Kilka słów o teleportacji

Ostatnia edycja: 2021-05-11 11:27:55

Teleportacja jest domeną katedry planów. Magowie tej katedry potrafią teleportować się na bliskie odległości, mają też niezbędną wiedzę, by zajmować się konserwacją istniejących obelisków teleportacyjnych.

Obelisk teleportacyjny

Obeliski te są dostępne przede wszystkim dla elity oraz tych, którzy nie boją się magii na tyle, by z nich korzystać, a jednocześnie posiadają tyle złota, by to zrobić. Nad teleportacją i lokalnymi obeliskami pieczę trzyma państwo; każdy, kto z nich korzysta, jest kontrolowany. Pobiera się też opłatę w wysokości 50 tysięcy sztuk złota za przejście.

Magowie jednak nie są w stanie wytworzyć nowych obelisków teleportacyjnych - jest to nieznana w dzisiejszym Fallathanie technologia odzyskana po Wielkiej Destabilizacji Magii. Potrafią jedynie takie obeliski naprawić i wykorzystać. Można je znaleźć (jest to jednak niezwykle trudne), przeszukując Amarth lub Spaczone Ziemie.

Aby skorzystać z obelisku, należy najpierw wpisać runiczny adres obelisku docelowego. Wtedy wszystko, co stoi w zaznaczonym czerwoną kredą obszarze w pobliżu obelisku znika i pojawia się w miejscu docelowym. Nie można się pojawić w miejscu, w którym coś już istnieje; postać przenosi się wraz z powietrzem, które ma w płucach i rozpycha powietrze w miejscu, do którego się przenosi, przez co słychać w tym momencie lekki trzask jak strzał z bicza. Obsługą obelisków, czyli wybieraniem adresów, zajmuje się przeszkolona do tego celu załoga.

Oprócz obelisków istnieją portale owalne, jednak są one bardzo rzadkie i niezwykle trudne do znalezienia. Zwykle ulokowane są w jakichś zapomnianych przez bogów i ludzi ruinach dawno wymarłych cywilizacji. Magowie nie umieją ich stworzyć. W przypadku portali owalnych wystarczy przejść przez taki portal, a natychmiast przeniesiemy się do miejsca docelowego ze wszystkimi posiadanymi przedmiotami. Nie zawsze jednak jest to bezpieczne i wiązać się może z uszkodzeniem ciała albo przeniesieniem w kompletnie niespodziewane miejsce. Istoty i obiekty większe niż owal portalu nie powinny przez niego przechodzić, ponieważ skończyłoby się to ich natychmiastową destrukcją.

Wróć do strony głównej