[P]Klub Kawalera

Przeglądano 1285 razy

1. Położenie lokacji:

Mała Vanthia

2. Opis lokacji:

Klub jest miejscem spotkań mężczyzn, którzy uważają siebie za honorowych, męskich i dystyngowanych. Patrząc na budynek z zewnątrz, najbardziej rzuca w oczy się szyld, który informował, jak się to miejsce nazywa. Przy samych drzwiach, wisiała tabliczka, informująca, że do Klubu wstęp mają tylko ludzie bogaci, kulturalni, honorowi i wpływowi. Dodatkowo, znajdowała się informacja, odnośnie ilości majątków, czy też posiadanego przez rodzinę złota, jakie należy posiadać, aby w ogóle ubiegać się o członkostwo w Klubie.

Już samo wejście, było dosyć niezwykłe. Framugi drzwi, były zrobione na kształt różnego rodzaju oręża, od mieczy, przez szable do rapierów. Na samych drzwiach, które były wykonane z pięknego, hebanowego drewna, wyrzeźbione były, dwie skrzyżowane szable.

Wchodząc do środka, od razu widać, iż nie szczędzono pieniędzy na wystrój wnętrza. Znajdowały się tam piękne posągi, dywany obszywane złotymi nićmi, drogocenne obrazy na ścianach i piękny kominek, wyłożony obsydianem, znajdujący się dosłownie naprzeciwko drzwi wejściowych.
Goście mogli zasiadać w niezwykle wygodnych i dużych fotelach, które stały po trzy, do każdego stolików. Takich foteli było dwadzieścia jeden, zaś stolików siedem. Po prawej stronie, była lada, pięknie zdobiona i rzeźbiona. Zaś za nią, w szklanych butelkach, stały najróżniejsze trunki, jakie tylko prawdziwy Kawaler mógł sobie zamówić! Oczywiście tutaj trunki były zupełnie darmowe, dla każdej osoby, która postanowiła wykupić specjalny Bilet Kawalera, aby móc swobodnie wchodzić do tej lokacji.

Po lewej stronie, znajdowały się schody, prowadzące na piętro i kolejne, którymi zejść można było do piwnicy. Były one oświetlone, tak aby każda osoba, która chciała wejść, czy też zejść, miała bardzo dobrą widoczność, nawet w nocy. Były to pochodnie, które znajdowały się w półkach, wyżłobionych w ścianie.
Na piętrze znajdowały się cztery pokoje. Miały służyć panom, którzy przypadkiem zasiedzieliby się nieco za długo w Klubie, bądź w znajdującej się niedaleko karczmie Euzebiusza.

Każdy pokój zawierał wielkie łoże, szafę, gdzie można było przechować zapas ubrań na cały miesiąc. Wielki kufer, na potrzebne rzeczy, biurko z wielkim, pięknie zdobionym krzesłem. I lustro, aby Kawaler mógł sprawdzić, czy dobrze wygląda, zanim wyjdzie pokazać się ludziom. Każdy z pokoi miał jedno okno z zasłonami, na wypadek gdyby jednak ktoś nie chciał oglądać widoków z zewnątrz. Pokoje były identyczne pod względem rozmiarów i umeblowania.
Prawdziwa tożsamość Klubu, odkrywała się dopiero po zejściu pod ziemię. Tam, ogrodzona specjalnymi zastawami i ogrodzeniami, była arena. Kawalerami nie przychodzili do Klubu, aby posiedzieć i poplotkować, przybywali tutaj, aby walczyć. Każdy wieczór, miał zostać uhonorowany jednym pojedynkiem. Fakt, często najpierw wspólnie jedli i pili, rozmawiali o polityce, handlu, czy o tak przyziemnych rzeczach, jak kobiety, czy wojny. Zawsze jednak, potem schodzili do podziemi, gdzie losowane były dwie osoby, które miały się zmierzyć. Czasami dwóch panów chciało spróbować swoich sił między sobą, wówczas nie było żadnego losowania. Przy samej arenie stało kilka stojaków z uzbrojeniem. W pojedynakch dozwolona była tylko jedna broń, wybierana spośród rodzajów takich jak miecze, szable, rapiery, sejmitary i gladiusy.
Tutaj też znajdowały się portrety osób, które w jakiś sposób wpisały się w historię lokacji, czy też miały większy wkład w jej działalność, poprzez swoje czyny.

Arena miała sześć metrów średnicy, niedaleko niej usytuowany był stół z przyrządami medycznymi i dwóch medyków, którzy mieli połatać sfatygowanych przez pojedynek mężczyzn. To właśnie w tym pomieszczeniu, wisiała tablica z zasadami.
Na Klub był rzucony specjalny czar, który pozwalał wejść do środka tylko osobie posiadającej odpowiedni Bilet, który był nadawany za zgodą pozostałych bywalców Klubu. Aby przełamać czar, trzeba było osoby, o wielkiej mocy magicznej i ogromnych umiejętnościach.

