Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Karczma "Pod pijanym Smokiem"

Przeglądano 1170 razy

1.Położenie lokacji:


Wolne Miasto Foeduum, obrzeża miasta

2. Opis lokacji:


Olbrzymia sala udekorowana jest girlandami kwiatów. Dwie wielkie okiennice dają piękny widok na pola otaczające twierdzę wykutą w skale. Pod sufitem umieszczone są lampiony ze świecami w środku, rozpalane każdego wieczoru. Na środku przybytku stoją dwie rury do tańczenia dla dziewek lub kompletnie pijanych gości. W rogu komnaty jest podest, na którym mogą występować bardowie. Obok jest miejsce wolne do tańców. W drugim rogu sali jest szynkwas za którym karczmarz nalewa trunki spragnionym bywalcom. Za nim mieści się małe zaplecze w którym składowane są słynne trunki karczmy Pod Pijanym Smokiem. Są tam beczki z piwem, winem, miodem pitnym, gorzałą, bimbrem. Stamtąd można przejść do kuchni, także niewielkiej. Jeno palenisko, szeroki stół i beczka z wodą tam stoją. Resztę sali zapełniają ławy ze stołami. Przy każdym stole są świeczniki i popielnice aby popiół z fajek strzepnąć.
Posąg smoka umiejscowiony jest na samym środku izby głównej.
Na jednej ze ścian izby głównej widać dwie pary drzwi, za którymi znajdują się niewielkie, przytulne pomieszczenia, magicznie wyciszone tak, by przy zamkniętych drzwiach nie było słychać tego, co działo się w środku. Magiczne wyciszenie zawdzięczane jest wynajętemu magowi, który przychodzi do karczmy, gdy trzeba nałożyć na pokoje odpowiednie zaklęcie. W obydwu pomieszczeniach znajduje się niski stolik, przy którym stoją dwa głębokie fotele i dwuosobowa kanapa. Siedziska wyłożone są miękkimi poduszkami, owleczonymi czerwonymi i czarnymi, jedwabnymi poszwami. W rogu każdego pokoiku stoi etażerka z popielniczką, kilkoma kielichami i kilkoma pełnymi butelkami.
Schody na górę prowadzą do zacisznego korytarza, z którego na prawo i lewo widać drzwi – po cztery po każdej stronie. Owe drzwi prowadzą do pokoi - tutaj można odespać podróż albo uciec w trakcie popijawy, by wyciszyć się bądź przetrzeźwieć. W każdym pokoju stoją dwa łóżka, dębowa duża szafa, stolik z dwoma krzesłami i niewielka balia. Pokoje przyozdobione są takim samym kwieciem, co izba główna. Wysokie poddasze, bo dach był spadzisty, w kształcie smoka, nie przeszkadzało wcale, by w każdym pokoju było jedno okno, rozchylające swe okiennice na zewnątrz.
Trzy z ośmiu pokoi zagospodarowane są przez trójkę właścicieli, którzy urządzili sobie tam własne, przytulne gniazdka.
Na zewnątrz karczmy znajduje się niewielka buda ze żłobem na siano dla koni, przywiązywanych do specjalnie przygotowanej pod zadaszeniem belki, zamocowanej na dwu prętach. W drugim korycie zawsze stoi woda dla zmęczonych wierzchowców.
Z kolei na tyłach karczmy znajduje się sporawy ogród, w którym trójka przyjaciół może hodować chmiel, winogrona i zioła (np. miętę, rozmaryn, szpinak), potrzebne do przyrządzania trunków. Niegdyś posadzono tu także wiśnię, jabłoń i śliwę, obecnie dodano nawet rabatkę z kwiatami przed karczmą.
W kuchni znajdują się schodki, które prowadzą do piwniczki - tam urządzono niewielką pracownię alchemiczną, a dokładnie stanowisko do wytwarzania alkoholu. Tym bowiem postanowił zająć się sam Derion, zgłębiwszy swego czasu tajniki wytwarzania alkoholu. Znajduje się tak stół, na którym stoją z trudnem zdobyte fiolki i naczynka, niektóre szklane, a niektóre drewniane. Stoją tam także beczki, gotowe by wino czy też inne alkohole mogły w nich leżeć i czekać na swój czas. Dorobili się nawet jednej szklanej butli!


