Strzyga

2020-08-07 04:06:08

image

 

Wygląd

Pod pewnymi względami strzyga może przypominać człowieka lub inną istotę humanoidalną, jednakże różni się od nich wyglądem. Ciała ich, zgarbione, przywodzą na myśl trawione ciężką chorobą, ozdobione są szczeciną ciemną, która pozwala im poruszać się w mroku niespostrzeżenie. Oczy, czarne niczym czeluści bezdenne, pozwalają im nocą widzieć niczym większość stworzeń w dzień. Ręce, tak samo jak i stopy, zakończone są długimi szponami, co w połączeniu z ostrymi, śmiercionośnymi kłami daje obraz broni, którą te stwory dysponują. Są zdolne poruszać się zarówno na dwóch, jak i czterech kończynach, przez co nogi ich są niezwykle umięśnione. Jeśli mają na sobie ubrania, wiedz, iż jest to osobnik niedawno przemieniony.

Geneza

Ale co oznacza, że strzyga "niedawno została przemieniona"? Wcale, jak to niektórzy twierdzą, nie są to wściekłe stare panny czy mężczyźni z przyprawionymi rogami. Otóż zgodnie z danymi Wielkiej Biblioteki Cesarskiej ktoś, kto został za życia przeklęty, po siedmiu dniach po śmierci powstawał jako taki stwór. Warto więc uważać na to komu podpadamy, a wrogów wybierać sobie mądrze, bo konsekwencje mogą dopaść nas nawet po śmierci.

Występowanie

Cmentarze, jaskinie, opuszczone domostwa. Tam, gdzie cisza i spokój, ale i ludzie przebywają w niedalekiej okolicy. Tam, gdzie nie widać innych strzyg. I również tam, gdzie można gdzieś się schować przed światłem słońca, którego stwory te zdzierżyć nie mogą.

Zwyczaje

Strzygi działają samotnie, niepotrzebni im są kompani czy przyjaciele, jednak nikt nie wie, czy to jest przejaw braku zdolności do utrzymania więzi, czy też niechęć do dzielenia się upolowanym łupem. Miejsce zamieszkania traktują tylko jako osobistą sypialnię, coś chroniącego przed słońcem. Nieczęsto się zdarza by upolowaną istotę przywlekały do "domu". Czynią to gdy nie mają wyboru, bo trudne czasy je do tego zmuszają.

Kiedy zaś wychodzą na polowanie, dzięki swym wyostrzonym zmysłom z łatwością są w stanie wytropić jakiegoś zbłąkanego osobnika. Lubią wtedy się przyczajać za jakimś pagórkiem lub innym wzniesieniem, by czekać na odpowiedni moment. Gdy ów nadejdzie, skaczą na swoją ofiarę, powalając ją na ziemię. Wtedy nieszczęśnik nie ma już szans na jakikolwiek ratunek. Ostre jak brzytwa zębiska w oka mgnieniu pozbawiają istotę życia, po czym strzyga rozpoczyna swoją ucztę aby zakończyć ją dopiero wtedy, gdy z ciała nie zostanie już nic, co nadawałoby się do spożycia.

Istotną informacją jest również to, że strzygi zdecydowanie wolą zaatakować samotnie podróżującą osobę, choć to też nie jest żelazna zasada. Głodny stwór jest w stanie również zaatakować całą bandę uzbrojonych po zęby wojowników.

Zdolności

- bardzo wyczulone zmysły

- wybitnie długie szpony

- ostre, długie kły

- potrafią przemieszczać się na czterech kończynach

- są wytrzymałe i wytrwałe w ataku

Słabości

- niskie głośne tony sprawiają im ból

- za dnia są całkowicie bezbronne

Polowanie

Niestety, takie zadanie jest niezwykle trudne, zważywszy na to, że w dzień, kiedy są bezbronne, raczej niemożliwym jest je odnaleźć. Strzygi bowiem potrafią sobie znaleźć taką kryjówkę, która niedostępna będzie dla większości myśliwych, jak choćby takie na dużych wysokościach. Dlatego też, chcąc ubić takiego osobnika trzeba wybrać się w nocy. Jako iż strzygi występują pojedynczo dobrym rozwiązaniem byłoby pójść w kilka osób lub przynajmniej pamiętać o tym, że strzygi nie lubią niskich dźwięków. Jednakże nie jest pewnym, czy zaśpiewanie niskim basem w tym wypadku pomoże. Gdy już takiego osobnika się ogłuszy, otoczy lub unieszkodliwi, spokojnie można go zabić dowolnym sposobem. Dokumenty mówią, iż są podatne zarówno na ataki fizyczne, jak i magiczne. O wpływach psychicznych lub próbach  negocjacji jak na razie nic nie wiadomo.

Autor nieznany

 

Wróć do strony głównej