Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[O] Księstwo Czerwonej Róży

Przeglądano 1345 razy

1. Położenie lokacji:


Cesarstwo -> Sorvest

2. Opis lokacji:


Księstwo Czerwonej Róży leży za wschodnim brzegiem rzeki Serpen. Dzieli się na dwa hrabstwa: 1.Loandrię i 2.Sommran.

Księstwo Czerwonej Róży znajduje się na wschód od Azeloth. Zachodnia granica tych ziem biegnie wzdłuż rzeki Serpen, od południa z kolei naturalną granicą jest rzeka Wężowego Splotu i sięga aż do Południowej Granicy z Careogrodem. Tam, gdzie kończy się na północy ziemia księstwa, tam zaczyna się Granica Trzech Światów oraz księstwo Złotego Feniksa.
W przeciwieństwie jednak do pokrytego borami sąsiada Księstwo cechuje głównie równinny teren z niewielkimi, acz licznymi gajami i lasami, pomiędzy którymi mieszczą się wsie, których mieszkańcy czerpią wiele korzyści z bliskości wodnych szlaków i graniczenia z kolejnym państwem. Szczególnie ważne jest to dla Loandrii, podczas gdy Sommran posiada znacznie większe połacie żyznych ziem.

3. Historia lokacji:


Do roku 4270 nikt nie słyszał o Księstwie Czerwonej Róży. Dopiero po słynnej bitwie pod Azeloth, o wyzwolenie Cesarstwa Vanthijskiego spod jarzma Daakarów, ziemie te otrzymał za swe zasługi Tihob Vudam. Teren ten był całkowicie spustoszony przez wojenne działania i wymagał sprawnego oraz zdolnego zarządcy, a także dyplomaty, który będzie w stanie współdziałać z żyjącymi na tych ziemiach od wielu pokoleń rodami, niepewnymi zaistniałej sytuacji politycznej. Jako Diuk zrealizował wyznaczone cele co do jednego. Nowy władca szybko zapoczątkował okres odnowy zniszczonych ziem: dbał o rozwój rolnictwa oraz wspierał lokalnych hodowców, zapewniając przy tym bezpieczeństwo i stabilizację pozycji tutejszej szlachty. Poświęciwszy się bez reszty swemu zadaniu Tihob nazwał podległe mu terytorium Księstwem Czerwonej Róży, upamiętniając tym samym ulubione kwiaty swej małżonki, która zginęła w czasie trwania konfliktu.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:


Miano: Gridan Vudam
Rasa: Człowiek
Wiek: 57
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Wojskowość
Profesja: Oficer
Zajmowane stanowisko: Diuk Księstwa Czerwonej Róży
Opis postaci:
Wnuk Tihoba Vudama, a syn Hugoriasa Vudama. Jako syn wojownika, podążył ścieżką ojca oraz dziadka i został oficerem. W przeszłości nie należał do osób zbyt pobożnych - prowadził hulaszczy tryb życia, nie stronił od wina i przyjemności. Na szczęście dla niego, dotychczasowy okres jego panowania wyglądał bardzo spokojnie. Z wiekiem jednak zaczął dziwaczeć, tracąc stopniowo dotychczasowy hart ducha i pewność siebie, coraz bardziej ufając podpowiedziom Belathese.

Miano: Diliar Vudam
Rasa: Człowiek
Wiek: 30
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Wojskowość
Profesja: Żołnierz
Zajmowane stanowisko: Pretor
Opis postaci:
Syn Gridana Vudam, Diuka Księstwa Czerwonej Róży. Tak jak inni mężczyźni w jego rodzinie, podążył ścieżką wojskową. Ponadto egzekwuje prawo oraz przejmuje obowiązki ojca, gdy tylko ten wyjeżdża. Cieszy się dużo większym uznaniem i szacunkiem niźli ojciec. Poddani widzą w nim nadzieję na dalszy pokój na ziemiach Księstwa, on sam dał się im poznać nie tylko jako zdecydowany mężczyzna, ale również jako dobry gospodarz, wsłuchany w potrzeby ludu. Jest też bardzo bliski starzejącemu się ojcu, którego wspiera.

Miano: Bhaaldor Gann
Rasa: Człowiek
Wiek: 53
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Dyplomacja/Polityka
Profesja: Dyplomata
Zajmowane stanowisko: Dyplomata
Opis postaci:
Człowiek o szorstkim sposobie bycia, choć jego zachowanie cechuje życzliwość wobec Diuka. Stara się doradzić tam, gdzie wojskowy dryg Vudamów nie jest najlepszą drogą do osiągnięcia celu. Spośród wszystkich jest najbardziej krytycznie nastawiony do kapłanki, będąc zwolennikiem świeckiej władzy, przez co jego relacja z Diukiem uległa pogorszeniu. Docenia jednak zdolności Diliara, z którym dzieli się także swoimi obawami dotyczącymi stanu jego ojca.

Miano: Belathese
Rasa: Człowiek
Wiek: 32
Charakter: Chaotyczny Dobry
Profesja: Kapłan
Zajmowane stanowisko: Kapłanka Tiliona
Opis postaci:
Enigmatyczna i bardzo atrakcyjna kobieta, członkini świty obecnego Diuka, wspiera go radą i pomaga podejmować decyzję w oparciu o wiarę w Tiliona; nie cieszy się zbytnim zaufaniem dworu oraz rodów. Jej motywacja nie jest do końca jasna.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


Flora:
-Lotos purpurowy
- Bawełniak Różowy
- Orzeszkówka Potniczka
- Mgielnica
- Morwa
- Inne występujące głównie na łąkach, w lasach, przy rzece oraz uprawne

Fauna:
- Ankheg
- Bulette
- Cyklonaz
- Kretoszczur
- Inne występujące głównie na łąkach, przy rzece, w lasach oraz hodowlane

6. Koszt lokacji:


Brak.

7. Typ lokacji:


Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:


Cercey Le Courteur, Vergis Le Courteur

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
[O] Hrabstwo Sommran 1396 15-01-2017
[O] Hrabstwo Loandria 1392 15-01-2017

Wróć do strony głównej