3. Historia lokacji:

Przybytek, będący przez jakiś czas nieużywanym, odkupili Raven, Derion i Minersi od Bartoleusa. Twierdził, że miejsce jest pechowe, ciągle coś złego się tu dzieje, a jeśli oni chcą odkupić budynek, to on chętnie, bardzo chętnie go sprzeda, ponieważ od kilku lat, przez owe fatum, nie korzysta w ogóle z karczmy. Gdy zapytali o datę powstania budynku, właściciel stwierdził, że według papierów, jakie posiada, budynek został wzniesiony w 4330 roku. W dokumentacji była także wzmianka, że niegdyś na tym miejscu znajdowała się karczma, jednak została zniszczona – podczas jednej z burz porywisty wiatr naruszył poprzednią konstrukcję budynku, przez co ten zawalił się w większej części. Później w 4350 został odremontowany. Od zawsze należał do rodziny Bartoleusa - najpierw właścicielem był dziadek, później ojciec, a teraz sam Bartoleus.
Tym sposobem troje przyjaciół stało się właścicielami karczmy Pod Pijanym Smokiem i niedługo po zakupie wyremontowali przybytek. Bartoleus opowiedział im legendę związaną z karczmą – podobno posąg, który do tej pory w niej stał, niegdyś był żywym smokiem, który po wypiciu alkoholu zastygł tak na amen. Podobno można go ożywić przez napojenie go tym samym. Oczywiście posąg zostawiono i wykorzystano go jako obelisk, odpowiednio zaklinając kamiennego smoka. Pod koniec Sakhala roku 4368 karczma była gotowa na uroczyste otwarcie.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Jeray
Wiek: 30
Rasa: człowiek
Profesja: wykidajło
Charakter: neutralny zły
Specjalność: wyrzucanie za fraki z karczmy
Zajmowane stanowisko: wykidajło/ochroniarz
Opis: Wysokiej postury, jasnej karnacji i krótko ostrzyżony mężczyzna, zwykły przebywać w najróżniejszych, ale widocznych miejscach na sali - czasami chodząc w kółko, czasami siedząc bez ruchu. Ubrany w jasną koszulę odsłaniającą łokcie, skórzaną kamizelkę i takie same spodnie. Miną i spojrzeniem mogący sprawiać wrażenie, jakby obserwowanym pogardzał bez litości, nawet jeśli powodem owej obserwacji miałby być kawałek jedzenia przyczepiony do nosa. Faktem jednak jest, że Jeray rzeczywiście za innymi nie przepadał, dlatego uchodził za mało rozmownego milczka i gbura, który nawet do personelu zdawał się zwracać z mało przyjemną nutą w głosie.
Znaki szczególne: Żucie wykałaczki.
Motywacja do pracy: Głównie zarobki, ale również obietnica personelu, że nie będą się go czepiać o byle co.
Ulubione tematy rozmów: Jak już, to czarny humor.

Miano: Yavaendil
Wiek: 250
Rasa: Elf
Profesja: dziewka karczemna
Charakter: neutralny zły
Specjalność: podawanie napitków
Zajmowane stanowisko: dziewka karczemna
Opis: Zwracającej uwagę urody elfka jest ozdobą tego przybytku, zadziornością dodającą tylko pikanterii swojej osoby. Wysoka, wyprostowana, pewna siebie, a za swoją dumę obrała swoje długie, blond włosy opadające niemal do pasa, dlatego w wolnych od biegania między stolikami chwilach można ją przyłapać na układaniu albo przeczesywaniu włosów. Twarz zawsze ozdobiona makijażem i uśmiechem, kibić dopasowaną sukienką sięgającą do pół łydek, nogi ozdobnymi trzewikami. Niewątpliwie milej zwraca się do przystojniejszej i piękniejszej części gości, zarówno płci pięknej jak i brzydkiej, flirtem kulturalnym również nie pogardzi.
Znaki szczególne: zaraza, trudno tak ładnej dziewczyny nie zauważyć.
Motywacja do pracy: Poznanie przyszłego męża, bogatego, przystojnego, na białym koniu.
Ulubione tematy rozmów: flirt, ubrania, zjawiska paranormalne.

Miano: Paviss
Wiek: 20
Rasa: człowiek
Profesja: dziewka karczemna
Charakter: prawdziwie dobry
Specjalność: oddawanie jadła
Zajmowane stanowisko: dziewka karczemna
Opis:Niewysoka, kasztanowłosa dziewoja, niewyróżniająca się ani urodą, ani spojrzeniem, ani postawą. Uwijająca się w pocie czoła przekłada wykonywaną pracę nad przyjemności rozmowy czy obijania się. Irytuje się, gdy w czasie największego ruchu ktoś bez potrzeby zawraca jej głowę, dlatego też trudno jest nawiązać z nią rozmowę. Jednak, jeśli już okazja się nadarzy, można zauważyć, że jest zadziorna, sarkastyczna i inteligentna. Często wpada na pomysły jak wyswobodzić karczmę z tarapatów, za co cały personel jest jej wdzięczny. Ubrana praktycznie: w białą bluzkę z bufiastymi rękawkami, miękki brązowy gorset i szeroką spódnicę.
Znaki szczególne: Naszyjnik od mamy, drewniany, w kształcie głowy kota.
Motywacja do pracy: Praca stała z dochodami dającymi możliwość utrzymania chorego ojca.
Ulubione tematy rozmów: Właściwie to nie znosi tylko sprośnych, świńskich zaczepek.

