Cesarska przyszłość - trojaczki Astenny

2020-07-14 02:52:21

Nieprzerwanie od wielu lat króluje w rankingu wpływowych kobiet, nie boi się podejmować tematów trudnych, nie boi się zakasać rękawów i ciężko pracować, nie boi się osądów i plotek, które towarzyszą każdej kobiecie jej rangi niemalże od urodzenia. Nie boi się stawiać czoła problemom społecznym oraz wspierać poczynania militarne, kiedy przekonana jest o ich słuszności.

Kobieta pracująca, kobieta stanowcza, kobieta wpływowa.

Z Astenną von Marvill należy się liczyć i brać za pewnik każdą jej obietnicę oraz zwracać uwagę na jej słowa. Ostrożna w osądach, ognista w działaniu. Miałam przyjemność przypatrywać się jej życiu, odkąd była małym dzieckiem i od tych wczesnych dni wiedziałam z kim mam do czynienia. Aurę takich istot czuć doskonale jak mocne, dobrze dobrane perfumy; emanują siłą i stanowczością, a sama Astenna nie traci przy tym na kobiecym uroku. Życie jej nie oszczędzało, zwłaszcza to uczuciowe.

Kiedy już wydawało się, że wszystko wreszcie ułożyło się pomyślne, a przecież na weselu pani, wtedy, von Panrol bawiła się cała śmietanka towarzyska, kiedy zdecydowała się uznać córkę swego małżonka za własną, kiedy sama stała się brzemienną, los znowu z nią igrał, odbierając jej ukochanego mężczyznę.

Nie dała się złamać, wiedząc, że nosi pod sercem jego dzieci.

W życie kobiet urodzonych tak dobrze, jak Astenna wpisane jest borykanie się z plotkami, niegodziwcami i insynuacjami poniżej czci i honoru. Tym razem również się bez nich nie obyło. Dywagowano, któż tak naprawdę jest ojcem dzieci, które miała urodzić. Nie pozwolono jej ani w spokoju przejść przez żałobę, ani cieszyć się błogosławionym stanem.

Dziś jest matką aż trójki dzieci, macochą dla córki zmarłego Erricala i obecnego narzeczonego- Quala D'Paole. Ma więc na wychowaniu aż szóstkę pociech i nie skarży się ani słowem. Przysposobione dzieci jednak nigdy nie osiągną tego, co pisane jest trojaczkom Astenny.

Redakcja daleka jest od insynuacji na temat świadomego pokierowania swoim losem tak, by w jednej chwili trzymać w dłoni trzy wspaniałe nazwiska. Daleka jest o posądzanie pani Astenny von Marvill (a niebawem D'Paole, miejmy nadzieję! Przypis Redakcji) o zaplanowane i podejmowane w sposób wyrachowany decyzje dotyczące życia emocjonalnego. Pewne jest jednak to, że urodzone niedawno trojaczki są już teraz jednymi z najlepiej urodzonych dzieci Cesarstwa. Noszą wszak na sobie wpływy trzech znamienitych rodów: urodzone przez Astennę von Marvill, ich ojcem jest Errical von Panrol, a ojczymem Qual D'Paole; dziadkiem baron Itean von Marvill, a tuż po urodzeniu otrzymały błogosławieństwa od tylu znakomitości, że nie sposób wszystkich ich wymienić.

Obecnie nie ma lepszej partii wśród najmłodszego pokolenia arystokratów w Cesarstwie i na chwilę porzucając sentymentalne spojrzenie na niemowlęta, trzeba uświadomić sobie, jak ważnymi mogą stać się personami swoich czasów! Całe szczęście, o ile bogini pozwoli, dane będzie mi obserwować całe ich życie i uczynię to z wielką przyjemnością. Już dziś zżera nasz ciekawość, kto z możnych tego świata zdecyduje się jako pierwszy układać z Astenną na temat przyszłego małżeństwa jej dzieci, z potomkami swojego rodu.

W tym momencie jednak najważniejsze jest to, by zarówno świeżo upieczona mama, jak i jej piękna córka i dwóch silnych synów pozostawali w zdrowiu i żyli w szczęściu. Karta, zdaje się, odwróciła się dla pani Astenny, a Redakcja Głosu Fallathanu bez chwili zastanowienia uznaje to wydarzenie za Narodziny Roku i życzy całej rodzinie szczęścia oraz zdrowia.

Autor nieznany

image

Wróć do strony głównej