Sferrum Fallathanu

Przeglądano 3646 razy

Fallathan to nazwa całego poznanego świata. Nie wiadomo co znajduje się poza nim. Nikomu nie udało się przebyć ogromnych oceanów pełnych potworów i innych zagrożeń. Nie istnieje też magiczna lub technologiczna możliwość by je przebyć.

Sferrum to bardziej naukowa nazwa Fallathanu. Nazwa ta została przywieziona do Fallathanu przez Tenau i rozpowszechniła się wśród uczonych. Wierzy się, że istnieją inne Sfrerra jak nasze, co zdają się potwierdzać historie różnych ras, które zostały do Fallathanu sprowadzone lub same tutaj trafiły.

Solimus to nazwa słońca Fallathanu. Daje ono ciepło, jego ruch po nieboskłonie w trakcie roku powoduje pory roku. Pozwala także na opalanie się.

Luminus to nazwa ksieżyca Fallathanu. Odbija on światło Solimusa, co zależnie od pory dnia i roku daje różne fazy jego widoczności. Zależnie od pory dnia może znajdować się on bliżej lub dalej od ziemi powodując przypływy i odpływy.

Luminas to nazwa drugiego księżyca Fallathanu. Jest on mniejszy od Liminusa, czasem jego bieg krzyżuje się z biegiem braci.

Lumines to nazwa trzeciego księżyca Fallathanu. Jest on mniejszy od Luminasa, czasem jego bieg krzyżuje się z biegiem braci.

W Fallathanie występują pory roku, na wysokości Cesarstwa panuje klimat umiarkowany. Im wyżej na północ tym zimniej, a im niżej na południe tym klimat jest łagodniejszy. Na wysokości Selash panują średnie temperatury powyżej 20 stopni.

W świecie Fallathanu jeśli coś nie jest opisane (w kwestii fizyki, chemii, biologii) to wygląda i działa tak samo jak w świecie rzeczywistym.

Autor: Thoran

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Mapa mórz 2495 23-11-2015

Wróć do strony głównej