Miano: Astiel
Wiek: 50
Rasa: człowiek
Profesja: kuchmistrzyni
Charakter: neutralny
Specjalność: kurczak w sosie własnym
Zajmowane stanowisko: kucharka
Opis:
Kobiecina do rany przyłóż, posiadająca wszelkie stereotypy babci, do której przybywają wnuczęta. Kuchnia to jej pasja i, choć wydaje się być lekko zwariowana, dania robi przepyszne, a jednocześnie pichcić może niemal bez przerwy. W rozmowie rekrutacyjnej zdradziła sekret, że cały czas poszukuje sekretnego składnika, dzięki któremu jej brat zdobył sławę w miejscowej społeczności za najlepszy gulasz. Dodała również, że pragnienie prześcignięcia go spędza jej sen z powiek, i dlatego również gulasz jest nie tylko bardzo częstym daniem w karczmie, ale również za każdym razem smakuje on nieco inaczej. Z kuchni nie wychodzi prawie wcale. Ciągle próbuje, czy to ten smak, a pulchności na ciele uniknęła tylko dzięki ciągłym spacerom po kuchni, w poszukiwaniu inspiracji i składników.
Znaki szczególne: Lekko obłąkane spojrzenie i uśmiech.
Motywacja do pracy: Możliwość poszukiwania gulaszu idealnego.
Ulubione tematy rozmów: Jedzenie. Tylko.

Miano: Alforri
Wiek: 250
Rasa: Krasnolud
Profesja: karczmarz
Charakter: neutralny zły
Specjalność: Krwawa Minersi
Zajmowane stanowisko: karczmarz/ochroniarz
Opis: Z miny, spojrzenia i zwłaszcza głosu może sprawiać wrażenie nieprzyjaznego, jak to w sumie krasnolud. Jednak tak naprawdę do rozmowy jest więcej niż chętny. A jeszcze bardziej do gry w karty! Karty to więcej niż jego pasja i z najwyższą chęcią odda się grze na pieniądze, najlepiej przy tym głośno kląć, złorzecząc i oceniającym matkę wygrywającego pod względem jej wierności małżeńskiej. Najczęściej pracuje jako ochroniarz, karczmarzem jest na zastępstwo.
Znaki szczególne: Łysy łeb, ruda broda, karty w zasięgu ręki.
Motywacja do pracy: Możliwość uprawiania hazardu.
Ulubione tematy rozmów: Nie gadać! Grać!

Miano: Elegnem
Wiek: 50
Rasa: Człowiek
Profesja: Mag
Charakter: neutralny zły
Specjalność: magia przemian i magia umysłu
Zajmowane stanowisko: mag (na wynajem)
Opis: Jegomość w średnim wieku odziany w szaty porządnej jakości koloru zielonego wyrazem swojej twarzy nie zaprasza do konwersacji. Ale nie po to on jest zapraszany. Do "Pod Pijanym Smokiem" przychodzi po uprzednim umówieniu, aby wykonać drobne prace magiczne, jeśli akurat Raven nie ma w pobliżu. A to posprzątanie wyjątkowego bałaganu po jakiejś awanturze, a to odczarowanie po pijaku rzuconego zaklęcia. Najczęściej jednak proszony jest o to, by przygotowywał pewne małe pomieszczenie, aby w nim klienci mogli przeprowadzić niezwykle poufne rozmowy i aby nikt im w tym nie przeszkadzał. Przez czas owej rozmowy, na której zakończenie Elegnem musi przecież czekać, najczęściej albo pije wino przy stoliku, albo siedzi w kuchni.
Znaki szczególne: Szara twarz, wąskie usta zaciśnięte w wyrazie wiecznego niezadowolenia.
Motywacja do pracy: Praca dodatkowa
Ulubione tematy rozmów: Pieczenie ciast


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


Rośliny:
Petunie, piwonie, winogrona, chmiel
Zwierzęta:
Felliks Murri (chowaniec Deriona)
Wilczyca Sekuba (chowaniec Minersi)

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika: 

41 670 432 sztuk złotych monet

1x Pracownia rzemieślnicza 
1x Budynek rozrywkowy 
1x Zajazd 
1x Kapliczka
1x Pole 
1x średnie zaklęcie= 10 000 000

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":15},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":7},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":5},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":6},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":2},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":1},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.3137633%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":31670432}]}


7. Typ lokacji:

Lokacja organizacyjna

Właściciel - Organizacja „Pod Pijanym Smokiem”

8. Autor:

 Raven, Minersi, Derion

Wróć do strony głównej