Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Apteka "Spokojny Zakątek"

Przeglądano 1309 razy

1. Położenie lokacji:


Królestwo Careogrodu => Careogród => Stare Miasto

2. Opis lokacji:


Jest to kamienny budynek z drewnianą podłogą i dachem o wypalanej dachówce. Na całość składają się dwa pomieszczenia. Parter, czyli sama apteka, posiada wymiary równe dwadzieścia kroków na dziesięć, natomiast pomieszczenie z pierwszego piętra – laboratorium - liczy piętnaście kroków na dziesięć. Oba połączone są kamiennymi schodami. U góry znajduje się także balustrada, która pozwala obserwować gości znajdujących się piętro niżej.
Drzwi otwierające się do wewnątrz apteki można zablokować dwiema metalowymi sztabami umieszczonymi na hakach. Naprzeciwko drzwi znajduje się kamienna lada, za którą widać trzy regały na ścianie. Po prawej stronie od drzwi umiejscowiony jest stół oraz dwie ławki. W prawym górnym rogu pomieszczenia postawiono kamienny kominek. Po lewej stronie od drzwi znajdują się schody wiodące na pierwsze piętro. Zaczynają się one od strony lady.
Pomieszczenie aptekarskie nie posiada okien ani żadnych innych otworów pozwalających czy to na obserwacje, czy np. ostrzał przeciwnika. Pięć lamp naściennych oświetla jego wnętrze.
Laboratorium dysponuje jedynym oknem, z okiennicą otwieraną do środka. Zabezpieczone jest podobnie jak drzwi na parterze, z tym, iż tylko przez jedną metalową sztabę. W laboratorium Hunmar trzyma również drabinkę sznurową, którą można przerzucić przez okno celem ucieczki w chwili zagrożenia. Samo laboratorium jest wyposażone standardowo we dwa stoły i pięć stołków. Walają się po nim wszelakie preparaty, odczynniki oraz zioła w potrzebnej Hunmarowi ilości. Róg laboratorium, tak samo jak i aptekę, zajmuje kamienny kominek. Lokacja nie posiada piwnicy ani strychu lub też ukrytych pomieszczeń o innym przeznaczeniu.

3. Historia lokacji:


Po uzyskaniu profesji medyka, Hunmar złożył pismo do careogrodzkich urzędników, aby miał gdzie legalnie sprzedawać wytwarzane przez siebie leki. Miejscem pierwotnym na postawienie apteki było kilka wyznaczonych pomieszczeń w obrębie fortecy Khazad Ungor. Hunmar preferował jednakże własne towarzystwo i niezależność. Podjął decyzję o zmianie lokalizacji. Dodatkowo brak odzewu na wysłane przez niego podanie do Cechu Rzemieślników dnia 20 Kahala 4367 roku ostatecznie skłonił krasnoluda, by ten rozpoczął działalność poza murami Khazad Ungor. Apteka stanęła w careogrodzkim Starym Mieście dnia 18 Kahala 4368 roku. Lokalna społeczność dzięki tej inicjatywie ze strony byłego Syna Thar Tarag ma duże szanse na wyleczenie się z wielu chorób i przypadłości, a także urazów. Hunmar szczególnie dba o stan zdrowia krasnoludzkiej braci pracującej chociażby na przodku górniczego tunelu, oraz kowali.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:


- Hunmar [36] - właściciel apteki oraz jej założyciel, krasnoludzki medyk.

- Miano: Ulimar
Wiek: 34
Rasa: krasnolud
Profesja: strażnik
Charakter: neutralny zły
Specjalność: walka wręcz
Zajmowane stanowisko: strażnik apteki
Opis: Barczysty krasnolud z długą brodą i błyszczącymi oczami, były strażnik twierdzy Synów Thar Tarag. Gdy organizacja uległa rozwiązaniu, podjął pracę u Hunmara. Dba o bezpieczeństwo apteki i jej właściciela oraz jakość przeprowadzanych transakcji – agresywni klienci są wyrzucani z budynku.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Brak.

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:


24 191 193 sztuk złotuch monet

1x Pracownia rzemieślnicza
1x Dom
1x Sklep


{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":5},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":1},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":2},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":5},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":3},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":8},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.2352078%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":24191193}]}

 

7. Typ lokacji:

Prywatna,

Właściciel – Hunmar [36]

8. Autor:

Gracchiusz

Wróć do strony głównej