Nastrój na strój: Suknie. Artykuł sponsorowany przez sklep "Złota Szata"

2020-07-14 00:36:54

 

Wybór stroju nie jest łatwym zadaniem, nieważne czy idziemy tylko na targ, by kupić jabłka czy udajemy się na wielką zabawę na zamku z okazji narodzin dzieci. Ubrania, które nakładamy na siebie, powinny być czyste oraz zadbane. Należy dbać o swoją odzież, ponieważ jak mówi jedno ze starych przysłów „jak cię widzą, tak cię piszą”. Nie wolno zapominać o ich upraniu oraz zacerowaniu, jeśli się rozedrą.

Sklep „Złota Szata” mieszczący się w sercu Cesarstwa – Azeloth, ubiera kobiety oraz mężczyzn już od ośmiu lat. Szyjemy każdy rodzaj ubrań – zaczynając od sukni balowych, a kończąc na ubraniach roboczych. Nasze projekty dopasowujemy do potrzeb klienta. Szeroki wybór tkanin pozwala na stworzenie czegoś niesamowitego oraz niepowtarzalnego.

W tym numerze „Głosu Fallathanu” znajdą Panie propozycje sześciu strojów, które idealnie nadają się na Wiosenny Bal, fetę czy też inne uroczystości, które wymagają bardziej odświętnego stroju niż codziennie. Mamy nadzieję, że przedstawione ubrania, zainspirują Panie do poszukiwania własnego stylu oraz pomogą w wyborze kreacji. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie doświadczeni krawcy, pomogą Paniom w dopasowaniu stroju, który podkreśli Waszą urodę.

 

 image

image 

 

Pierwsze dwie propozycje są skierowane zarówno dla zamężnych dam, jak i również panienek, które dopiero decydują się o zamążpójściu. Obie składają się z dwóch warstw – spodniej oraz wierzchniej. Należy zwrócić uwagę na charakterystyczne, rozcięte rękawy sukni wierzchniej. Ich szerokość jest oznaką pozycji społecznej kobiety. Im rękawy są szersze - tym zajmuje wyższe stanowisko w społeczeństwie. Nie należy o tym zapominać, ponieważ być to przyczyną niepotrzebne niesnasek na uroczystości, na które przybędzie owa dama.

Lewa suknia jest utrzymana w jasnych kolorach, dominuje kolor oliwkowy. Na życzenie klientki możemy uszyć ją w innych kolorach. Suknia wierzchnia jest wykonana z najwyższej jakości jedwabiu, posiada wstawki z jedwabnego tiulu. Suknia spodnia jest bardzo delikatna w całości wykonana z tiulu. Dzięki takiej konstrukcji strój zyskuje na lekkości. Ramiona są odsłonięte, dlatego na ten strój mogą zdecydować się jedynie odważne panie. Dekolt nie jest za wysoki, wycięto go w literkę „v”. Rozcięcie na rękawy wykonano na wysokości piersi. Rękawy sukni spodniej tworzą charakterystyczne bufki przy łokciach. Na uwagę zasługuje ciemniejsza wstawka z przodu. Ozdobny złoty sznur jest tak naprawdę gorsetem, który można regulować według własnego uznania. Suknię obszyto na dole złotą taśmą.

Prawa suknia jest utrzymana w ciemniejszych kolorach, dominuje kolor niebieski. Suknia wierzchnia jest wykonana z aksamitu, bardzo przyjemnej w dotyku tkaniny. Suknię spodnią szyje się z lnu, jest bardzo dopasowana do ciała klientki. Projekt sukni jest prosty, lecz to nie umniejsza jego elegancji. Po bokach ma regulację, dzięki czemu można ją łatwiej dopasować do sylwetki. Rękawy sukni wierzchniej są rozcięte na wysokości łokci. Materiał spięty jest u góry złotą, haftowaną taśmą. Tę samą taśmę znajdziemy przy dekolcie. Do stroju można ubrać pas wykonany ze złotego kordonku.

  

image

image 

 

Kolejne dwie propozycje są dość kontrastowe. Wybraliśmy je nie bez powodu. Chcieliśmy pokazać strój klasyczny oraz propozycję dla młodych dam, które lepiej czują się w spodniach. Mamy nadzieję, że obie kreacje przypadną Paniom do gustu.

Suknia z lewej strony jest strojem klasycznym. Tak jak dwie poprzednie, składa się z sukni wiech niej oraz spodniej. Całość jest wykonana ze specjalnie barwionego oraz malowanego aksamitu, stąd te fantazyjne wzory na tkaninie. Góra stroju to gorset wiązany z przodu za pomocą ozdobnej, srebrnej tasiemki. Przy ramionach można zauważyć charakterystyczne bufki, spięte srebrną taśmą. Rękawy są dosyć szerokie. Modelka ma ubrany srebrny pas wysadzany kamieniami szlachetnymi, dokładniej szmaragdami. Suknię spodnią widać dzięki rozcięciu sukni wierzchniej w okolicach talii. Cały strój jest obszyty jedwabną, białą taśmą. Do stroju dołączamy zwiewną chustę w typie welonu, która stanowi do niego idealny dodatek.

Strój z prawej strony to propozycja dla Pań, które z różnych względów nie przepadają za sukniami. W spodniach mogą czuć się równie kobieco, co w spódnicy. Komplet składa się ze skórzanego, białego płaszcza, zapinanego na jeden guzik w talii, skórzanych spodni, bogato zdobionej koszuli oraz czarnej kamizelki z wycięciem. Koszula jest wykonana z najwyższej jakości lnu, przy dekolcie jest ustrojona delikatną koronką. Aksamitną kamizelkę wycięto bardzo nisko. Do stroju można włożyć kapelusz z dużym rondem, czarne rękawiczki oraz dwa pasy.

 

 image image

  

Ostatnie propozycje są skierowane dla poważnych dam, które swoim strojem chcą mocniej podkreślić pozycję, którą zajmują. Można to zrobić dwojako – poprzez wybór sukni wykonanej z różnego rodzaju tkanin lub stawiając na klasyczny złoty kolor.

Suknia z lewej strony to typowa suknia balowa. Dołączona jest do niej halka wraz z metalowymi kołami, która nadaje przepiękny kształt całej kreacji. Sukienka jest dosyć ciężka, ponieważ uszyta jest w wielu materiałów takich jak: aksamit, len oraz tiul. Tkaniny są barwione oraz haftowane – złote róże są wykonane przez najlepsze krawcowe, pracujące w „Złotej Szacie”. Do każdej użyto najwyższej jakości nici. Złote, marszczone taśmy podkreślają talię oraz dekolt modelki. Wszyto je również w rękawy, zakończone lnianym tiulem. Suknię utrzymano w fioletowo-złoto-czerwonych barwach. Mają symbolizować potęgę oraz zwracać uwagę wszystkich gości.

Strój po prawej to suknia wykonana z jedwabiu farbowanego na złoto. Dekolt obijany jest futrem, najczęściej z białego lisa. W talii wiązany jest czerwony, haftowany pas. Ma za zadanie podkreślić figurę. Rękawy oraz spód sukni jest bogato wyszywany jaśniejszą nicią. Pod spodem nosi się suknię spodnią, jest najczęściej niewidoczna. Mimo to jest wykonana z farbowanego, czerwonego lnu. Wzory kwiatowe na tkaninie są malowane. Do sukni można założyć bogato zdobiony czepiec.

Autor nieznany

 

Wróć do strony głównej