Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Karczma "U ognistej Kooli"

Przeglądano 1146 razy

1. Położenie lokacji:

Amarth, Rabia, 88 km na północny-wschód od miasta Nicoria, Karczma "U ognistej Kooli"

Karczma u Ognistej Kooli

2. Opis lokacji:

Przemierzając teren na północny-zachód od amarthijskiego miasta Nicoria, już z oddali dostrzeże się kilka budynków, które z lotu Hravny wyglądają niczym czarne plamy na tle śnieżnej scenerii. Największy z nich to karczma "U ognistej Kooli". Znajduje się ona około 88 km od rzeki Błękitnego Kła oraz szlaku prowadzącego do miasta Nicorii. Po obu stronach wydeptanej ścieżki prowadzącej wprost do frontowych, podwójnych drzwi gospody, rosną dwa mrozoodporne świerki, które z całą pewnością są miłą dla oka ozdobą. Bezpośrednio nad wejściem zawieszony jest szyld karczmy ukazujący wizerunek cycatej Haressdrenki trzymającą w łapie kufel pienistego piwa. Budynek jest dwukondygnacyjny, w skład którego wchodzi pierwsze piętro oraz poddasze pełniące rolę schowka. Zbudowany jest z drewnianych bali, które dodatkowo uszczelnione zostały mchem i gliną. Konstrukcja drewnianego dachu została pokryta specjalną warstwą ziemi, która wyłożona mchem zapewnia w ten sposób ocieplenie budynku. Gospoda zarówno na parterze, jak i na piętrze od strony frontu posiada po cztery okna zamykane zielonymi okiennicami. Dodatkowo zasłaniane są skórami, by nie przepuszczały do środka izb niechcianego chłodu. Na parterze, z tyłu budynku, znajdują się drzwi wejściowe do kuchni oraz specjalne drewniane klapy, które jak się otwiera ukazują zsyp do piwnicy. To tędy turla się beczki z winem i piwem. Stojąc na dziedzińcu z tyłu gospody dostrzeże się na pierwszym piętrze dwa niewielkie okna. Mieściły się na wysokości komnat Leonidów. Na terenie całego domostwa panuje półmrok, który rozświetlany jest za pomocą lamp oliwnych, pochodni i świec. Z tyłu budynku, na podwórzu znajdują się dwa budynki: zielarnia oraz wędzarnia. Pierwsza pracownia zbudowana została w celu suszenia ziół, grzybów oraz leonidzkiego Świętego Ziela. Drugi obiekt w postaci wędzarni musiał zostać wybudowany, skoro Leonidy brały na poważnie opcję zamieszkania tutaj. Istniała konieczność dobrego zaopatrzenia się w zapasy mięsa, które w wędzarni poddawane było procesowi naturalnej konserwacji dymem z spalanego drewna. W drugiej części tego budynku przechowywali jedzenie i inne artykuły potrzebne przy karczmie. Po prawej stronie od ścieżki prowadzącej do głównych drzwi karczmy, wybudowano niewielką stajnię i magazyn na sanie oraz narty.


