Troll jaki jest każdy widzi!

2020-08-07 20:20:33

Gatunki pokrewne: Troll górski, Troll Bagienny, Troll Mostowy

 

 

Geneza: Nie do końca znana. Znawcy tematu trolli twierdzą, iż taka ewolucja mogła nastąpić na przełomie kilku tysięcy lat ze znacznie mniejszych rodzajów zielonoskórych. 

Są także, teorie na temat magicznego pochodzenia trolli, w zamyśle zapewne miały być szturmowymi żołnierzami będącymi w stanie przeżyć niezwykła ilość ran. Może, jako przenośne tarany. Tak czy inaczej, eksperyment zapewne nie wyszedł. 

Pochodzenie oraz twórca nieznany. Natura jest najpewniejszym twórcą trolli. Wszelkie magiczne teorie na temat stworzenia nie mają potwierdzenia. 

Wygląd ogólny gatunku:

Trolle są paskudne z natury, ich dieta, sposób bycia oraz wszelkie dziwaczne i barbarzyńskie zachowania wcale nie pomagają ich reputacji. Przeciętny troll mierzy około trzech metrów, jest zielony, a skórę pokrytą ma grubą warstwą brudu oraz narośli. Bardzo często grzbiety trolli szczególnie tych górskich porośnięte są rzadkimi odmianami grzybów, niezwykle ważnych dla alchemików. Nie jeden śmiałek zginął próbując ograbić śpiącego trolla z ich roślinek. Trolle mają dosyć małpią budowę, krótkie nogi nie pozwalają im utrzymywać zbyt dobrze równowagi, co kontrowane jest niezwykłą wielkością stóp. Solidnym brzuchem oraz niezwykle długimi ramionami, które sięgają praktycznie do samej ziemi, przez całą długość ciała trolla. Przeciętny osobnik jest straszliwie zgarbiony podczas poruszania się, i dopiero podczas walki, stojąc stabilnie na swych wielkich stopach ukazuje swój prawdziwy wzrost. Długie zęby, oraz ostre pazury z łatwością otwierają zbroje czy rozdzierają mięśnie. Trolle posiadają niezmordowany apetyt. Jednak już dawno dowiedziono, że Troll niczym krowa posiada cztery żołądki. W ostatnim największym znajduje się niezwykle żrący kwas, co powoduje, że trolle potrafią pochłaniać nawet kamienie. Samice trollów są niezwykle złośliwe i wściekłe. Posiadają parę piersi, którymi zwykle wykarmiają młode. Poza kobiecą fizjonomią nie ma różnicy w wyglądzie trolla samicy i trolla samca. Samice bywają trochę mniejsze, chociaż nie jest to oczywiście regułą. Waga: Średni samiec waży około 1500 - 2000 kilogramów, z czego znaczna większość to wręcz stalowe mięśni zdolne przenosić głazy i gigantyczne kłody jakby zrobione były z papieru. Najcięższy zaobserwowany w naturalnym środowisku samiec ważył prawie 10 ton. Samice ważą więcej niż samce i dlatego przeciętna samica trolla osiąga wagę 2000 kilogramów. Najcięższa samica ważyła 11 ton, z czego większość stanowił pokaźnego rozmiaru brzuch.

Wzrost: Średni samiec mierzy około 2.5 metra wysokości, kiedy jest przygarbiony. Jeśli stoi prosto zwykle mierzy ponad 3 metry a zdarzały się osobniki znacznie większe. Największy samiec, jakiego zaobserwowano w naturalnym środowisku mierzył 7 metrów wzrostu. Samice są zwykle mniejsze i mierzą zwykle około 2.2 metra. Wyprostowane około 2.8 metra. Największa zaobserwowana samica w środowisku naturalnym mierzyła prawie 6 metrów wysokości. 

Długość życia: Ciężka do określenia. Trolle mogą żyć długie wielki, ich metabolizm jest podobno straszliwie spowolniony. Do tego stopnia, że poczucie czasu i upływa czasu dla trolla niewiele znaczą. Mówi się, że stare trolle wyruszają w podróż do jakiejś krainy, w której wszystkie trolle mają spocząć pewnego dnia. Utrzymywany w niewoli troll umiera niezwykle szybko. Najdłużej żyjący w niewoli troll jaskiniowy zmarł po 35 latach. Podejrzewa się, iż trolle mają głębokie połączenie z naturą oraz swoim miejscem zamieszkania. Tłumaczyłoby to ich niezwykle terytorialne zachowanie.

