Słowo od redakcji

2020-07-18 12:14:28

Drodzy gładkolicy, łuskoskórzy i grzywiaści Czytelnicy!

Jak zapewne już zauważyliście – pewne tymczasowe zmiany zaszły w redakcji „Głosu Fallathanu”, bowiem niemoc ogarnęła redaktora naczelnego – Severio Varitar – i musieliśmy w nieco osłabionym liczebnie gronie zebrać wiadomości z różnych krańców świata, co, ku naszej radości, udało nam się uczynić. Nie bylibyśmy jednak w stanie tego dokonać, gdyby nie pomoc licznego grona naszych wiernych czytelników.

W tym numerze będą nam towarzyszyć tematy z najwyższych sfer, a więc niewątpliwie nie zabraknie artykułów z serii „Kącik Chiki Speranzy – Plotki mniejsze i większe” oraz „Niezwykłe osobistości Azeloth”, które zagościły nawet na okładce niniejszego egzemplarza gazety. Mamy również przyjemność przybliżyć Wam sylwetki takich osób jak Delia D'Paole oraz Ehrel, które niewątpliwie są rozpoznawalne na ulicach miast i nie tylko. Rozważymy także zagadkową śmierć niedoszłej panny młodej – Aryi. Czy owa niewiasta istotnie wyzionęła ducha osamotniona w tej czynności, czy też ktoś zechciał jej w tym pomóc? Zagadnienie to dogłębnie zbadała wymieniona już wcześniej Chikata Speranza, a wnioski pozostawiamy naturalnie w gestii czytelników.

Ponadto zajmiemy się tematem jednej z mniejszości rasowych w wielu krajach – Leonidami – oraz rodem Lerdanów, który to zagościł w obecnym wydaniu, ukazując nam swoje prawdziwe oblicze. Wszystko to zostało okraszone nutką humoru w postaci wierszyków, zagadek i anegdot, które zebrał Ghurim, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni.

Nie pozostało mi więc już nic innego, jak zaprosić Was do lektury niniejszego wydania „Głosu Fallathanu”.

 

Redaktor - Ma'Arei

Wróć do strony głównej