[O] Aer Andor (Morska Brama)

Przeglądano 2416 razy

1. Położenie lokacji: Romen Dor2. Opis lokacji:
Aer Andor to perła wśród miast portowych ziem Fallathanu. Dobrze prosperujące miasto, przynoszące lwią część dochodów całej Republiki Romen- Doru. Wschodnia część miasta, jest rajem jest dla kupców, galerników oraz rybaków. Zatoka portowa jest w stanie cumować przeszło setkę statków. Zachodnia część wzniesiona jest wyżej, na skałach wybrzeża. Zabudowania wznoszą się wraz z krzywizną terenu. W tej części wzniesiona została baszta kupiecka oraz baszta strażnicza, gdzie stacjonują oddziały sił porządkowych miasta. W zachodniej części znajduje się również brama wybrzeża, za którą cumuje jedynie flota wojsk Romen-Doru. Nad terenem góruje wieża astronomiczna, którą wzniesiono dla badaczy nocnego nieba oraz pałac senatorski z kopułą o barwie jesiennych liści, w którym zatrzymują się koronowane głowy oraz wysocy urzędnicy Republiki. Cała zachodnia część otoczona jest grubym na 6 metrów i wysokim na 10 metrów kamiennym murem.
W centrum portowego miasta znajduje się Biały Plac. Jest to centralne miejsce spotkań miejscowej ludności. Przy placu znajduje się wiele tawern i straganów z najświeższymi towarami z całego Fallathanu. Plac zdobi fontanna oraz wysoki budynek, w którym mieści się biblioteka Dakar. To w niej zachowano wszystkie odnalezione dokumenty z czasów panowania Imperium i jest ona drugą co do wielkości biblioteką w Romen-Dorze. Mnogość ksiąg i woluminów zachęca uczonych do odwiedzenia miasta w poszukiwaniu unikatowych zbiorów. Plac oddzielony jest od terenów mieszkalnych ogromną bramą z białego kamienia. Bramę wzniesiono aby uczcić zwycięstwo nad Imperium, stąd nosi nazwę Bramy Triumfalnej.
Domy w mieście należą w większości do miejscowych kupców i lichwiarzy. Znaleźć można tu dzielnicę rybacką, gdzie niewielki targ stworzono, by o każdej porze dnia dostępne były świeżo złowione morskie ryby. Dzielnica Patrycjatu, położona najbliżej Bramy Triumfalnej, jest jedną z najpiękniejszych mieszkalnych części miasta, gdzie zabudowania należą do znamienitych kupieckich rodów, które znacznie przyczyniły się do budowy miasta

3. Historia lokacji:
Port był jednym z pierwszych miast Republiki. Od początku stanowił ważny i strategiczny punkt na mapie Romen-Doru przynoszą ogromne dochody z prowadzonego tam handlu. Daakarowie upodobali sobie tę siedzibę i przyczynili się do znacznych strat w tym mieście. Mimo wszystko tutejsza ludność odbudowała wszystkie ruiny i miasto odzyskało dawną świetność, ciągle zachwycając przyjezdnych.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Handlarze, rybacy, rzemieślnicy, kupcy, żeglarze i ogół społeczności Romen-Doru.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna: Brzytwodziób, Krwiopijca, Morski Ślepiec, Paszczogłowiec, Smokożółw, Tojanida, Żabnica.
Flora: Psychodelia, Motylnik błękitny

Dopasowanie do schematu: Sobenna

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Winnica Glawar 1607 05-06-2016

Wróć do strony głównej