[P] Placówka Płomienia w Almanan

Przeglądano 1223 razy

1. Położenie lokacji

Almanan, Chewerneth.

2. Opis lokacji

Siedziba Naur w Almanan, nadmorskim mieście Chewerneth, jest kompleksem trzech niedużych budynków, zawieszonych na jednym z tamtejszych starych, Dębów, na skraju miasta. Przez ich podłużny, pionowy kształt przechodzą grube konary drzewa.

Budynki zbito z nieco ciemniejszego drewna, niż drzewo, które pełni role ich fundamentu. Chociaż w większości nie zostały pomalowane, niektóre zdobienia przefarbowano na czerwony, intensywny kolor. Na każdym z nich, wymalowano również duży, rzucający się w oczy symbol Płomienia Inis Birke, Feniksa.

Pierwszy, znajdujący się najwyżej ze wszystkich budynek, przeznaczony jest do prowadzenia działalności administracyjnej placówki oraz przyjmowana petentów. Biuro, w którym przyjmuje się gości, znajduje się mniej więcej na środku wysokości budynku. Robi ono wrażenie otwartego ze wszystkich czterech stron tarasu, gdyż ściany da się swobodnie przesuwać, niczym w Wutanskim domostwie. Dzięki temu pracujący tam Elfowie mają cały czas bezpośredni kontakt z naturą, śpiewem ptaków, szumem wiatru, jak i swobodne spojrzenie na to, co dzieje się w mieście. Pomieszczenia poniżej jak i powyżej to głównie archiwa, magazyn oraz niewielki skarbiec.

Drugi z budynków służy za strefę mieszkalną zarówno dla urzędników i ochrony, jak i goście placówki: zarówno członkowie organizacji, jak i inni Elfowie, szukający z jakiś powodów schronienia lub noclegu. Rzadko przyjmowany jest tutaj ktoś inny. W budynku można znaleźć również otwarty (podobnie jak biuro w powyższym budynku) salon gościnny oraz znajdującą się na samym dole łaźnie.

Ostatnim, najniższym budynkiem, jest kapliczka poświęcona Athiel. Oddaje się jednak tutaj cześć nie tylko Pani Przeznaczenia, ale i Romen-Dorskim przodkom. Jest to ukłon w stronę Elfów pochodzących z republiki, ale z jakiś powodów przebywających na terenie obcego państwa. Architektura wnętrza i symbole są bardziej charakterystyczne dla obyczajów Republiki, niż Almanan. Każdy ma prawo wejść tutaj i pomodlić się do marmurowej rzeźby przedstawiającej Athiel. Zrezygnowano jednak z figur przedstawiających Herosów, z racji prawa Almanan. Kapliczka jest zarazem najmniejszym z trzech budynków, gdzie, tak samo jak w powyższych, kluczowym miejscem jest otwarty taras. Poniżej niego znajduje się skromny magazyn, w którym można przechowywać przedmioty potrzebne do zarządzania tą niewielką świątynią oraz odprawiania ceremonii religijnych.

Całość kompleksu wydaje się raczej skromna, a architektura stawia przede wszystkim na prostotę i surowość. Wyróżnia się jednak, jak już wyżej wspomniano, charakterystyczną, jesienną kolorystyką, która wyraźnie przykuwa uwagę wśród innych zabudowań Chewerneth.

3. Historia lokacji

Siedziba Płomienia w Chewerneth powstała po zawarciu współpracy z rodem Lenthi, 27 Festyara 4367 roku. Jest ona głównym ośrodkiem zajmującym się sprawami organizacji na cały Almanan, jak i bazą wypadową dla przedstawicieli Peth Maethor działających w tym państwie.

Teren wykupiono poprzez Lehelmina Ranruina, obywatela Almanan. Prace budowlane rozpoczęto niemal natychmiast. Najwyższy z trzech budynków powstał jako pierwszy, na końcu zaś wybudowano najniższy, pełniący rolę kaplicy Athiel. W przeciągu półtorej roku Placówka stanęła gotowa, a na ścianach wymalowano czerwoną, pomarańczową i żółtą farbą Feniksy, będące symbolami Płomienia. Od tego momentu, można odwiedzać siedzibę organizacji w celu załatwienia wszystkich spraw z nią związanych. Budynek stał się zarazem symbolem obecności Naur w Almanan, państwie w pełni należącym do Elfów.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują


- Miano: Tindir
Rasa: Elf
Wiek: 538 lat
Zajmowane stanowisko: Dyplomata
Opis: Zarządca placówki i jej główny reprezentant, działający z ramienia Peth Maethor. Elf znany ze swojej stoickiej postawy do życia, wywodzący się z Romen-Doru. Wydaje się już od dnia swojego przybycia zachwycony Chewerneth, Don Rien, jak i całym Almanan. Jest wyjątkowo małomówny: nigdy nie śpieszy się z odpowiedzią, zupełnie tak, jakby ważył każde słowo. Jest jasnowłosy i ciemnooki. Cieszy się wyjątkową uwagą płci przeciwnej, które uważają go za wyjątkowo pięknego Elfa.

