Obóz szkoleniowy

Przeglądano 1267 razy

1. Położenie lokacji:

Dolina Kwitnienia w okolicach Aer Andor

2. Opis lokacji: Obóz jest dużym obszarem, odgrodzonym wysokim ogrodzeniem z drewnianych pali i strzeżonym przy bramie przez strażników, czuwających w dwu strażnicach. Zaraz po prawej stronie od bramy wjazdowej znajduje się stajnia na dwadzieścia koni.
Zaraz za stajnią znajduje się drewniany, duży budynek, w którym mieści się spora stołówka. To właśnie tu członkowie Inis Birke i goście Minersi, którzy przebywają w obozie, mogą posilić się trzy razy dziennie. Kuchnia znajduje się na samym końcu budynku, a na jej wysokości znajduje się spore palenisko na zewnątrz – na stelażu można upiec dużą zwierzynę, ale także mniejsze dania, w zawieszonych na rusztu garczkach.
Kolejnym budynkiem po tej samej stronie jest piętrowa, także drewniana budowla, w której na dole i na górze znajdują się izby sypialne z bardzo surowym wyposażeniem – każda z nich, niewielka, wyposażona jest w kufer, jednoosobowe łóżko, krzesło i dwie świece. Na dole znajduje się dziesięć izb – tyle samo jest także na górze. W tym budynku znajdują się także izby dla służby.
Po lewej stronie, najbliżej bramy, znajdują się stanowiska łucznicze. Jest ich pięć i w zamyśle im dalej od bramy, tym z dalszej odległości należy strzelać – ma to na celu poszerzanie umiejętności szkolonych w posługiwaniu się łukiem. Są to, umieszczone na drewnianych stelażach, okrągłe tarcze ze ściśle uplecionej słomy.
Zaraz za stanowiskami łuczniczymi znajduje się niewielki namiot, w którym można znaleźć różnego rodzaju oręży – zaczynając od noży do rzucania, poprzez sztylety, miecze jednoręczne, młoty , czekany i topory po halabardy. Przed namiotem znajduje się sześć słupków treningowych – wbite głęboko w ziemię pale owinięte splecioną słomą – a za nimi jeszcze trzy manekiny z drewna.
Kolejnym miejscem po lewej stronie obozu jest stanowisko płatnerskie – to tam można szkolić się w płatnerstwie jeśli się tylko zechce. W tym miejscu można znaleźć palenisko, piec, stół rzemieślniczy, kowadło oraz inne przyrządy potrzebne do wyrobów płatnerskich (typu młot, żelazne szczypce). To tutaj odbywają się także ćwiczenia z tworzenia i zakładania pułapek.
Ostatnim budynkiem po lewej stronie jest także namiot, w którym znajduje się stanowisko alchemiczne i zielarskie. Na utwardzonym podłożu znajduje się regał z ziołami, ingredientami alchemicznymi, moździerzami, miskami, fiolkami i różnego rodzaju szczypcami i miarkami. Na środku stoi także stół, przy którym można poprowadzić zajęcia dla kilku osób. Ponadto przy tym namiocie posadzone są rośliny, potrzebne alchemikom.
Cały obóz oświetlony jest z zewnątrz olejnymi lampami.
Na samym tyle obozu znajduje się niewielkie jeziorko, które pełni funkcję kąpieliska dla obozowiczów. Ogrodzenie, zaraz za jeziorkiem, kończy się na kawałku wysokiej skały, która zapewne kiedyś była częścią wysokiej góry – teraz sięga może do drugiego piętra i pełni naturalną zaporę dla obozu.
Tor przeszkód: wykorzystano skałę przy jeziorze, by – przy niewielkiej ingerencji – zrobić z niej pierwsze zadanie na torze przeszkód, a mianowicie ścianę wspinaczkową. Na jej szczycie znajdują się trzy kamienie, które należy znieść niżej. Po prawej stronie skały wydrążono schody, po których można znieść kamienie, jednak schody nie prowadzą do samej ziemi, ale do półki skalnej, z której owe kamienie trzeba zrzucić w wykopane na nie miejsca. Na półce skalnej znajduje się także łuk ze strzałą i liną. Jeden jej koniec umocowany jest w skale (gwoździem zagiętym i wbitym w skałę), drugi uczepiony strzały. Należy tak strzelić, by wbić strzałę w drzewo oddalone nieco od skały. Wbita strzała uruchamia pomocnika, przywiązującego linę do drzewa, by szkolony mógł wykorzystać ją do zejścia ze skały. W wypadku niepowodzenia – należy zdać się na własną zwinność i pomysłowość.

3. Historia lokacji:


Pomysł na obóz wziął się od Elfki, Minersi. Biegła w sztuce walki i jednocześnie znająca się na ziołach marzyła niegdyś o otwarciu własnego miejsca, gdzie mogłaby szkolić innych z tychże dwu dziedzin, na których znała się niesamowicie. Obóz pozostał zawsze w sferze marzeń, o których pewnego razu opowiedziała Glorionowi, Elfowi z Inis Birke, z którym łączy ją swego rodzaju zażyłość. Złożyło się tak, że Minersi miała pomysł, z Inis Birke miało pieniądze. Glorion przeforsował pomysł, dostosowując go tak, by móc szkolić każdą profesję, i na zlecenie organizacji rozpoczęto budować takowy ośrodek.
Obóz powstawał na ziemiach odkupionych od nieszczęśliwego kupca - Jerarda von Gedurte - obywatela Romen-Doru, który zmuszony był sprzedać swe dobra ziemskie, ponieważ gra w karty i licznie związane z nią długi nie pozwoliły mu na zachowanie nawet tego skrawka ziemi. Podpisano stosowne dokumenty, przekazano pieniądze kupcowi i prace rozpoczęły się pełną parą. Pracę nad tym obiektem podjęto trzeciego miesiąca roku 4368. Istniejące na terenie posiadłości budynki zaadoptowano pod działalność Płomienia. Brakujące budynki dobudowano. Z końcem Yomrqaha tego samego roku skończono stawiać drewniane budynki i namioty.
Gdy skończono budowę, Minersi została zaproszona do lokacji. Wtedy też dowiedziała się, że spełniono poniekąd jej marzenie. Dostała też oficjalne pozwolenie na korzystanie z obiektu pomimo, że do organizacji nie należała.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

