Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Cyrk Małej Vanthii

Przeglądano 1347 razy

1. Położenie lokacji:


Mała Vanthia, obok karczmy „Pod pijanym Półorkiem”

2. Opis lokacji:


Cyrk Małej Vanthii ulokowano na wydzierżawionej przestrzeni, na wschód sławnej karczmy „Pod pijanym Półorkiem”. Otrzymany teren był na tyle duży, że bez trudu dało się tam zagospodarować przestrzeń pod amfiteatr, jak i postawić łącznie sześć dużych wozów. Prawdopodobnie wcześniej ziemia ta służyła jako niewielki park, gdyż do dzisiaj rosną tutaj bujne, nieco powykrzywiane, bardzo stare drzewa. Dwa z nich, znajdujące się tuż przy samej ulicy, tworzą symboliczną bramę do cyrku. Przy ich korzeniach rosną barwne grzyby, nadające temu miejscu magicznego klimatu. Prawdopodobnie tak właśnie jest: skoro cała wyspa przesiąknięta była specyficzną magią, to i gleba nie mogła być normalna.

W centrum dawnego parku postawiono amfiteatr. Okrągłą scenę wyłożono deskami, a dookoła ustawiono pnącą się do góry konstrukcję z ławek, znajdującą się na zachodniej stronie. Na wschodniej wybudowano niewielki budyneczek służący jako zaplecze. Zarówno przy scenie, jak i między ławkami postawiono wysokie na pięć metrów słupy, między którymi zawieszono sznury z wielokolorowymi flagami i kokardkami. Nad wejściem że schodków zawieszono duży szyld, na którym napisano „Circus”. Wydawałoby się też, że wszędzie, gdzie się tylko dało, umocowano radośnie grające na wietrze dzwonki oraz lampiony. Dzięki temu cyrk było widać i słychać już ze sporej odległości, niezależnie od pory dnia.

Bardziej na uboczu postawiono cztery kryte wozy mieszkalne, pomalowane w pstrokate barwy. Na nich również wisiały dzwonki oraz lampiony, a ich okna były przyozdobione ręcznie dzierganymi firankami. Każdy z wozów mógł stanowić wygodne schronienie dla dwóch, a nawet i więcej, osób, jeżeli nie przeszkadzałaby im ciasnota. W każdej z tych bud na kółkach można znaleźć wygodne hamaki, podwieszone na mocnych hakach, najczęściej bliżej sufitu. Były tam też lustra, kufry na ubrania, narzędzia pracy oraz rzeczy podręczne. Właściwie na tym kończyło się podobieństwo między nimi, chyba, by jeszcze policzyć typowo artystyczny bałagan, który zasadniczo był regułą.

Dwa wozy transportowe postawiono za budynkiem zaplecza, w ten sposób, by nie rucały się zbytnio w oczy gościom.

Na północ za amfiteatrem, przyległe o niego, wykopano również staw, który również jest pozostałością po znajdującym się tutaj wcześniej parku. Postawiono za nim również niewielką altankę, w której aktorzy Cyrku często odpoczywają poza występami.

Kiedy właściwie rozstawiono już amfiteatr i ustawiono też ozdoby i inne, niezbędne wyposażenie, postanowiono oddać hołd za szczęście i powodzenie całej inwestycji: zbudowano więc kapliczkę, tuż przy jednym z drzew, znajdujących się blisko drogi (na południe od amfiteatru). Każdy mógł bez trudu zauważyć skromny ołtarzyk, który pozornie poświęcono bogini przeznaczenia i życia, Athiel. Oprócz siedmioramiennej gwiazdy, znaleźć tam jednak można i żółte pióra, będące ukłonem w stronę romen-dorskiej heroiny, Arwen Emlin – patronki szczęścia, optymizmu i śmiechu.

3. Historia lokacji:


Powstanie cyrku datuje się na 4 Yomrqaha 4368 roku, mimo że same przygotowania do zagospodarowania tego miejsca rozpoczęto już dwa miesiące wcześniej. Nie od razu przecież Azeloth zbudowano! Grupa tchniętych ideą artystów weszła w posiadanie znaczącej ilości złota, która pozwoliła na zakup czterech wozów mieszkalnych, dwóch służących do transportu, rozkładanego amfiteatru, jak i całego wyposażenia związanego z inwestycją. Umożliwiło to wydzierżawienie przestrzeni za dużo niższą cenę, niż w wypadku próby zagospodarowania budynków w dystrykcie rozrywkowym. Konie tylko wynajęto, aby przewieźć wszystko z Romen-Doru, a konkretniej – Aer Andor, gdzie zakupiono potrzebne wyposażenie.

