Kalendarium

Ostatnia edycja: 2020-08-30 23:31:03

KALENDARIUM - IMPERIUM VANTHIJSKIE

 

DATA: Lata 1 - 304 - Grupy ludzi mieszkających wokół Lommy jednoczą się w osady. 

DATA:  307 rok - Vogerstein Krwawy zrzesza osady w początek kraju, znanego jako Vanthia.

DATA: 323 rok - Vogerstein Krwawy zostaje zabity, władzę przejmuje jego syn Zegh Ciemiężca, rozszerza granice Vanthii wchłaniając ościenne osady i państewka.

DATA: 353 rok - Zegh ginie z ręki Luxy Sprawiedliwej, Vanthia pod jej rządami zaczyna prosperować

DATA: 354 rok Zmiany zapoczątkowane przez Luxę Sprawiedliwą powodują przyłączanie się kolejnych państw i miast. Vanthia zmienia nazwę na Imperium Vanthijskie.

DATA:  395 -  rozpoczyna się Rebelia Błękitnych Płaszczy, celem której jest uwolnienie się osad elfów spod władzy Vanthii.

DATA:  403 rok  - Luxa sprawiedliwa zamordowana w trakcie Rebelii Błękitnych Płaszczy.

DATA: 465 rok  Rebelia Błękitnych Płaszczy zostaje zakończona, rebelianci zesłani do labiryntu.

DATA: Lata 465-524 Władzę przejmuje Nithqu Mściwy, niszczy resztki buntowniczych osad i umacnia władzę Vanthii w centrum kontynentu.

DATA: 10 Asvarba 524. Władzę zdobywa Thoran I z rodu Rion. 

DATA: 531 rok Thoran I z rodu Rion kładzie podwaliny pod doktrynę silnego Imperium Ludzi - , Pierwszej z Ras.

DATA: 10 Sakhala 564 Thoran I z rodu Rion umiera, zostaje wywyższony ponad wszystkich i dołącza do panteonu bogów tym samym rozpoczynając Kult Imperatora i jego Boskiej Woli.

DATA: 564 rok  Władzę przejmuje Tehrus z rodu Rion, podbija ościenne kraje. Imperium zajmuje tereny Zilthai, Vilerii, Vogerstein.

DATA: Lata 564 - 673 Kolejni władcy z rodu Rion rozszerzają Imperium Vanthijskie na tereny od gór na wschodzie aż po Ostwald.

DATA: 673 rok - Uznanie Krasnoludów za Drugą z Ras, Mniejszych Braci, równych rasie Ludzi.

DATA: Lata 673 - 754 dalsze podboje i rozwój Imperium Vanthijskiego pod panowaniem rodu Rion. Imperium rozrasta się do ostatecznej formy wchłaniając tereny obecnie należące do Ostwaldu.

DATA: Lata 755 - 954  Imperium Vanthijskie rozwija swoją doktrynę, ogranicza coraz bardziej prawa innych ras aż do wprowadzenia niewolnictwa.

DATA: 954 rok - śmierć ostatniego z rodu Rion. Nowy Imperator przyjmuje tytułuje się Rionem na znak władzy, od tego momentu każdy z imperatorów zostaje jedynym żywym członkiem rodu Rion.

DATA: Lata 1131-1302 Imperium Vanthijskie rozpoczyna ekspansję morską w poszukiwaniu innych terenów, którym może zanieść cywilizacje, drobne potyczki z Orkami, Jaszczurami oraz innymi ludźmi zamieszkującymi Nację oraz Skadię.

DATA: 1303 rok - Władzę w Imperium przejmuje Ethon z Rodu Rion. Zaprzestaje ekspansji Imperium i skupia się na wzmocnieniu jego siły i rozwoju.

DATA: 9 Cresaima 1336 - Imperator Ethon z rodu Rion w swej łasce i dobroci pozwala na odłączenie i powstanie Ostwaldu,  by wykazać z jak ciężkim życiem wiąże się opuszczenie opiekuńczych granic Imperium.

DATA: 9 Cresaima 1369 - Z woli Imperator Verais z rodu Rion ginie poprzedni Imperator.

DATA: Lata 1369 - 1372 Imperium Vanthijskie wzmacnia armię i rozważa kolejne kroki pokojowej ekspansji i niesienia opieki Imperatora innym krajom.

Wróć do strony głównej