Parter

Gdy tylko przechodzi się przez podwójne drzwi wejściowe, oczom ukazuje się ogromny kominek na środku pomieszczenia. Przed nim stoją dwa fotele, by podróżni mogli odsapnąć po podróży w aurze ciepła i spokoju ognia. Na prawo od kominka znajdują się rozłożone na podłodze futra z wielkimi puchowymi poduchami, pośrodku których stoi wykonana z gliny fajka. Kuliste naczynko u podstawy, przechodzi w wąski komin zakończony płaskim talerzem, na którym umieszcza się spalany materiał. Z boku kuli odchodzi drewniana rurka, uszczelniona żywicą i zwieńczona krótkim wężykiem wytłoczonym ze skóry. W środku owej kuli najczęściej wlewane jest mleko, ku złagodzeniu drapliwości, oraz nadaniu wyjątkowego posmaku spalanemu zazwyczaj Świętemu Zielu. W prawym rogu rozległej, głównej izby znajduje się szynkwas, a za nim regały ozdobione najróżniejszymi alkoholami z wielu miejsc Fallathanu. Za samym kominkiem, idąc od szynkwasu, umiejscowiona jest kuchnia. Palenisko znajdujące się w niej połączone jest z szybem kominowym oraz kominkiem z sali głównej. Oprócz sporego stołu i szafek z różnymi ziołami, jest tam oddzielone niewielkie pomieszczenie z paroma mebelkami dla zamieszkującej tam Hobbitki. Na terenie kuchni jest również drabinowe zejście do spiżarni. W tym pomieszczeniu jest również drugie wyjście z budynku, prowadzące na tył podwórza. Piwnica jest wykopana wprost w ziemi, uszczelniona na ścianach i podłodze gliną. Oprócz zejścia po drabince, jest tutaj także otwór do wtaczania beczek i większych skrzyń. Druga część głównej sali zajęta jest przez rozstawione pozornie chaotycznie stoły dla gości. Zaraz za nimi jest pokój Silnorękiego Leonida, ochroniarza karczmy. Za jego pokojem natomiast są schody prowadzące na górne piętro, do pokoi gościnnych i komnaty właścicielki.


Pierwsze piętro

Po wejściu schodami na górę ukazuje się krótki korytarz w kształcie litery T, na którego środku znajduje się szyb kominów. Od niego bije ciepło na całe piętro. Na wprost od korytarza są rozmieszczone pokoje dla gości, w każdym po dwa miejsca do spania, balia na wodę, mały parawan i skrzynia na rzeczy osobiste gości. Przy ścianach zewnętrznych stoją kozy, metalowe piecyki wolno stojące, by goście mogli spać w cieple lub podgrzać sobie wodę. Mają podłączoną do ściany rurę odprowadzającą dym, uszczelnioną i zaizolowaną gliną. Skręcając w prawo dochodzi się do pokoju przerobionego na użytek bratanka właścicielki. Jest w nim spory stół z różnymi nożami rzemieślniczymi, którymi to pracuje w drewnie. Nie brakuje też tu innych narzędzi, które Leonid wykorzystuje do pracy. Naprzeciwko stołu wybudowano ogromne leże, mogące pomieścić nawet pięć dorosłych Leonidów. W krańcu pokoju znajduje się sporych rozmiarów balia na wodę, w którą bez problemu wejdą dwie osoby. Za nią stoi sporych rozmiarów koza, ogrzewająca pokój Dacara. Również jest podłączona rurą do zewnętrznej ściany, w celu odprowadzenia dymu. Po lewej stronie piętra znajduje się pokój właścicielki karczmy - Le`shery. Naprzeciw wejścia jest wielkie, puchowe leże. Po jego prawej stronie, przy ścianie, wiszą i stoją donice z ziołami oraz są podwieszone gałązki do suszenia. Po drugiej stronie jest malutki kominek podłączony do szybu kominowego. Przed nim znajduje się stół z nożami i moździerzami do ziół. Przy tej samej ścianie stoi również ogromna szafa z przeróżnymi strojami Leonidki. Komnata jest bardzo przytulna i stanowi największą z wszystkich pomieszczeń na pierwszym piętrze. Na terenie całej karczmy dostrzec można liczne donice z Świętym Zielem Leonidów. Z reguły stoją one na podłodze, gdyż roślina może sięgać nawet do 1,5 metra wysokości. Zieleń sprawia, że w pomieszczeniach jest o wiele przyjemniej, a szczególną uwagę przykuwają te, które posiadają białe, drobne kwiatki.