 

 

Psychika: Trolle są głupie niczym worek gwoździ. Nie można im odmówić zwierzęcego spryty ani jakiegoś połączenia rasowego, gdyż zwykle żyją w niewielkich rodzinach. Jednak sam Troll niewiele myśli o tym, co robi, i bardzo często uznawany jest za niebezpieczeństwo. Trolle nie są agresywne chyba, że zostaną sprowokowane. Niektóre trolle są na tyle inteligentne, że pracują z wioskami, przy których znajduje się ich leże. Najczęściej budują lub pilnują mosty. Płaci się im najczęściej jedzeniem. Nie jest to wielka cena za posiadanie udomowionego troll. Tym lepiej, jeśli jest trollem rodzinnym. 

W okresie godowym samiec odszukuje samicę i wabi ją za pomocą darów złożonych najczęściej z pożywienia, lub niewielkich zrabowanych świecidełek. Te rytuały zwykle zawierają także sporą ilość przemocy. Traktowane zapewne, jako gra wstępna do późniejszych wyczynów.

Kultura: Trolle posiadają własne pokręcone rytuały godowe. Wychowują bardzo często swoje potomstwo, może poza trollami bagiennymi, które po wydaniu na świat potomstwa pozostawiają je na własną rękę, kiedy tylko są wystarczająco duże, aby zjeść swojego przeciwnika. Trolle praktykują rytuały pogrzebowe a niektóre osobniki wydają się być na tyle przywiązane do swoich rodzin, że nie zakładają nowych po śmierci aktualnej. Trolle noszą czasami szczątkowe ubrania i wytwarzają proste narzędzia. W wielu przypadkach jednak naturalne wyposażenie w szpony i kły wystarczy bestiom do wszelkich codziennych spraw.

Występowanie: Trolle występują praktycznie wszędzie. W zależności od rodzaju i ubarwienia mogą występować w górach mówimy wtedy o trollach górskich. Jaskinie są często oblegane przez całe gromady trolli jaskiniowych. W lasach czy na bagnach mieszkają najbardziej pospolite czy rozpoznawalne rodzaje trolla o zielonym ubarwieniu. 

Cykl rozrodczy: Samica rodzi młode zwykle raz na kilka lat. Ciąża trwa około 14 miesięcy w tym czasie samica trolla jest niezwykle drażliwa. Czasami zaobserwowano nawet śmierć partnera w występujących wtedy starciach. Po 14 miesiącach samica rodzi dwójkę lub trójkę małych trollów. Samica zajmuje się swoim potomstwem przez pierwsze kilka lat. Wyjątkiem są trolle bagienne, które po pierwszych dwóch latach pozostawiają potomstwo. 

Pożywienie: Trolle dzięki niezwykle silnemu trawiennemu układowi zjadają prawie wszystko. Od kamieni, Az po zakutych w stal rycerzy. Jedzenie jest także ich największą słabością. Łatwo przekupić je ofertą dobrego jadła. Szczególnie, jeśli pilnują mostów. Jako, że trolle nie SA zbyt bystre wiele bandytów czy innych typów z pod ciemnej gwiazdy zamiast walczyć z trollem po prostu zaoferowali mu solidne żarcie. 

Magiczne umiejętności: Prędkość, z jaką regenerują się trolle jest efektem magii płynącej w ich żyłach. Nie wiadomo czy została tam zaimplantowana czy ewoluowała w mechanizm samoobronny. Wszyscy zgadzają się jednak, że regeneracja trolla nie jest naturalnym zjawiskiem.

Trolle dzięki niebywałym zdolnością potrafią doskonale widzieć w półświetle, co czyni ich bardzo niebezpiecznymi nocnymi drapieżnikami.

