Aenaru

Przeglądano 4498 razy

1. Wygląd
Aenaru to magiczne istoty o ciałach z kryształu i zdecydowanie nietypowym wyglądzie. Są drobni i delikatni. Mają zamglone oczy z ledwie dostrzegalnymi źrenicami, kryształowe zęby oraz dwa dwumetrowe i szerokie na pięć cm rozdwojone na końcach, w pełni chwytne ogony. Do czasu Rytuału Dojrzałości, Idarge, mają białe włosy i wręcz przezroczystą skórę. Po nadaniu im ścieżki przestają się starzeć, a ich wygląd znacząco się zmienia, nabierając barwy skóry i tatuaży właściwych dla jednego z trzech klanów. Wzory z wiekiem intensywnieją i uwypuklają się, przypominając nieco żyły wychodzące spod skóry.
Quararn (Świetliści) mają łagodne rysy i skórę w jasnych barwach, zwykle złotawą, a nawet białą. Włosy ich oraz tatuaże o dominującym motywie słońca mieć mogą dowolny odcień, lecz całokształt budzi w obserwatorze przyjemne emocje.
Karnacja Qilliran (Strażników) jest zielona lub niebieska. W ich tatuażach przeważają motywy roślinne oraz przypominające kruka.
Quanirwen (Nocni) mają skórę granatową, fioletową, czerwoną lub purpurową. Rzadko spotkać można także szarą, naznaczającą jednostki wybitne. Rysy mają ostre, a tatuaże mające w sobie motyw księżyca nadają Nocnym jeszcze bardziej drapieżnego i niepokojącego wyglądu.

2. Historia
W 4201 roku w górach na ziemiach Careogrodu stopy Aenaru pierwszy raz zetknęły się z ziemią Sferrum Fallathanu. Jak za każdym razem, gdy ta rasa przybywała do nowego świata, osłabioną część grupy uśpiono nieznaną tutaj magią, by przetrwali, jeśli świat ten okaże się wyjątkowo nieprzyjazny i by nie musieli doświadczać udręki głodu.
W ciągu półtora wieku od przybycia do tego Sferrum wiele się zmieniło. Wybrano nowych Ethristów, wzniesiono warownie klanowe oraz kilka ważnych dla społeczności siedzib rozrzuconych na terenie Fallathu. Aenaru poznali ten świat, żyjące w nim istoty, ich naturę i zwyczaje. To zaś umożliwiło im realizację ich najważniejszego zadania: dążenia do Równowagi.

3. Charakter, język, kultura.
Rasa dzieli się na trzy klany, determinujące działania, metody, światopogląd, a nawet wygląd swych przedstawicieli. Każdemu z klanów przewodzi Ethrista wspierany Radą Starszych. Lokalnymi przywódcami Aenaru, przynajmniej na terenie jednego kraju, są Eyiryoni, którzy przekazują wolę Rady członkom społeczności.
Aenaru są niezwykłymi istotami z kryształu. Ich mineralne ciała są odporne na skrajne temperatury, choroby oraz substancje mające jakikolwiek wpływ na inne istoty. Siły do życia czerpią nie z normalnego jedzenia, lecz ze źródeł czystej energii, przeważnie magicznej. Posiłki wykorzystują jedynie do uzupełnienia składników mineralnych w organizmie.
Aenaru to myśliciele, odkrywcy, badacze, a przede wszystkim magowie. Są rasą nieufną, zdystansowaną, a przy tym niezwykle tajemniczą. Nie dzielą się swymi tajemnicami ani wiedzą z absolutnie nikim. Jest to ich święte dziedzictwo, którego nie wolno w taki sposób plugawić. Szczycą się swoją odmiennością, uważając się za istoty na wyższym poziomie rozwoju, których rolą jest przewodzenie słabszym i niższym stworzeniom w dążeniu do równowagi. Jako istoty pełne godności, z rzadka okazują komukolwiek pogardę czy wyższość, bo po prostu nie widzą w tym sensu.
To istoty postrzegające świat i wszystko wokół w dwoisty sposób. Jest on niczym moneta o dwóch stronach, waga o dwóch szalach, które nie mogą istnieć niezależnie od siebie. Nie ma życia bez śmierci, światła bez ciemności, zła bez dobra. Każdy klan odgrywa swoją rolę w tym układzie.
Rasa Aenaru dąży do Równowagi, postrzeganej jako Ład (Ytaie). Jednak jest ona postrzegana przez nich w dość specyficzny sposób. Równowaga jest dla nich złotym środkiem, stanem pośrednim, konsensusem między skrajnościami, z których żadna nie powinna nadmiernie dominować. Przewaga którejś prowadzi do chaosu. Świat dąży do zrównoważenia, jednak zamieszkujące go istoty zwykle są na tyle chaotyczne, że należy je prowadzić w odpowiednim kierunku. Bo właśnie chaos jest tym, z czym Aenaru najzacieklej walczą.
Aenaru nie wierzą w bóstwa jako takie. Wyznają Isriseir. Jest to dualistyczna moc twórcza i niszczycielska zarazem, uosabiająca równowagę, a której emanacją w świecie jest pięć żywiołów. Każdy żywioł bowiem w równym stopniu może umożliwiać życie różnym istotom, jak być siłą zniszczenia. Ostatnim z żywiołów jest Ina’ray, pojęcie oznaczające zarówno magię, jak i  czystą energię, istniejący ponad pozostałymi i zdolny je kontrolować.

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Aenaru - opis rozszerzony 3501 05-03-2015

Wróć do strony głównej