Nastrój na strój: bądź elegancki na przyjęciu czyli moda męska

2020-07-12 04:43:50

W poprzednim numerze „Głosu Fallathanu” pisaliśmy o strojach dla pań. Nie ukrywamy, że o wiele łatwiej jest coś zaproponować dla Płci Pięknej. Wiele projektantów specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu sukni dla kobiet, często zapominając o potrzebach mężczyzn. Choć dużo z nas nie przykuwa wielkiej wagi do strojów, które nosi, to warto tym tematem się zainteresować. Odpowiednie szaty mogą pomóc nam podczas zawierania wszelakich umów handlowych czy nawet w znalezieniu odpowiedniej partii na żonę. Dziś przedstawimy cztery propozycje strojów na przyjęciu. Takie oficjalne zabawy potrzebują wyjątkowych, odświętnych ubrań. Nie należy bagatelizować powagi tej sprawy i pojawiać się na zamku w starych łachmanach.

 

image

 

Nasza pierwsza propozycja to strój nadzwyczaj skromny. Pod spód jest ubierana długa, czerwona tunika z wysokim kołnierzem. Najczęściej jest wykonana z lnu, co pozwala skórze oddychać. Jest to szczególnie ważne podczas tańców. Zapewne każdy z Was kiedyś doświadczył niemiłego wrażenia „spoconych pleców”. Nosząc lniane ubrania, możemy uniknąć takich niekomfortowych sytuacji. Na tunikę nakłada się płaszcz. Również jest wykonany z lnu bądź innych lżejszych tkanin. Tuż przy ramionach rozpoczynają się bufki. Nadają one odświętnego charakteru całej kreacji. Najczęściej płaszcz jest obszyty futrem. W cieplejsze dni można z tego zrezygnować – krańce można obszyć złotą nicią. Na portrecie mężczyzna trzyma broń. To podstawowy błąd każdego biesiadnika! Jeśli przychodzicie do kogoś w gościach, oddajcie wszystkie ostre przedmioty, które ze sobą zabraliście. Przyszliście się bawić, a nie odrąbać komuś głowę. Odmówienie oddania orężu jest obrazą osób, które Was goszczą.

 

image

 

Kolejny strój jest inspirowany modą irimgardzką. To propozycja na chłodniejsze dni. Przemyca kilka elementów zbroi, co sprawia, że jest to idealna propozycja dla wojowników, którzy czują się „nago” bez swojej kolczugi. Składa się z wielu warstw – na sam spód ubiera się białą koszulę, pikowaną kurtkę oraz niebieską tunikę z krótkim rękawem. Na ramiona narzucone jest futro z lisa, najczęściej jest to trofeum należące do samego właściciela stroju. Wysoki kołnierz – element żelazny – nadaje strojowi wyjątkowy charakter. Całość stroju jest spięta zielonym pasem wysadzanym żelaznymi ćwiekami. Na piersi błyszczy medalion, który można zaczepić o kołnierz. Mężczyzna na portrecie ma dodatkowy ochraniacz na brzuchu – jest wykonany z malowanego na szarozielony mithrilu. Jest zaczepiany dyskretnymi paskami. Warto jednak dodać, że taki ochraniacz może być bardzo niewygodny podczas siedzenia. Jeśli ufa się współbiesiadnikom, warto z niego zrezygnować.

image

 

Nasza następna propozycja to połączenie szaty oraz elementów zbroi. W tym miejscu należy nadmienić, że przyodziewanie zbroi na zabawę jest nietaktowne i całkowicie niepraktyczne. Nawet sam miłościwie panujący Cesarz nie stroi się w zbroję podczas wesołych zabaw na Zamku Cesarskim. Można jednak do stroju przyodziać kilka elementów ciężkich, lecz należy mieć na uwadze, że stanowią one jedynie „smaczek”, nie pełnią funkcji ochronnych. Mężczyzna na portrecie ma na lewym ramieniu bogato zdobiony naramiennik. Podstawa wykonana jest z żelaza, a na wierzchu przyklejono skórę, na której wygrawerowano wzory. Na klamrze, która podtrzymuje naramiennik, widnieje herb rodowy mężczyzny. Kolejnym elementem zbroi są wysokie, ciężkie buty. Ochraniają również kolana. Szata jest wykonana z niebieskiego jedwabiu. Składa się na nią wiele warstw – tunika wierzchnia (jaśniejsza), tunika spodnia (ciemniejsza i krótsza). Na ramiona narzucony jest płaszcz obszyty z prawej strony futrem z białego lisa. Całość stroju jest podkreślona przez ciężki pas – na samym środku znajduje się żelazna klamra, na której wygrawerowano kolejne wzory. Strój jest bardzo reprezentatywny, lecz niekoniecznie nadaje się do tańców.

 

image

 

Ostatnia nasza propozycja to strój najbardziej klasyczny, którego popularność wciąż rośnie. Składa się z szarych, lnianych spodni, wysokich butów (zwanych przez niektórych oficerkami), ciemnej koszuli oraz pikowanego kaftana. Całość najczęściej jest przepasana skórzanym pasem, którego koniec elegancko zwisa na prawy bok. Chcąc rozświetlić kreację, można ubrać ciężki złoty medalion. Nie jest to polecane dla młodych osób, ponieważ ów medalion zazwyczaj kojarzy się z władzą, doświadczeniem oraz życiową mądrością. Młodym proponujemy ubranie złotej przepaski na głowę, która pozwoli na odgarnięcie z czoła niesfornych włosów.

Conall

Wróć do strony głównej