1.Nigdy nie przyprowadzaj kobiet, ani obcych do Klubu.
2. Nigdy nie noś urazy, do wygranego w pojedynku. W końcu jeszcze nie raz się z nim napijesz!
3. Pamiętaj, że co ustalono i powiedziano w Klubie, to zostaje na miejscu.
4. Bądź honorowy i godny noszenia miana Kawalera.
5. Bądź tolerancyjny na każde wyznanie i każdą rasę, niezależnie od nich, wszyscy jesteśmy tutaj równi.
6. Każdy Kawaler z Klubu jest Ci bratem i przyjacielem.
7. Pamiętaj, walcz ostrzem, nie pięścią. Pięści są dla plebsu.
8. Nigdy nie działaj na szkodę Klubu.
9. Bierz udział w głosowaniach! To od nich zależy, kogo przyjmiemy do Klubu!

3. Historia lokacji:


Klub Kawalera, został założony stosunkowo niedawno. Wcześniej siedzibę miał w Irimgardzie, a powstał tam w roku 4332. Lokację w Małej Vanthii sponsorował w stu procentach ród Saghar, a konkretniej May’hrenn, który sam siebie uważał oczywiście za przykładnego Kawalera.
Nie trwało nawet zbyt długo przekonywanie przedstawicieli Małej Vanthii, którzy bardzo szybko dostrzegli korzyści, jakie mogły płynąć z takich spotkań. Wiadomo, do Klubu przychodzili bogaci ludzie , a tacy zawsze mieli wpływy, albo wpływów szukali. Dodatkowo, każdy chętnie pooglądałby walki, albo samemu podszkolił się w szermierce, nawet przypłacając to własną krwią. Czemu? Ponieważ wszystko zostawało tutaj, w Klubie.
Pierwsze dni działalności w Małej Vanthii, przynosiły sporo nieproszonych gości, dlatego po kilku spotkaniach i rozmowach, ustalono, że na Klub zostanie nałożone zaklęcie, pozwalające wejść tylko osobom, które mają Bilet. Drzwi otwierały się jedynie przed osobą, posiadającą magicznie natchniony kawałek papieru, na którym wypisane były dane tejże osoby i jej podpis, poświadczające że zachowa tajemnice i trzymać się będzie zasad Klubu. Ponoć, jeśli ktoś złamał dane słowo, to bilet wybuchał…
Zaraz po postawieniu budynku, wywieszono na zewnątrz tabliczkę, informującą przechodniów, dla kogo to jest Klub i jak majętnym trzeba być, aby tutaj przebywać.
Aby zostać jednym z Kawalerów, należy być człowiekiem nie tylko majętnym, ale i sprytnym. Można obserwować, kto do Klubu wchodzi i kto wychodzi, albo znaleźć do tego odpowiednich ludzi. Oczywiście zawsze można dopytać się po swoich znajomych, czy nie znają kogoś, kto do tego Klubu należy. Następnie należy zasugerować jednemu z obecnych członków, swoją chęć przystąpienia do Klubu. Takiej osobie przedstawia się swój majątek na dokumentach, a następnie następuje głosowanie w samym Klubie, czy taką osobę przyjąć, czy też nie. Jeśli zostaje przyjęta, sprawa jest kierowana do Biletowego, który zajmuje się stworzeniem i przekazaniem biletu, dla przyszłego Kawalera.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Caves von Manny
Wiek: 45
Rasa: Człowiek
Profesja: Handlarz
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Targowanie
Zajmowane stanowisko: Kronikarz Klubu Kawalera
Opis:
Można by rzec, że wesoły starszy pan, co byłoby bardzo mylące. Caves ma ledwo czterdzieści pięć lat, a już zdążył całkowicie osiwieć. Złośliwi mówią, że to wina jego nieco zbyt nerwowego podejścia do swojego biznesu, jakim był handel kamieniami szlachetnymi. Pan von Manny, jest średniego wzrostu, z lekkim brzuszkiem i nieposkromioną chęcią, do sprawdzenia się. Świadczy o tym wiele blizn, które odniósł w pojedynkach, niestety w większej ilości przegranych, niż wygranych. Mieszka w Cesarstwie, gdzie jest właścicielem ziemskim i, jak wcześniej wspomniano, przedsiębiorcą. Obecnie nałogowo przesiaduje w Klubie Kawalera, gdzie pełni rolę kronikarza i spisuje co ważniejsze wydarzenia.Miano: Albert Kollar
Wiek: 39
Rasa: Człowiek
Profesja: Dyplomata
Charakter: Prwaworządny Dobry
Specjalność: Szpiegostwo
Zajmowane stanowisko: Mistrz Ceremonii Klubu Kawalerów
Opis:
Bardzo wesoły i praktycznie nieprzestający się uśmiechać Albert, jest dyplomatą pochodzącym z Amarth. Dzięki swej dyplomacji i wspaniałym umiejętnościom wydobywania informacji, bardzo szybko wzbogacił się na handlu produktami rolnymi, przez co nazywany jest często Królem Ziemniaków. Mierzy nieco ponad trzy stopy i jest do tego dobrze zbudowany, spod brwi błyskają zielone oczy, a wiecznie zmierzwiona, brązowa czupryna, jest jego znakiem rozpoznawczym. Od kiedy wstąpił do Klubu, od razu został polubiony przez większość jego członków i szybko wspiął się na stanowisko Mistrza Ceremonii. Prowadzi on pojedynki, czy też wszelkie wydarzenia w Klubie.

