Amarthyjskie wino lodowe “Dobrodziejstwa Aurei”

2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Alkohol

2. Opis:
 Trunek ten wytwarzany i sezonowany jest w Aurei, miasteczku leżącym na terenie Amarth nad rzeką Błękitny Kieł, z owoców amarthyjskiej winorośli hodowanej w tamtejszych Ogrodach. Ze względu na kolor, smak i moc wino lodowe można podzielić na trzy rodzaje: słodkie i lekkie białe, półsłodkie i lekkie błękitne oraz wytrawne i ciężkie fioletowe. Mimo tych różnic łączy je jedna cecha, która niewątpliwie nadaje wyjątkowości lodowemu - chłodne i orzeźwiające bez względu na to w jakiej temperaturze było przechowywane, a jego wypicie może wywołać gęsią skórkę. Prawdopodobnie jest to efektem magicznych eksperymentów, które doprowadziły do wyhodowania amarthyjskiej winorośli. Średnia cena za butelkę wynosi 90 GP, może ona spaść lub podnieść się w zależności od rocznika, a poza granicami Amarth jego wartość może nawet wzrosnąć dwukrotnie ze względu na problemy z transportem (podatki od karawan przy przekraczaniu granicy z Irimgardem), dlatego też z Kraju Zamieci wywożony jest w niewielkich ilościach. Wino lodowe jest artykułem luksusowym, rzadko kiedy pojawia się na stołach zwykłych obywateli.

3. Sposób przechowywania:
W beczkach bądź butelkach.

4. Trwałość:
Po otwarciu traci na mocy w przeciągu dwóch, trzech dni w zależności od rodzaju - słodkie szybciej, wytrawne dłużej. W beczkach i butelkach wiele lat - wszak im wino starsze, tym lepsze.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Zazwyczaj w formie napoju, czasem dodawane do potraw, by podkreślić ich smak. W Amarth skrapia się nim tradycyjny deser - lody.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
W dużych ilościach prowadzi do upojenia alkoholowego.

6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:
Zależy od tolerancji pijącego na alkohol. Orzeźwia i powoduje gęsią skórkę ze względu na swoją temperaturę.

6.2 - Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy.


Autro: Rhahn ar`Kha

Wróć do strony głównej