Gargulec

2020-08-06 04:49:57

Wygląd

Każdy widział na pewno posąg demona zdobiącego zewnętrzne mury imponującej, kamiennej posiadłości. Choć istota ta nieruchomo wpatruje się przed siebie, a żadna z jej kończyn nawet nie drgnie, to jednak, wbrew zdrowemu rozsądkowi, żyje. Są to stwory stworzone przez magów tak, aby ich skóra przypominała kamień, nie gładki a pełen licznych zgrubień i zagłębień. Mają ciało przypominające ludzkie, jednak obdarzone są skrzydłami, ogonem i szponami na końcu nóg i rąk. Im mniejszych są rozmiarów, tym szybsze są i zwinniejsze.

Poznać je można od zwykłych kamiennych posągów po tym, że w ich oczach dojrzeć można inteligencję i strach (nikt jednak nie zaleca podchodzenia i samodzielnego weryfikowania tej teorii, zwłaszcza jeśli jest się nieproszonym intruzem).

Geneza

Jest to kolejna istota stworzona przez magów w Gildii, tym razem, aby strzegły one ich budynków. Wpierw, poprzez strach, wymuszane jest u nich bezwzględne posłuszeństwo wobec swojego stworzyciela. Potem darowane jest im miejsce na zewnątrz budynku, które będzie im odpowiadać jako strażnica i legowisko.

Pisma mówią, że kieruje nimi głównie głód, agresja oraz strach przez gniewem pana, oraz że pozbawione są wolnej woli i pragnień.

Występowanie

Są ściśle związane z miejscem, którego polecono im strzec. Na wolności występują bardzo nieczęsto i bez wątpienia oznacza to, iż osobnik ten odważył się porzucić swego pana bądź jego pan lub stworzyciel umarł. Najwięcej ich występuje w Asylium, ale tak jest tylko ze względu na to, że tam znajduje się najwięcej potężnych magów.

Zwyczaje

Atak bazują na zaskoczeniu, albowiem zawsze w kompletnym bezruchu czekają, aż ofiara podejdzie jak najbliżej. Można więc uznać, że udają kamienny posąg. Jako, że zbyt dużo ruchu sprawia im ból, robią wszystko aby zaatakować i wrócić na miejsce w jak najkrótszym czasie, wykonując jak najmniej ruchów.

Jako, że mają strzec siedzib swoich stworzycieli bądź panów, atakują każdego, kto wyda im się zagrożeniem, a im bardziej stwór głodny i niezadbany tym częściej atakuje. Zalecane jest więc, aby potężnym czarnoksiężnikom nie składać wizyt – niespodzianek, a dla własnego bezpieczeństwa lepiej jest go o tym uprzedzić, aby mógł podjąć stosowne środki ostrożności.

Jeśli zaś natrafi się na opuszczoną siedzibę maga, można się spodziewać, że zapomniany gargulec zapadnie w letarg, nie czyniąc nikomu krzywdy. Obudzić go może wtedy jedynie inny mag, jednak tym samym naraża się na niebezpieczeństwo natychmiastowego zaspokojenia głodu zwierza.

Zdolności

- skrzydła, które używają w przypadku spadku z dużej wysokości

- tkwienie w bezruchu przez czas nieograniczony lub bardzo długi

Słabości

- poruszają się dość wolno

- gdy są daleko od miejsc naznaczonych magią głodnieją, robią się bardziej agresywne, a jednocześnie ich siła słabnie

Polowanie

Tylko mag może je poskromić, a i on powinien być ostrożny, aby nie paść ofiarą wygłodniałego gargulca. Należy pamiętać, że samo pojmanie nie wystarcza, by kupić sobie ich bezwarunkowe oddanie. Stwór, który raz zasmakował wolności, niemal na pewno będzie opierał się niewoli.

Autor nieznany

Wróć do strony głównej