Utopce

2020-08-07 20:11:11

Nazwa gatunku: Utopiec

Gatunki pokrewne: Topielce, Topielice, Morskie Duchy

Geneza: Nieznana. Podejrzewa się magicznie stworzony gatunek desygnowany do prac pod wodą lub na grząskich terenach.

Pochodzenie oraz twórca nieznany. Okoliczności w jakich wydostały się do naturalnego środowiska także nie.

Możliwa ewolucja z innego gatunku.

 

 

Inna teorią jest, iż pierwszymi Utopcami byli ludzie, którzy zginęli przez utonięcie. Następnie zostali wskrzeszeni przez nekromantę. Nie jest jednak niczym potwierdzona.

Wygląd ogólny gatunku:

Utopce jako istoty związane z otoczeniem wodnym które zamieszkują są, idealnie przystosowane do życia na bagnach lub w jeziorach czy kanałach. Postura wychudzonego dorosłego człowieka idealnie nadaje się do pływania nadając im lekko opływowy kształt. Szczególnie głowa, która jest nieproporcjonalna do reszty ciała, zwęża się ku szyi ,a jej lekko stożkowy kształt ułatwia pływanie. Oczy są pozbawione rzęs czy brwi, i przypominają dwie mroczne kule. Utopce nie mrugają. Utopcie nie używają ubrań a ich skóra koloru szaro-zielonego, jest śliska i nieprzyjemna w dotyku. Powodem tego jest specjalna wydzielania przez pory Utopca ciecz ułatwiająca im dodatkowo manewrowanie pod wodą. Można myśleć o niej niczym o rybich łuskach. Naturalna ewolucja wyposażyła Utopce w szpony zdolne ciąć mięso ofiary jak papier oraz wydłużyła ich ramiona i nogi, ułatwiając w ten sposób łowiecki tryb życia. Pomiędzy palcami Utopców tak i dłoni, jaki i stóp znajduje

Waga: Średni samiec waży mniej więcej tyle samo, co dorosły człowiek dosyć lekkiej postury pomiędzy 60 a 70 kilogramów. Samice są nieco mniejsze i tęższe. Dla nieprawnego oka nie ma jednak różnicy.

Wzrost: Średni samiec osiąga około 180 centymetrów, z czego dużą część zajmują nogi zakończone stopami o palcach połączonych błoną. Samice mierzą około 170 centymetrów jednak zdarzają się większe.

Długość życia: Ciężka do określenia. W dobrych warunkach Utopce mogą żyć zapewne grubo ponad sto lat. Potwierdzone. Najstarszy zniewolony gatunek żył sto dwadzieścia sześć lat, zanim zmarł. Starsze egzemplarze przejawiają marszczenie i obwisanie skóry szczególnie w okolicach szyi.

Psychika: Utopce są głęboko terytorialne i praktycznie nigdy nie łączą się w stada. W rzadkich przypadkach jednak usłyszeć można i pożerających wszystko watahach Utopców. W tych rzadkich przypadkach w naturalnym środowisku wystąpić musiał samiec Alfa jednoczący pod sobą słabszych samców. Śmierć samca alfa powoduje rozpad watahy.

W okresie godowym Samiec odszukuje samicę i wabi ją za pomocą darów złożonych najczęściej z pożywienia, lub niewielkich zrabowanych świecidełek. Poza tymi jednak momentami, nigdy nie zaobserwowano pokojowej bytności dwóch Uopców w tym samym bagnie.

Kultura: Brak stwierdzonej kultury lub powtarzanych w pokoleniach zwyczajów.

Występowanie:

Utopce występują głownie na mokrych i grząskich terenach. Z powodu wielkiej ingerencji cywilizacji, najczęściej można je spotkać na zapomnianych bagnach lub okrytych złą sława trzęsawiskach. Czasami jednak głodne Utopce zapuszczają się bliżej ludzkich siedzib. Żyją wtedy w budowanych nadmorskich schronieniach lub w kanałach pod miastem. Istnieją nawet legendy o całej cywilizacji Utopców żyjących w kanałach jednego z cesarskich miast.

Cykl rozrodczy: Samica raz do roku po zapłodnieniu przez samca składa od 3 -6 jaja w wilgotnym i trudno dostępnym miejscu. Nie jest to do końca stwierdzone jak szybko wykluwają się młode ani w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia. Okres opieki nad potomstwem praktycznie nie istnieje i od początku młode Utopce są zdane na siebie. Podejrzenie kanibalizmu wśród potomstwa, gdzie silniejsze zjada słabsze.

Pożywienie: Utopce żywią się praktycznie wszystkim od glonów po ludzkie mięso. Te jednak egzemplarze, które posmakowały ludzkiego mięsa, lub mięsa innego bardziej świadomego i cywilizowanego gatunku, wydają się preferować je ponad inne formy pokarmu. Utopce szczególnie upodobały sobie dzieci cywilizowanych gatunków.

Magiczne umiejętności: Nie stwierdzone

 

 

Niebezpieczeństwa:

- Utopce doskonale pływają i mierzenie się z nimi w ich naturalnym środowisku praktycznie zawsze kończy się śmiercią.

- Ich ramiona są wbrew pozorom dosyć silne, zaś pazury są w stanie rozerwać zbroję skórzaną niczym papier.

- Utopce zwykle topią swoje ofiary przed pożywieniem się.

- Niektóre gatunki posiadają umiejętność plucia trucizną, lub mają zatrute szpony.

Słabości:

- Poza wodą topielec jest łatwym celem. Szczególnie, jeśli zablokujesz możliwość powrotu

- Utopce nie są zbyt bystre i kierują instynktem zwykła ucieczka na drzewo jest zwykle wystarczającym powodem do zaniechania pościgu.

- Z powodu błoń oraz nieprzystosowanych do lądu stóp Utopce maja poważne problemy z wydostawaniem się z głębokich dołów.

- Wysychając Topielec traci wiele ze swej naturalnej siły

Elementy warte ekstrakcji:

- Mózg Utopca jest niezwykle interesujący dla ekspertów od ewolucji tej istoty. Jeśli odpowiednio go wydostaniesz możesz, uzyskać całkiem solidną sumkę

- Pazury, oczy oraz wydzielana przez Utopca substancja są całkiem łakomym kąskiem dla alchemików

- Wielu kolekcjonerów z chęcią kupuje dobrze zakonserwowane dłonie Utopców

Polowanie:

- Utopca najlepiej zastrzelić z odpowiedniej odległości z pomocą kuszy lub łuku

- Jeśli nie jesteś ekspertem łucznictwa możesz spokojnie przygotować swoje pole bitwy. Wykopanie odpowiedniego dołu i zapędzenie do niego Utopca jest jedną z taktyk.

- W kanałach najlepiej walczyć z Utopcem trzymając się plecami do ściany. Istoty te mają tendencję do szarżowania. Odpowiedni uskok pozwoli ci dobić Utopca na ziemi.

 

Arian Alquilé

Wróć do strony głównej