Migracja magów do KF 2.0

Ostatnia edycja: 2021-10-22 19:56:44

Ponieważ na początku ery nie było szczegółowych informacji na temat magii i jej działania w świecie gracze musieli sobie w jakiś sposób poradzić z grą magami. Opierając się na doświadczeniach z poprzedniej ery i istniejących szczątkowych informacjach z wiki stworzone zostały postacie, które w chwili obecnej nie do końca przystają do tego co zostało w ramach KF 2.0 stworzone w Lore gry. Dlatego powstał ten dokument aby jak najbardziej zniwelować konsekwencje dla graczy związane z przejściem do nowego opisu magii. 

W poprzedniej erze istniały szkoły magiczne, które dzieliły magię na rodzaje, w obecnej erze powstały katedry magiczne, które nie pokrywają się ze szkołami w 100%. 

magia_katedry

Kliknij na obrazek by zobaczyć powiększony

Jeśli mag był biegły w jednej ze szkół magicznych może sobie wybrać jedną z katedr magicznych, w której będzie biegły po zmianach. Wykres przedstawia jakie szkoły magiczne przechodzą w jakie katedry. 

Mag może posługiwać się zaklęciami jednej katedry oraz zaklęciami jednej specjalizacji w tej katedrze.

Fabuła główna

Istniejące postacie, które brały udział w fabule głównej, w której korzystały ze starych szkół magicznych nie muszą się niczym przejmować ponieważ istotna dla FG jest wieść jaka jest wynikiem takiej sesji. Jeśli w jakiejś wieści wystąpią elementy niezgodne z Lore gry zostaną one z niej po prostu usunięte bez utraty tego co gracze w sesji ugrali. 

W przypadku FG sesja ma znaczenie tylko dla samego rozstrzygnięcia czy zamierzenie okazało się sukcesem, jednak tylko wieść jest częścią FG i to ona określa co i w jaki sposób zdobyli gracze. Jeśli w sesji korzystali z mechanizmów, które w tamtym czasie były dla nich dostępne (jak stare szkoły magiczne) to zmiana w lore nie wpływa na sam wynik sesji ponieważ został on osiągnięty uczciwie. Wieść z takiej sesji jest wiążąca.

Wykreuj postać

Żeby ułatwić sprawdzenie czy postać wpasowuje się w opis magii odpowiedzcie na kilka pytań:

1. W jaki sposób postać nauczyła się magii:

  1. W Akademii magicznej (w Imperium i Amarth)
  2. W kolegium magicznym (w Amarth)
  3. Na własną rękę (tylko Guślarze)

2. Czy postać jest ścigana przez inkwizycję?

Magowie, którzy w jakiś sposób złamali prawa muszą ukrywać się przed inkwizycją. Niestety inkwizytorzy nie mieszkają z każdym magiem i są dość rozproszeni po całym świecie dlatego pojawiają się na prowincji tylko jeśli zostaną wezwani przez miejscowych lub będąc przejazdem sami dowiedzą się o dzikim magu. Taki mag powinien unikać sesji, w których może zostać pojmany np. w dużych miastach lub obszarach gdzie magowie są niemile widziani. MG powinien określić tego typu możliwość w planie sesji.

3. Czy pochodzę z Ostwaldu lub Nacji?

Postacie pochodzące z Ostwaldu i Nacji nadal mogą uczyć się magii w Akademiach magicznych w Imperium i Amarth (prędzej w Amarth). Zwykle rodzina takie dziecko zapisuje do Akademii/kolegium i kiedy zacznie ono dojrzewać musi udać się na szkolenie, które trwa 5 lat. Jest to cecha, która łączy wszystkich magów na świecie (poza dzikimi magami).

4. Czy postać posiada licencję maga?

Po ukończeniu akademii/kolegium mag dostaje licencję, jest to specjalny dokument a także tatuaż na ciele, który określa przynależność maga do konkretnej katedry oraz specjalizacji. Oczywiście istnieje możliwość podrobienia tego typu dokumentów co trzeba ugrać w sesji z wysokim poziomem trudności.

 

Wróć do strony głównej