Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Świątynia Tiliona w Homanie

Przeglądano 1924 razy

1. Położenie lokacji: Irimgard, Homana

2. Opis lokacji:
Świątynia Tiliona została wybudowana w zachodniej części stolicy Irimgardu. Budynek ten wygląda zupełnie inaczej niż ten znajdujący się w Solinde. Jest od niego mniejszy i węższy. Świątynia została zaprojektowana na planie prostokąta. Cały budynek został wybudowany z białego marmuru, mającego świadczyć o czystości i nieskazitelności tego przybytku świętego. Wejście do tego miejsca umiejscowione jest od strony wschodu, tak by pierwsze promienie słoneczne wpadały do tego świętego przybytku i wypełniały je światłem. Wejście stanowi szeroka brama wykonana z drewna pokrytego brązem. Na bramie znajdują się scenki przedstawiające ważne wydarzenia związane z istnieniem zakonu. Po przekroczeniu bramy można dostrzec dwie nawy, jedna po prawej jedną po lewej stronie w których znajdują się szeregi drewnianych ław, w których mogą modlić się wyznawcy Tiliona. Środek świątyni jest niemal pusty. Strop świątynie podtrzymywany jest przez dziesięć kolumn, które są przyozdobione symbolami związanymi z Tilonem. Na samym końcu świątyni przy ścianie położonej na zachód znajduje się wielkich rozmiarów posąg przedstawiający siedzącego na wielkim tronie mężczyznę przyobleczonym w zbroję, który wpatruje się na wprost. Dzięki zastosowaniu pewnych technik znanym tylko wybitnym kamieniarzom, każdy kto stoi przed posągiem Tiliona ma wrażenie, że ten na niego spogląda i w pewien sposób do niego przemawia. Świątynie rozświetlają niewielkie okna znajdujące na ścianie północnej i południowej oraz palące się świece które są symbolem obecności Tiliona. Pomimo tego wszystkiego we wnętrzu świątyni panuje lekki półmrok, który wprowadza obecnych w pewien stan skupienia modlitewnego. Mała Świątynia Tiliona w Homanie, bo tak nazywają ją wierni, różni się od tej znajdującej się w Solinde tym iż jest bardzo skromna i prosta w swoim wykonaniu. Nie posiada magazynu, czy zbrojowni więc nic nie jest przechowywane w świątyni. Jedynym celem jest możliwość modlenia się do swego bóstwa. Świątynia nie jest wyposażona nawet w bibliotekę. Pieczę nad tą świątynią mają oczywiście paladyni, którzy stacjonują w koszarach, skąd codziennie wychodzą by pełnić warty w świątyni.

3. Historia lokacji:
Fragment kronik irimgardzkich
Świątynia na część Tiliona została wybudowana kilka lat po przyłączeniu dawnej Arcanii do ziem Irimgardu. Prace trwały stosunkowo krótko bowiem w zaledwie kilka lat udało się wznieść ten budynek, który co prawda nie dorównywał temu który znajdował się w Solinde, jednakże ma swój niebywały urok. Osobami, które bardzo przyczyniły się do powstania tej budowli, byli Wódz Wojenny Homany, Kasjan z rasy Suli, którzy od wieków związani są z Zakonem Tiliona jak również urzędujący w tym czasie Burmistrz Homany, Caylith również z rasy Suli. Osobisty Patronat nad tym przedsięwzięciem objął miłościwie panujący władca Irimgardu.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Jest to czterech paladynów, którzy pełnią wartę przy i w świątyni przez całą dobę. Nie mieszkają oni w świątyni tylko w koszarach, skąd codziennie przychodzą na zmianę wart.

Autor: Roland [938]

Wróć do strony głównej