3. Historia lokacji:

Wedle zapisków zachowanych w Bibliotece Nicoryjskiej spisanych ręką amarthijskiego podróżnika Vorchee Enthenda wynika, że kompleks budynków należących obecnie do rodu Ruset swą historią sięga 4019 roku. To właśnie wtedy, gdy rozpoczęła się realizacja planu budowy miasta Nicoria, na północnym-zachodzie, na rozległej równinie pewna Haressdrenka, w tamtejszych czasach członkini kasty magów Amarth, o imieniu Koolia postanowiła tutaj osiąść. Nie odkrywszy w dotychczasowym życiu odpowiedzi na pytania jak powstał świat i jakie jest pokrewieństwo jej rasy ze smokami, Koolia wiodła przez długie lata spokojny żywot, aczkolwiek nie była skazana na samotność. Wybudowane na jej zlecenie domostwo stało się swojego czasu najsłynniejszą karczmą w tej prowincji kraju, a żądna wiedzy Haressdrenka chętnie wysłuchiwała wieści z różnych stron świata od spragnionych jadła i napitku podróżnych. Pobyt Koolii w Amarth mógłby trwać do końca jej dni, gdyby nie wydarzenie, które dotknęło mieszkańców tego państwa. Dokładnie 20 Nathmela 4303 roku nastała Zamieć. Zamarznięcie Amarth. Wieczna Zima, która całkowicie odmieniła oblicze Królestwa Przeznaczenia. Nic już nie miało być takie jak sprzed Klątwy. Ponieważ Haressdrenowie są kompletnie bezwłose i jako zmiennocieplne lubią ciepłe klimaty, Koolia została zmuszona opuścić nie tylko swój dom, ale i w ogóle Amarth. Z ostatnich zachowanych relacji wynika, że sprzedała ziemię i cały dobytek by wyruszyć na zachód. Można tylko podejrzewać, że udała się do Careogrodu a stamtąd do Reptilii.

Urodzona w 4260 roku w Nicorii Le`shera Ruset po śmierci matki, która ją samotnie wychowywała, postanowiła szukać dla siebie nowego domu chcąc rozpocząć samodzielne życie. Gdy nadarzyła się okazja kupna ziemi wraz z domem, studnią i wychodkiem Leonidka nawiązała kontakt ze swoim bratankiem stryjecznym Te`Dacarem w Małej Vanthii w karczmie u Euzebiusza "Pod pijanym Półorkiem". Oboje byli zgodni, że pomimo surowych warunków bytowych, ten dom będzie idealny dla rodziny Ruset. Zatem wykupiono oferowany teren, a gospoda "U ognistej Kooli" rozpoczęła nowy rozdział historii. Szyld wiszący przy drzwiach prezentujący piersiastą Haressdrenkę trzymającą kufel piwa i nazwę owego przybytku "U ognistej Kooli" pozostawiono bez zmian. Ciężko jest wytłumaczyć decyzję Leonidki Le`shery Ruset, dlaczego tak postąpiła, jednak można przypuszczać, że kierowała się po prostu jakimś sentymentem lub szacunkiem wobec Haressdrenki. A może obiecała zachować o niej chociaż cząstkę wspomnień? W każdym razie szyldu nie zmieniono. Natomiast rodzina Leonidów postawiona wobec zimowej, rzeczywistości szybko zaadaptowała się do nowych warunków. W ciągu dwóch lat pojawiły się przy domostwie nowe budynki. Wzniesiono dwie pracownie: wędzarnię i zielarnię. Na terenie posiadłości wyznaczono również miejsce na sanie, narty i różnego gatunku wierzchowce m.in. konie czy Jaki Amarthijskie, gdzie w niewielkiej stajni mogły zaznać zasłużony odpoczynek. Leonidzi przekształcili karczmę bardziej na pełen ciepła i przytulności dom, niż gospodę. To prawda, że strudzeni podróżą wędrowcy znajdą tu nie tylko posiłek, kufel piwa, ale i możliwość noclegu, ale nie była to karczma z prawdziwego zdarzenia, jakie znają Fallathańczycy. Była to bardziej leonidzka, przyjazna ostoja. W 4366 roku, gdy odbyła się walka pod Wielkim Murem Irimgardzkim kilku świadków tamtych wydarzeń trafiło nie tylko do Nicorii, by podzielić się nowinami, ale i nawet do siedziby Leonidów. Zaś rok później, dzięki dogodnej lokalizacji, zimowemu środowisku, jak i zachowanej ostrożności, mieszkańcy uniknęli skutków szalejącej Błękitnej Zarazy.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