A. Kucharka
Miano: Drusa
Wiek: 45
Rasa: Człowiek
Profesja: Kucharka
Charakter: Neutralny
Specjalność: Bigos i gołąbki
Zajmowane stanowisko: Kucharka
Opis: Gerta to doświadczona kucharka, która doskonale wie, co włożyć do gara, by najadło się nawet całe wojsko irimardzkie. Drobna postura (50 kg, 165 cm) kryje w sobie wielką duszę kucharską. Zdarzało jej się pracować w zagrodach szlacheckich, pałacach arystokracji, a także w przydrożnych szynkach. To dobrotliwa dusza, którą łatwo wyprowadzić z równowagi. Ma niebieskie oczy i włosy kolory ciemnego blondu.

B. Stajenny
Miano: Fuiron
Wiek: 150
Rasa: Elf
Profesja: Stajenny
Charakter: Prawdziwie dobry
Specjalność: Czyszczenie koni
Zajmowane stanowisko: Stajenny
Opis: Chociaż imię ma mało elfickie, to jednak jest leśnym duchem w pełnym tego słowa znaczeniu. Niesamowite podejście do zwierząt i natury sprawia, że konie (i nie tylko one, ale wszystkie zwierzęta) czują się przy nim doskonale. Fuiron jest dokładny i bardzo stara się, by jego praca była wykonana dobrze. Zawsze uczynny i uśmiechnięty, jakby zamyślony - ostoja spokoju. Jest wysoki i szczupły, jasnowłosy o oczach koloru stali.

C. Strażnicy
Miano: Porcius
Wiek: 30
Rasa: człowiek
Profesja: strażnik
Charakter: neutralny
Specjalność: machanie mieczami
Zajmowane stanowisko: strażnik
Opis: Porcius to człowiek o spokojnym usposobieniu. Wykonuje swą pracę sumiennie, a także pilnuje pozostałych strażników, by nie uchylali się od pracy. Ma czarne włosy i głęboko zielone oczy.

Miano: Toron
Wiek: 135
Rasa: Elf
Profesja: strażnik
Charakter: neutralny
Specjalność: groźne spojrzenie
Zajmowane stanowisko: strażnik
Opis: Toron jest elfem o średnim wzroście, smukłym, spokojnie obserwuje lasy - to właśnie jego ulubione zajęcia na służbie. Podobnie jak Toron jest spokojny i poważny. Ciemne blond włosy pasują do miodowych oczu.

Miano: Maerdir
Wiek: 27
Rasa: Elf (człowiek)
Profesja: strażnik
Charakter: neutralny zły
Specjalność: machanie mieczami
Zajmowane stanowisko: strażnik
Opis: Maerdir jest Elfem z domieszką krwi ludzkiej, który czasem nie potrafi nad sobą zapanować. Zgłosił się do tej pracy, by nieco powściągnąć swój temperament. Blond włosy ścięte przy ramionach pasują do butnego, niebieskiego spojrzenia.

Miano: Guron
Wiek: 24
Rasa: Elf (człowiek)
Profesja: strażnik
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: wypatrywanie
Zajmowane stanowisko: strażnik
Opis: Guron jest najmłodszym ze strażników i jednocześnie najbardziej dobrotliwym z nich. Elf sumiennie i chętnie pracuje, a jego ulubionym zajęciem jest patrolowanie całości obozu i pilnowanie ogrodzeń. Jako jedyny ma ryże, długie do połowy pleców włosy i zielone, kocie oczy.

D. Służąca
Miano: Ningaearel
Wiek: 23
Rasa: Elf (człowiek)
Profesja: służąca
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: słanie łóżek
Zajmowane stanowisko: służąca
Opis: Ningaearel nosiła brązowe włosy do ramion, oczy zaś miała barwy głębokiego kasztanu. Łagodna, nauczona przez matkę powściągliwości i uległości, doskonale odnajdywała się więc w pracy służki w placówce Inis Birke. Słuchała głównie Drusy, chyba że w obozie pojawił się ktoś z organizacji.

Miano: Lasseth
Wiek: 25
Rasa: Elf (człowiek)
Profesja: służąca
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: zamiatanie
Zajmowane stanowisko: służąca
Opis: Ningaearel i Lasseth to siostry. Starsza, Lasseth, to dziewczyna o długich blond włosach i piwnym spojrzeniu. Podobnie jak młodsza siostra Lasseth jest łagodna i usłużna, doskonale sprawdza się w pracy służki. Ona także słuchała głównie Drusy, chyba że w obozie pojawił się ktoś z organizacji.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


- konie

6. Koszt lokacji:

67 796 754 sztuk złotych monet

2x Pracownia rzemieślnicza
1x Pokoje służby
1x Kapliczka
1x Obozowisko
1x Pole 
1x Farm
2x Strażnica


{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":16},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":40},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":4},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":6},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":2},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":6},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":8},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.6643263%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":67796754}]}7. Typ lokacji:

Organizacyjna
Właściciel: Inis Birke

8. Autor:

Minersi

Wróć do strony głównej