[P] Zbrojownia Rodu Ghur`Woghh

Przeglądano 1047 razy

1. Położenie lokacji:


Twierdza Urrthorror, Gród Urrthorror,Dzielnica "Południowe Rubieże"

2. Opis lokacji:


Zbrojownia Ghur'Woghh to nie tylko rzemieślnicza pracownia i sklep, na tyłach jedno piętrowego budynku mieszczą się też kwatery mieszkalne Orkowego Zbrojmistrza Lurtza, z rodu Ghur'Woghh. Domostwo jest skromne, składa się na nie średnich rozmiarów salon. Po którego lewej stronie jest przejście do kuchnio-jadalni. Na wprost znajdują się dwoje drzwi, z których te po prawej prowadzą do pokoju Lurtza, drugie na podwórze. Po prawej są natomiast drzwi do mniejszego pokoju gościnnego oraz sypialni dla niewolników Orka. Budynek posiada też niewielkie podwórko, na którym mieści się wygódka oraz zadaszony piec hutniczy z palonej, glinianej cegły.
Żeby jednak się dostać do kwater mieszkalnych trzeba pierw przejść przez pracownie rzemieślniczą Zbrojmistrza połączoną ze sklepem. Zakład jest dobrze wyposażony, nie brakuje mu wszelkich sprzętów potrzebnych do naprawy i produkcji kompletnego uzbrojenia. Panuje też tutaj porządek i czystość, utrzymywane przez jednego z niewolników. Miejsce pracy Lurtza połączone jest jednak też ze sklepem, wchodząc przez drzwi wejściowe odwiedzający ma więc zakład po swojej lewej, ladę natomiast na wprost i to za nią oprócz stojaków na broń znajdują się drzwi prowadzące pierw do magazynów na surowce i dalej do mieszkania właściciela. Wszystkie pomieszczenia wewnętrzne oświetlane są kagankami olejnymi, ustawianymi na specjalnych półeczkach przymocowanych do ścian. Dzięki czemu wędrujący po domostwie osobnik nie musi w każdym z nich rozpalać nowej lampki, zabiera ze sobą tą z poprzedniego pomieszczenia.
Budynek znajduje się w dzielnicy Południowych Rubieży. Bardzo blisko wewnętrznej palisady Grodu Urrthorror, nieopodal bramy prowadzącej do Dzielnicy Kupieckiej. O umiejscowionej w nim zbrojowni informują nie tylko odgłosy miecha i uderzeń młota, ale też szyld z przedstawionym kowadłem i leżącym na nim rozgrzanym ostrzem, na które z kolei opada kowalski młot. Pod tym obrazkiem znajduje się starta już poprzednia nazwa zakładu.
Sam budynek jest jednokondygnacyjny, wykonany z drewna i gliny jak większość w tutejszej dzielnicy. Posiada tylko jedno okno od strony ulicy, niewielkie i uniemożliwiające zajrzenie do środka przez kiepskie wykonanie. Drugie takie jest na tyłach, zbudowane od strony podwórza.

3. Historia lokacji:


Zbrojownia została wybudowana w miejscu jednego z budynków zniszczonych przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Gród Urrthorror w 4365 roku. Przez lata zarządzania przez pierwszego właściciela i budowniczego, została przez niego przegrana w grze w kości. Właściciel początkowo nie chciał honorować wyników rozegranej po pijaku partyjki. Jednak kiedy Lurtz miał już po swojej stronie wsparcie rodu Ghur'Woghh, to dług został szybko wyegzekwowany. Stara nazwa została zatarta, choć szyld został ten sam. Pojawił się nowy właściciel, a po poprzednim słuch zaginął.
Teraz budynek ten jest własnością nie tyle Lurtza, co samej rodziny Ghur'Woghh, więc zyski i prestiż z działalności idą przede wszystkim na konto rodu. Okazuje się to być mądrą decyzją, bo gdyby nie to, to nowy właściciel hazardzista już dawno pewne straciłby budynek w taki sam sposób, jaki go nabył. Mimo wszystko, nawyki Lurtza dają o sobie znać. Dzięki prowadzeniu ksiąg rachunkowych przez jednego z niewolników Orka wiadomo, że ogromna część zysków zwyczajnie znika z kasy. Kiedy sytuacja robi się zbyt poważna, to Zbrojmistrza odwiedza wtedy zwykle członek rodziny, albo kilku i doprowadzają go do porządku... na jakiś czas.

4. Lista Postaci Graczy i NPC, którzy ją zamieszkują:

Lurtz Ghur`Woghh [11892] - jako główny zbrojmistrz.

Miano: Kirght Ulen
Rasa: Człowiek
Wiek: 16 zim
Charakter: Neutralny dobry
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Służący
Opis postaci:
Młody Kirght jest niewolnikiem z Cesarstwa, sprowadzonym do Urrthorror w czasie ostatniego Najazdu na Mekasato. W swojej ojczyźnie był synem średniozamożnego kupca, dzięki czemu ma podstawy wykształcenia i potrafi się odnaleźć w niemal każdej sytuacji, jaka może się zdarzyć w Zbrojowni. Czy to kontakty z klientami, prowadzenie ksiąg, lub sprzątanie. Jedyne czego mu nie wolno to gotować i przyrządzać posiłków innych niż dla siebie czy drugiego niewolnika w zakładzie. Nie narzeka na złe traktowanie, za posłuszeństwo i wydajność jest nagradzany, za nieróbstwo i sprzeciw karany. Może się swobodnie poruszać po zakładzie, a nawet go opuszczać. Bransoleta na jego przegubie wyraźnie daje do zrozumienia czyją jest on własnością i z kim się zadrze uszkadzając go.

Miano: Artus Jerro
Rasa: Człowiek
Wiek: 24
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Kowalstwo
Profesja: Zbrojmistrz
Opis postaci:
Artus jest kolejnym niewolnikiem sprowadzonym z Cesarstwa w trakcie Najazdu na Mekasato. Prowadził w mieście niewielki zakład mieczniczy, został pojmany przez Orków, którzy pierw potrzebowali jego umiejętności do naprawy ekwipunku, a po wojnie sprzedali. Trafił do zbrojowni Lurtza i jest teraz jego pomocnikiem w kuźni. Też nie może narzekać, ma dużo swobody, jest nagradzany za dobrą pracę i karany za błędy lub lenistwo. Z racji, iż Lurtz nie zamierza kuć każdego jednego tasaka czy topora na sprzedaż, to wiele wyrobów wychodzi całkowicie spod ręki niewolnika. Tylko przy specjalnych projektach i zamówieniach służy za pomocnika. Podobnie jak Kright może opuszczać zakład i nosi na prawym przegubie bransoletę. A z faktu, iż księgi są prowadzone przez drugiego niewolnika, zdarza im się znikać na całe noce.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


Flora:
- brak
Fauna:
- Szczury
- Rudy Kocur "Igor"

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:


Koszt 24 208 117 sztuk złotych monet


1x Pracownia rzemieślnicza
1x Dom
1x Sklep


{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":5},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":1},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":2},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":5},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":3},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":8},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.2352078%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":24208117}]}

7. Typ lokacji:

Lokacja rodowa

Właściciel - Rodu Ghur`Woghh

8. Autor:

Ettias 

Wróć do strony głównej