Mieszkańcy:
- Le`shera Ruset [6667]
- Te`Dacar Ruset [12456]

NPC:
Miano: Falafel
Rasa: Hobbitka
Wiek: 35
Charakter: Praworządny Dobry
Specjalność: Gotowanie
Profesja: Kucharka
Zajmowane stanowisko: Kucharka, zielarka
Opis postaci:
Falafel jest żywym dowodem na to, że istnieją wyjątki od powszechnie przyjętych reguł. Postanowiła odciąć się od dotychczasowego, wygodnego i beztroskiego hobbiciego życia i zaznać zupełnie czegoś innego. Opuściła swe rodzinne strony i udała się w podróż. Tak się złożyło, że ta niska, mierząca 75 cm, ale niczego sobie niewiasta o bujnych nie tylko kształtach, ale i czarnych kręconych włosach i brązowych oczach, natrafiła na Trakt Przymierza. Kilka miesięcy spędziła w Wolnym Mieście Foeduum, by koniec końców znaleźć się w mieście Nicoria. Tutaj przez wiele lat pracowała zdobywając doświadczenie jako kucharka na rzecz Szpitala Miejskiego. Oprócz tego uczęszczała do Nicoryjskiego Uniwersytetu chłonąc wiedzę nie tylko o Amarth, Fluverii czy Nicorii, ale studiując zielarstwo i język amarthijski. Po ukończeniu studiów, pewnego dnia Falafel widząc ogłoszenie pracy o zatrudnieniu kucharki w gospodzie "U ognistej Kooli" postanawia na nie odpowiedzieć. Od tamtego czasu Hobbitka pracuje dla rodziny Ruset. Przy okazji miała sposobność nauczyć się podstaw języka Leonidów. Falafel jest prawdziwą duszą towarzystwa, o pogodnym usposobieniu i pozytywnym nastawieniu do życia. Nie tylko gotuje, ale i zajmuje się pracą w wędzarni oraz zielarni. Do jej obowiązków należy także sprzątanie domostwa.

Miano: Dar’Mustaf
Rasa: Leonid
Wiek: 181
Charakter: Praworządnie Neutralny
Specjalność: Walka
Profesja: Silnoręki
Zajmowane stanowisko: Ochroniarz
Opis postaci:
Ten mierzący 2,30 m Leonid, o futrze w typowej dla jego gatunku piaskowej barwie to nikt inny, jak dobry znajomy Te`Dacara. Przedstawiciel leonidzkiej rodziny Ruset sprowadził towarzysza, wiedząc, że przyda mu się zajęcie, a gdzie mu będzie najlepiej, jeśli nie pośród swoich? W teorii Te`Dacar wraz z Le`sherą powinni sobie poradzić z obroną domostwa, jednak w praktyce różnie bywa. I tak Dar’Mustaf osiadł w "U ognistej Kooli" na stałe, nie tylko jako pracownik, lecz i przyjaciel rodziny. Dar’Mustaf o bujnej, imponującej brązowej grzywie jest specjalistą od walki toporem dwuręcznym, choć w obronie własnej i najbliższych jest zdolny do użycia kłów i pazurów. Leonid zaprzyjaźnił się z Falafelą, pomaga jej przy cięższych pracach, jednak jego najbardziej ulubionym zajęciem jest droczenie się z Hobbitką.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Flora:
- Święte Ziele
- Krwawnik pospolity

Fauna:
- Pantera śnieżna
- Mamut fallathcki
- Ryś Fallathański

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:

24 775 072 sztuk złota

2x Pracownia rzemieślnicza
1x Zajazd
1x Pole

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":12},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":3},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":4},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":5},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":1},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":6},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":1},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.2507615%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":24772072}]}


7. Typ lokacji:

Lokacja rodu Ruset.

8. Autorzy:

- Astenna von Marvill
- Te`Dacar Ruset

Wróć do strony głównej