Amakhat

Przeglądano 2187 razy

1. Położenie: Twierdza Urrthorror, blisko stolicy2. Opis Lokacji:
Amakhat to portowe miasto leżące na sporym półwyspie, otoczonym z trzech stron brzegiem rzeki Amaghor i Jeziora Khatra-Khor. Lądem można tu dostać się przez dwie północne bramy, wbudowane w wysokie na siedem metrów mury obronne. Przez wielu Amakhat zwane jest także Miastem Rozpusty- nie bez powodu. Każdy umęczony wędrowiec może znaleźć tutaj ukojenie w ramionach kobiety bądź przy dobrym piwie i innych używkach, które są tutaj powszechnie tolerowane. Całe miasto usiane jest zamtuzami, burdelami i oberżami, które pracują całą dobę. Co najlepsze- dosłownie każdy może sobie pozwolić na chwilę przyjemności w tym niesamowitym miejscu. Znajdują się tutaj zarówno bardzo ekskluzywne miejsca, jak na przykład Szafirowy Zamtuz, najstarszy budynek znajdujący się w sercu Amakhat, jak i nieco tańsze, które znalazły swe miejsce na obrzeżach niewielkiego miasta. Nie ma tutaj miejsca na budynki mieszkalne dla zwykłych ludzi. Na stałe przebywają tutaj tylko prostytutki, oberżyści oraz mała grupa ochotniczej straży.
Całe miasto jest bardzo kolorowe. Drogi wyłożone są jasnobeżową kostką, gdzieniegdzie układające się w frywolne wzory, budynki mienią się czerwienią, a pomiędzy nimi błękit wodnych dróg- w mieście można bowiem dotrzeć w niektóre miejsca za pomocą wynajętej łódki. Na każdym rogu można spotkać kamienne rzeźby, przedstawiające zarówno kobiety wyginające się w rozkoszy, jak i te upamiętniające Dragoniasa. W samym sercu Amakhat znajduje się plac, przy którym umiejscowiły się bardziej znane i drogie oberże między innymi “Pod jęczącą Daenną” oraz “Pijany Młot”. Na środku placu stoi rzeźba wykonana kilka lat po założeniu miasta, wysoka na kilkadziesiąt stóp. Przedstawia ona Daennę, patronkę miasta Amakhat, pierwszą i najbardziej znaną prostytutkę, która unosi nad głową młot Dragoniasa.

3. Historia lokacji:
Miasto powstało 5 Pehnari 4288 roku. Założyciel nie jest znany, jednak za symbol miasta uznaje się pierwszą prostytutkę, Daennę. W pierwszych latach działalności Amakhat było zarządzane przez Malona, samozwańczego i mało znaczącego proroka Dragoniasa. Jednak po kilku latach jego rządów zarówno prostytutki, jak i oberżyści przejrzeli Malona, który czerpał niebywałe zyski z oszustw i ukamienowali go na głównym placu miasta. Od tamtego czasu miasto rządzi się samo sobie, a porządku pilnuje ochotnicza straż złożona głównie z tych mężczyzn, którzy zbyt bardzo pokochali Amakhat, aby je opuścić.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Prostytutki
Oberżyści
Strażnicy

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Flora:
Krwawnik pospolity
Ajolla
Luvetil
Fauna:
Napalonka
Ćma puchata
Ogniki

Autor: Acalia de Sawoiline

Wróć do strony głównej