Turniej Szermierczy

2020-08-05 22:12:19

„(…) usytuowane na drzewach drewniane altany, hobbicie nory budowane w specjalnie do tego celu utworzonych pagórkach, niskie, zdobione moczarową roślinnością jaszczurze osiedla łączone systemem lin i mostów czy w końcu surowe traperskie szałasy...” – w takiej to właśnie scenerii stolicy Leithy odbywa się pierwszy Wolnomokradlański Turniej Szermierki, którego organizatorem jest Fannindel d’Elrawen – przewodnicząca Gildii Caesa Coruscatio. Zamysł tego swoistego święta nawiązuje do historii powstania Wolnych Mokradeł, a tym samym propaguje ideę wytrwałości, odwagi, umiejętności fechtunku, a także przetrwania w trudnych warunkach. Zwycięzcy obu ustanowionych konkurencji – turnieju szermierczego i biegu przetrwania – mogą liczyć na laury, sławę, podziw niewiast (tudzież mężów) oraz zacne trofea, wykonane ręką najznamienitszych rzemieślników, zaś wszyscy, którzy przyjechali tu w pogoni za widowiskiem mogą oprócz starć wojowników, podziwiać także rzemieślnicze wyroby, skorzystać z okolicznych trunków w karczmie u Soteka czy też skosztować darmowego jadła przygotowanego specjalnie na tą okazję.

Tegoroczny, pierwszy w historii tej cesarskiej prowincji turniej zgromadził wielu mężnych szermierzy, którzy starli się w szrankach na arenach siedziby Gildii Caesa Coruscatio. Lista uczestników opiewała takie imiona jak: Far’sis’Rah, Aries, Nereus, Yarkid, Morlor, Guido, Rhaegar, Artemis de Lettenhove, Vontariel Gon’ Ethe.

Po serii kilku pojedynków do półfinałów dotarło czterech zawodników: Nereus, Artemis de Lettenhove, Yarkid oraz Guido. W pojedynku finałowym zmierzy się już tylko dwóch najlepszych zawodników Nereus oraz Artemis de Lettenhove.

Na uwagę zasługuje także uczestnik biegu przetrwania Drow Morlor, który jako jedyny odważył się rzucić wyzwanie niebezpiecznej faunie i florze bagn Wolnych Mokradeł. Nad jego bezpieczeństwem czuwa jeden z szermierzy Caesy – wojownik Amnor, najmłodszy z członków Rady Gildii.

Niewątpliwie do atrakcji turnieju należy niespodziewane dołączenie do pojedynków samej Fannindel d’Elrawen, chcącej sprawdzić się w dodatkowym rozgrywce z Rhaegarem. Starcie owe odbywa się poza klasyfikacją na zmienionych warunkach regulaminu – o wyniku walki zadecyduje ‘trzecia krew’.

Obchody Wolnomokradlańskiego Święta Szermierki trwają zatem dalej, zaś jaki będzie ich wynik i kto zostanie tegorocznym Mistrzem Szermierki oraz czy Morlorowi uda się przezwyciężyć mokradła – tego dowiecie się z kolejnego numeru Głosu Fallathanu.

Autor nieznany

Wróć do strony głównej