Słowo od redakcji

2020-07-15 03:54:35

Drodzy Czytelnicy!

Po prawie roku ciszy powracamy na fallathański rynek z nowym numerem „Głosu Fallathanu”. Na nowo siedziba redakcji w Małej Vanthii odżyła. Od czterech tygodni można zobaczyć tam redaktorów, którzy biegają tam i z powrotem, poszukując inspiracji do napisania swoich artykułów.

Choć ekipa redakcji „Głosu Fallathanu” zmieniła się w całości, nie chcemy odciąć się od dorobku, który pozostawili nam poprzedni redaktorzy. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy pisali do magazynu przez ostatnie lata. Wasze artykuły stanowią dla nas solidną podstawę. Korzystaliśmy z nich podczas składania tego numeru.

Obecnymi redaktorami „Głosu Fallathanu” są: Conall Sil’vér Ranruin, Eyck Severkyte, Shessyl de Sarcassmo, Ja`Dargo, Zelgadis Kvaedhi oraz Celezya Vaeri Veste (obecnie przebywająca na urlopie z powodu kontuzji ręki). Ich skrzynki pocztowe są do Państwa dyspozycji.

W tym numerze poświęciliśmy dużo miejsca konkursowi bardów, który odbył się 25 Nathmela 4368 roku w karczmie „Trzy Lilie”. Udało się nam porozmawiać z Eyckiem Severkyte, który wygrał Złotą Lutnię. Lady Astenna von Marvill podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami o zaręczynach z Qualem D’Paole. Na uwagę również zasługuje artykuł o dzieciach w karczmie, zainspirowany wydarzeniami właśnie z tamtego dnia.

Nie zabrakło również miejsca na Kronikę Towarzyską. Z poszczególnych artykułów dowiedzą się Państwo co nieco więcej o biesiadowaniu, podróżowaniu, modzie oraz o sztuce kochania. Wszystkie Panie powinny również zajrzeć do nowego kącika porad Dobrej Gospodyni.

Zachęcamy Państwa do rozwiązania Wielkiej Krzyżówki Głosu, w której do wygrania jest pierścień poprawiający koncentrację. Konkursy są nową inicjatywą. Mamy nadzieję, że przyjmą się na stałe i będą pojawiać się co numer.

Na koniec chciałbym podziękować Wszystkim redaktorom oraz osobom, które nadesłały do nas swoje artykuły. „Głos Fallathanu” chętnie kupi od Państwa artykuły na różne tematy. Jeśli jest coś, na czym Państwo się znają bądź Państwa intryguje – proszę nie zwlekać i chwycić za pióro. Artykuły można nadsyłać do nas za pomocą poczty oraz przekazywać osobiście.

 

Zapraszam do lektury „Głosu Fallathanu”

 


 

Wykonanie: Veart Iraeth [545]

Napisy: Veart Iraeth [545]

 

Do okładki wykorzystano grafiki z następujących źródeł:

Grafiki oraz zdjęcia w poszczególnych artykułach:

Wykorzystane czcionki:

Korekta artykułów:

  • Anna "Chochlik" Sikorska [49, 179]
  • Eyck Severkyte [10565]
  • Magdalena "Elrosa" Zawadzka [Strona]

 

Wróć do strony głównej