ lokacji:

Lokacja rodowa

Właściciel - ród Kaminarii


8. Autor:

Shirro

Wróć do strony głównej