 

 

Niebezpieczeństwa: 

-Trolle wpadają w szał, kiedy zostaną ciężko zranione. Zwykle wymiotują wtedy kwasem ze swego żołądka na cokolwiek zobaczą w pobliżu. Uwierz mi, kiedy powiem, że nie chcesz być wtedy w pobliżu.

- Nie rozpruwaj żołądka trolla znajduje się w nim bardzo żrący kwas. Zrób to, kiedy troll będzie martwy.

- Trolle regenerują się z zastraszająca prędkością. Niektóre rodzaje potrafią nawet wyhodować nową głowę

- Ciężar oraz siła trolla to kolejna rzecz, na którą trzeba uważać. Zawsze staraj się oddalić zanim troll upadnie. Inaczej martwa bestia może cię zabrać ze sobą do krainy wiecznych łowów. 

- Pazury trolla tną stalowy pancerz jak papier. Uważaj na nie, kiedy będziesz się zbliżał. 

- Trolle są bardzo terytorialne i mają wspaniały węch. Maskuj swój zapach zanim wkroczysz na jego terytorium. Najłatwiej pozostawionymi przez trolla odchodami albo tłuszczem. 

- Trolle wydają się słabnąć, jeśli odchodzą zbyt daleko od swojego miejsca zamieszkania. Są wtedy zdezorientowane, i łatwo oszukać ich niską inteligencję.

- Trolle są głupie, na tyle głupie, że wystarczająco głęboki dół powstrzyma trolla przed wyjściem. Większa szansa jest, że zechce się z niego wykopać niż spróbuje wspinaczki.

- Trolle uwielbiają jedzenie. Są jednak niezwykle odporne na trucizny oraz wszelkiego rodzaju narkotyki. Marne szanse, więc, że uda się go załatwić niczym smoka z Karkowskiej jaskini. 

- Ogień oraz kwas niezwykle dobrze działa na trolle. Trolle boją się ognia i starają się go unikać we wszelkie możliwe sposoby. 

- Troll podczas biegu z trudem utrzymuje równowagę. Jeśli posiadasz odpowiednio silna linę i zastawisz pułapkę możesz go z łatwością wywrócić. Uważaj, tylko, jeśli wstanie. Trolle nienawidzą upadać.

Elementy warte ekstrakcji:

- Mózg trolla jest nadal szeroko poszukiwany przez wszelkiego rodzaju trollologów

- Kwas z żołądka trolla jest niezwykle pożyteczny w alchemicznych wywarach i żrących substancjach. Bywa też składnikiem wielu silnych trucizn.

- Wątroba trolla, posiada zdolności regeneracyjne wyższe niż inne części ciała. Wykorzystywana jest w sproszkowanym stanie w wielu alchemicznych lekach. 

- Pazury, kły czy dłonie trollów są skupowane przez kolekcjonerów. Zdarza się także, że kupuje się głowy, chociaż z rzadka. Ludzie obawiają się, że troll z głowy odrośnie.

Polowanie:

- Bądź zaopatrzony w wybuchowe, palące, lub wywołujące świetlne efekty substancje. Najlepiej olej lub inne łatwopalne substancje pozwalające na szybkie wzniecenie płomieni.

- Pamiętaj, aby unikać kwasu trolla. Najlepiej zapatrzeć się w płaszcz pokryty specjalnymi substancjami przez alchemików. Nie pomoże, jeśli troll zaleje cię swym kwasem, ale, wymiociny winien wytrzymać.

- W walce w zwarciu szybko przemieszczaj się na około trolla. Trolle posiadają dobry zmysł równowagi stojąc, ale będą musiały się nagimnastykować przy obracaniu.

- Jeśli celujesz uderzeniem, uderzaj w szyję, łokcie, nadgarstki czy kolana, tam skóra trolla jest miękka, a mięśni niewiele, a spowolni to bestie stanowczo. 

- Jeśli będziesz dobijał trolla poprzez odcięcie głowy pamiętaj o podpaleniu jej spodu, aby troll nie mógł się zregenerować. 

- Najlepiej na trolle polować w grupie. Pamiętaj, aby, odróżniać trolla udomowionego od dzikiego. Wieśniacy nigdy nie są zadowoleni jak im trolla ubijesz.

Arian Alquilé

 

Wróć do strony głównej