Wierszokleci, akrobaci czy bardowie pracujący w Cyrku nie chwalą się zbytnio tym, kto był sponsorem ich nie-za-taniej inicjatywy. Nie jest to jednak wielka tajemnica i po kilku głębszych, każdy minstrel zacznie o tym śpiewać. Chociaż osób, które postanowiły dołożyć swoją sakiewkę do interesu, było kilka, pieniądze popłynęły głównie ze skarbca Domu Aearon. Co nieco również rzucił sam Boom – ściślej rzecz ujmując, podarowanymi przez niego monetami można było wypełnić cały wóz. Wdzięczność też należała się pochodzącej z Amarth Calli. Niezależnie od tego, którego z członków trupy spytasz, każdy napomni, że również dodał do interesu swoje trzy grosze.

Uzyskawszy wszelakie pozwolenia, wozy przekroczyły bramę Małej Vanthii, a mała karawana rozbiła się na wydzierżawionej ziemi, tuż przy karczmie należącej do Euzebiusza. Artyści chcieli mieć nie tylko blisko do lanego z beczek piwa, ale też planowali „Pod pijanym Półorkiem” występować, zabawiać gości i reklamować swój Cyrk w ten, czy też inny sposób.

Cyrk Małej Vanthii stał się faktem, stając się nieodłączną częścią Małej Vanthii. Artyści nie wyznaczyli nikogo konkretnego na swojego dyrektora, tworząc specyficzną komunę, którą może reprezentować z należących do trupy osób.

4. Lista NPC:


Nie licząc dwóch osób, które opiekują się cyrkiem na bieżąco i właściwie, są stałymi mieszkańcami przybytku, w trzech stojących na terennie amfiteatru przyczepach, wygodnie może pomieszkiwać kolejne sześć osób. Nikt więcej jednak nie mieszka tu na stałe.

- Miano: Wirius Zadumny z wsi Rzepa Biała
Rasa: Gnom
Wiek: 127 lata
Zajmowane stanowisko: inspektor techniczny - magik
Opis: Mężczyzna ten jest odpowiedzialny za większe i mniejsze naprawy na terenie Cryku, a przy tym czasem czyni podczas przedstawień magiczne sztuczki. Jest bowiem magiem umysłu i Żywiołów, wyjątkowo utalentowanym w iluzjii oraz w zabawie światłem. Czasem jest mylony z dyrektorem placówki, ale pewnie ma to coś wspólnego z jego przerośniętym ego i wtrącaniem się tam, gdzie nie trzeba.

- Miano: Czarka
Rasa: Leonidka
Wiek: 27 lata
Zajmowane stanowisko: cieć
Opis: Potężna leonidka jedząca bardzo dużo ciastek. Wysportowana, czujna, dość uważna i odpowiedzialnie podchodząca do swojej pracy. Z racji dość skromnej wypłaty, jest jednak dość przekupna... a może tu chodzi raczej o jej miłość do łakoci? Nikt się jednak tym bardzo nie przejmuje, albowiem właściwie na terenie Cyrku nie ma zbyt wielu rzeczy, które można byłoby ukraść. Wielka leonidka do tego odpowiednio odstrasza większość tych, którzy chcieliby spróbować włamu.

5. Lista stworzeń oraz roślin:


Gołębie, bezdomne koty, kilka drzewek i podeptana trawa.

6. Proponowany koszt lokacji:


22 466 813 sztuk złota

1x Budynek rozrywkowy
1x Kapliczka
1x Stragan

+ 10 mln za opiekującego się miejscem maga


{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":4},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":4},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":2},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":2},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":1},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":0},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":2},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.1166976%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":12466813}]}


7. Typ lokacji:

Mieszany
50% Dzieci Athiel
50% Wesoła Kokoszka


8. Autorka:
Tinúviel

Wróć do strony głównej