- Miano: Mýlben
Rasa: Elf
Wiek: 412 lat
Zajmowane stanowisko: Urzędnik (wraz z dwójką pomocników)
Opis: Zielonowłosy Elf, pełniący rolę zastępcy Tindir, jeżeli chodzi o zarządzanie placówką. Zajmuje się sprawami administracyjnymi, rozdziela zadania swoim pomocnikom, jak i Tinunith, która pełni rolę kapitana strażników. Jest bardzo uprzejmą, charyzmatyczną osobą. Jego głównym zadaniem jest werbowanie Elfów z Almanan w szeregi Płomienia Inis Birke.

- Miano: Tinunith
Rasa: Elf
Wiek: 103 lata
Zajmowane stanowisko: Kapitan strażników (z czwórką podkomendnych łuczników)
Opis: Jak na Elfa, wciąż młoda kobieta, łuczniczka i łowczy. Jasnowłosa, o pięknych, zielonych oczach. Choć wychowała się w lasach Almanan, sporą część życia spędziła podróżując po krajach ościennych, wielokrotnie też narażając się na dyskryminacje z racji swojej rasy. Kiedy usłyszała o istnieniu Płomienia, niemal bez wahania wstąpiła w jego szeregi. Dzisiaj pełni rolę głównodowodzącego ochroną placówki w Almanan, co zmusza ją do osiadłego trybu życia. Widać jednak, że często gna ją w świat, a sama Tinunith nie może się doczekać, by odwiedzić odległy Romen-Dor.

- Miano: Nardhiel
Rasa: Elf
Wiek: 573 lata
Zajmowane stanowisko: Kapłanka Gwiazd
Opis: Partnerka Haerelona, matka Limiona, najważniejsza z kapłanek, zajmujących się tą drobną kaplicą Athiel, na terenie placówki Płomienia. Przez większość swojego życia była nie osobą duchowną, a magiem bojowym, Mistrzynią Magii Żywiołów. Stąd też na jej ciele i twarzy widać wiele poparzeń, których kobieta się nie wstydzi. Jej oczy sa zmęczone, a jasne włosy wiecznie upięte w staranny warkocz, ozdobiony tiarą. Po latach kariery wojskowej oddała się służbie Athiel i w tej roli spełnia się do dnia dzisiejszego. Pochodzi z Romen-Doru.

- Miano: Haerelon
Rasa: Elf
Wiek: 186 lata
Zajmowane stanowisko: Kapłan Gwiazd
Opis: Partner Nardhiel, ojciec Limiona. Dużo młodszy od swojej kochanki mężczyzna o delikatnych rysach twarzy i włosach jasnych jak srebro. Od małego uczony był by pełnić rolę Kapłana Gwiazd. Wychowawszy się w Almanan, nie do końca rozumie kultu przodków, który jest bliski jego ukochanej. Mężczyzna dba zarazem o to, by nikt nie doszukiwał się w kaplicy pod jego nadzorem herezji czy też objawów łamania prawa państwowego. Jest miłym, uczynnym Elfem, który zawsze chętnie wyciąga innym swoją pomocną dłoń.

- Miano: Limion
Rasa: Elf
Wiek: 29 lat
Zajmowane stanowisko: Goniec / Nadzorca służby (dwójka służących).
Opis: Młody Elf noszący imię Limion, syn Nardhiel oraz Haerelona, zajmuje się na terenie placówki obowiązkami w postaci dostarczania listów, oraz nadzorowania dwoma ludzkimi służkami, które dbają o czystość i porządek w placówce. Mimo, że w rozumowaniu Elfów jest jeszcze dzieckiem, jest odpowiednio dojrzały i odpowiedzialny, by pełnić pomniejsze funkcje. Wydaje się być bardzo dumny, mogąc pomagać rodzicom w pracy dla Płomienia.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać

W gniazdach na drzewie i szparach w budynku mieszka kilka odmian ptaków.

6. Rozpiska kosztów lokacji

ID 5. Dom x2
ID 22. Kaplica

22809260 sztuk złota

7. Typ lokacji

Lokacja organizacji Płomień Inis Birke

8. Autor

Samalai (Faelivnir [27])

Wróć do strony głównej