Kronika Towarzyska

2020-07-15 02:49:20

Chociaż nie minęła nawet pierwsza połowa, to 4368 rok można już uznać za pełen wydarzeń towarzyskich. Chociaż bardzo byśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie opisać każdej plotki jaka dobiega do naszych uszu, a te które dostajemy bardzo dokładnie sprawdzamy. Na tej podstawie przedstawiamy spis najważniejszych wydarzeń towarzyskich tego roku!

 

6 Naqariona 4368

Uznany malarz, podróżnik i kartograf Hectus Astumin z rodu von Plauen i jego partnerka Shessyl de Sarcassmo zaręczają się. Wiadomość trzymana była w tajemnicy aż do pierwszych dni Rasbera. Oficjalnym przypieczętowaniem zrękowin oraz sojuszu na linii rodów von Plauen - Brukkjeve będzie tradycyjna, Nordycka biesiada, która odbędzie się w ostatnich dniach Asvarby. W ceremonii udział wezmą przedstawieciele obu rodzin oraz przyjaciele narzeczonych.

 

27 Naqariona 4368

Tego dnia dwa rody — nordyjski Kvainer oraz irimgardzki Cairndow — zacieśniły swoje więzi przez małżeństwo Lorda Ziem Północnych Irimgardu, Sir Gawaina i panny Evitte Kvainer, córki Bjorga. Ślub i wesele odbyły się w Agarrid, w domu zaślubin „Srebrne Futro” i karczmie „Pijany Wieloryb”. Goście długo będą wspominać tę oryginalną, zimową biesiadę. 

 

5 Nathmela 4368 roku

Głowa Elfickiego rodu Ranruin – Ashetta zgodziła się na rozwód swych krewnych: Conalla i Shasfany Ranruin. Jako oficjalny powód rozstania podaje się niezgodność charakterów - dla Shasfany priorytetem zawsze było Inis Birke, natomiast Conall chciał skupić się na życiu rodzinnym oraz wychowaniu syna.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że powodem rozwodu była zdrada Shasfany, która po rozwodzie szybko związała się z niejakim Sulonem.

 

10 Nathmela 4368 rok

W Castillo Garciya – rodowej posiadłości Nacjańskiego rodu Garciya odbyła się ceremonia zaślubin oraz wesela pana Gaspara Leóna Alonso Gerardo Cortèz y Gàrçiya znanego także jako Gartha Conalla, oraz Aisling Higoviel von Plauen, która po ślubie zmieniła nazwisko na Garciya. Wywiad z państwem młodym ukaże się w kolejnym numerze „Głosu Fallathanu”.

 

1 Rasbera 4368 roku

Oficer armii Amarth – Ettore de la Shahrizai oraz pochodząca z Cesarstwa Vanthijskiego– Lotte Trygier – właścicielka perfumiarni „Zmysłowe Ukojenie”,  połączeni zostali węzłem małżeńskim. Uroczystość zaślubin oraz wesele odbyły się w pałacu Taavon Silbrig – rodowej posiadłości pana młodego, zlokalizowanej pod Aureą (Amarth). Państwo młodzi nie życzyli sobie rozgłosu, więc w ceremonii udział wzięła jedynie rodzina oraz najbliżsi przyjaciele nowożeńców. Po ślubie państwo de la Shahrizai rozpoczęli wspólne życie kontynuując je w posiadłości Silbrig. Plotki donoszą jakoby małżeństwo to niewiele miało wspólnego z miłością i zostało zaaranżowane przez brata pana młodego – Laroma de la Sharizai.

 

10 Rasbera 4368

Na świat przyszedł nowy członek rodu von Plauen – pierworodny syn Affaerie i Eviusa otrzymał imiona Cedalt Eldillan. Jest to pierwszy krok na drodze sojuszu pomiędzy rodem von Plauen, z którego pochodzi Affaerie oraz Nordyckim rodem Brukkjeve. Zgodnie z Nordyckim zwyczajem dziecko otrzymało wróżbę od Wiedźmy Run. Według relacji kuzynki Affaerie – Ellii von Plauen mimo iż chłopiec urodził się przed czasem jest zdrowym i silnym dzieckiem, a jego matka powoli wraca do siebie.

Razem z całą redakcją „Głosu Fallathanu” witamy na świecie nowego obywatela Cesarstwa Vanthijskiego i gratulujemy młodym rodzicom!

Autor nieznany

image

Wróć do strony głównej