Miano: Grah Gharrss
Wiek: 165
Rasa: Krasnolud
Profesja: Mistrz Magii
Charakter: Chaotyczny Neutralny
Specjalność: Magia Przemian
Zajmowane stanowisko: Biletowy Klubu Kawalerów
Opis:
Krasnolud jest jednym z najstarszych członków Klubu. Zajmuje bardzo ważne stanowisko, jakim jest Biletowy. To on nadaje bilety wszystkim nowym i zaprzysięga ich, aby nie zdradzali tajemnic Klubu. Sam o sobie mawia, że jest awanturnikiem - Kawalerem. Ma dosyć porywisty charakter i zanim dołączył do Klubu, zdarzało się, że mógł dać komuś w nos z byle powodu. Teraz jest bardzo opanowanym, a w dodatku grzecznym krasnoludem, który odpowiada skinieniem głowy, na uprzejmości i pyka fajkę, razem ze znajomkami, w sali Klubowej.
Również na jego barkach, spoczywa odpowiedzialność “napełnienia” biletu odpowiednim zaklęciem, ale przez wiele lat w swej branży Biletowego, bez problemów wychodzi wypełnienie Biletów odpowiednim czarem, jak i odnawianie zaklęcia ochronnego, które jest nałożone na Klub.

Miano: Paul
Wiek: 27
Rasa: Człowiek
Profesja: Karczmarz
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Tworzenie mikstur
Zajmowane stanowisko: Karczmarz
Opis:
Jedyna osobą w Klubie, która nie jest Kawalerem, jest Paul. Zajmuje on stanowisko karczmarza, ale jest poważaną pośród bywalców personą. W końcu bez niego szklanki same się nie napełnią, a i on dba o ciągłe zapasy alkoholu w barku. Ich karczmarz jest niewysokim młodzianem, niezwykle uprzejmym i kulturalnym, a także doskonale sobie zdającym, że czasem należy trzymać gębę na kłódkę. Bardzo często pomaga “zmęczonym” Kawalerom, dostać się do pokoików na piętrze, coby mogli się wyspać i odpocząć. Jest blondynem, o niebieskich oczach i licznych tatuażach, szczególnie na ramionach.

Miano: Rayel H’yor
Wiek: 476
Rasa: Elf
Profesja: Medyk
Charakter: Praworządny Dobry
Specjalność: Chirurgia
Zajmowane stanowisko: Lekarz Klubu Kawalerów
Opis:
Posiadający niezliczone ilości klinik Rayel jest mistrzem w swoim fachu. Bardzo szybko został zaproszony do Klubu Kawalerów, aby wspomagać ich swoimi umiejętnościami, jak i koneksjami. Jest on niezwykle ważną osobą, ponieważ zajmuje się łataniem rannych po pojedynkach i często służy, jako prywatny lekarz “schorowanym” panom, po wieczornych posiedziskach w Klubie. Jak elfa przystało jest niewysoki, mierzy cztery i pół stopy, ma długie czarne włosy, opadające do łopatek i szare oczy.
Biorąc pod uwagę swój fach lekarza jest bardzo spokojnym mężczyzną, ale ma jeden, malutki problem. Jest elfem, który cierpi na alkoholizm. Często przed walkami, trzeba go dobudzać, kulturalnymi szturchnięciami, czy wołać Paula, aby zrobił to w nieco mniej kawalerski sposób. Efekty jego skacowanych prac, ma niejeden bywalec Klubu. Mimo tego nadal uchodzi za jednego z najlepszych lekarzy.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Rośliny domowe

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika38 072 885 sztuk złotych monet

1x Budynek rozrywkowy
1x Zajazd
+ 10 mln za zaklęcie ochronne 

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":14},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":7},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":4},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":5},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":2},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":0},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.2653699%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":37316131}]}

7. Typ lokacji

Lokacja organizacji
Właściciel - Płomień Inis Birke


8. Autor: 

Gal’ El

Wróć do strony głównej