Rośliny odurzające

Ostatnia edycja: 2021-06-27 15:25:38

Mącimyśl

1. Typ: Roślina odurzająca

2. Opis:
Przypomina nieco mniszek lekarski i bywa przez niektórych z ową rośliną mylona. Może za sprawą wyglądającej na zdeformowaną główki, przywodzącej na myśl dmuchawiec. W Mącimyśli jednak włókna upodobnione do lotek, okolonych jasnym puchem, są długie i zakrzywione, u podstawy zakończone nasieniem.
Główki osadzone na długich, brązowych nóżkach są najcenniejszą jej częścią. Łodygi wyrastają z kępki liści o podobnym do brzozowych kształcie. Korzenie nie sięgają głęboko, z racji podłoża, i nie ma dla nich zastosowania. Ma przyjemny, słodkawy aromat, który przybiera na sile w czasie suszenia.
Nie ma żadnych właściwości leczniczych, ale znalazła zastosowanie w używkach. Próbowano zrobić z niej napar. Okazało się, że nie ma wyjątkowego smaku, a aromat. Jakiś biedak zaś wykorzystał fusy, by zapalić je, ogarnięty nałogowym głodem - i odpłynął w pięknie podkoloryzowany Mącimyślą świat. Teraz jest bogaczem, który upowszechnił używanie owej rośliny w tym właśnie celu. Jako używki.

3. Sposób przechowywania:
Starannie ususzoną, sprasowaną lub rozdrobnioną przetrzymujemy w pojemnikach chroniących przed wilgocią - słoikach, pudełkach metalowych.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywana, dokładnie zasuszona, zachowuje swoje właściwości do roku. Zmielenie, sproszkowanie tudzież pocięcie -nie zmienia tego terminu.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Palenie obejmuje dawki od 1-3 gr, analogicznie do wagi i postury palącego.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Powoduje stan podobny do ziela fajkowego, ale dużo intensywniejszy. Osobnik zażywający Mącimyśl widzi świat w intensywniejszych kolorach, ma odczucie błogości, spokoju, rozluźnienia i ogólnego samozadowolenia. Wypalenie jej nadmiaru grozi utratą świadomości, podobną do tej, jaką ma się po zbyt dużej ilości alkoholu.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
3 minuty od pierwszego wciągnięcia dymu do płuc. Stan upojenia osiąga długość nawet do ośmiu godzin.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy. Przedawkowanie Mącimyśli należy przeczekać.

Autorka: Lyall 

Psychodelia

1. Typ: Roślina - krzew.

2. Opis:
Średniej wielkości krzew o kolorowych liściach. Dorasta do stu sześćdziesięciu centymetrów wysokości. Jest zawsze gęsty i cieszy oko. Liście ma paprotkowate. Kolorowe wręcz tęczowo. Rośnie na terenach piaszczystych. Lubi towarzystwo świerków i paproci. Nie kwitnie. Rozmnaża się poprzez wypuszczanie nowych pędów. Rośnie szybko. Roślina pięcioletnia. Roślina rzadko spotykana.

3. Sposób przechowywania:
Suszone

4. Trwałość:
Bez terminu

5. Sposób w jaki dostarcza się do organizmu: Przeważnie wdychanie dymu z palonych liści. Jad z łodygi poprzez kontakt ze skórą.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
W zastosowaniu są tylko liście. Można suszyć i kruszyć ale również palić na świeżo. Dym z liści ma bardzo silne właściwości halucynogenne. Sprawia, że ten kto nawdycha się dymu ma omamy wzrokowe i słuchowe. Znajduje się w dziwnym świecie gdzie wszystko jest wypaczone i wesołe lub niebezpieczne. Właśnie po podaniu tej rośliny w ten sposób (poprzez spalenie i wdychanie dymu) można łatwo poznać charakter osoby poddanej działaniu. Osoba dobra znajdzie się w świecie gdzie wszystko jest przerażające a zła w wypaczonym zabawnym świecie. Osobę, która jest pod wpływem tej rośliny można wziąć za opętaną i niespełna rozumu.
Dotknięcie łodygi żywej rośliny powoduje silne wymioty i biegunkę.
Liście używane są również do produkcji eliksiru na psychozę.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać :
W przypadku dymu do pięciu godzin; w przypadku porażenia jadem z łodygi doba lub do podania odtrutki. Uwaga: Roślina uzależnia w stosowaniu dłuższym niż miesiąc i częstszym niż raz na dwa dni. Roślina zaczyna działać w ciągu minuty od dotknięcia/ wciągnięcia dymu.

6.2 Antidotum na porażenie zetknięciem z łodygą:
Skomplikowana mikstura zawierająca złociaszek.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej