Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Academia Veneficia

Przeglądano 1183 razy

1. Położenie lokacji

Amarth, Veneficia, Vipera, Fiyrest

2. Opis lokacji 

Nazwa lokacji pochodzi od nazwy regionu Amarth, w którym się znajduje. Pod mianem Academia Veneficia działa Prywatna Akademia Magiczna imienia Ariki Nisvori. Akademia kształci magów różnych szkół magicznych, a także jest miejscem gdzie bardziej doświadczeni czarodzieje mogą dalej zgłębiać swoją wiedzę i Moc.

Szkoła dla magów mieści się w budynku wzniesionym z jasnego kamienia, który dumnie prezentuje się na tle obrzeży miasta, w bliskiej odległości od murów obronnych. Takie usytuowanie zapewnia spokój rezydentom AV podczas pracy, z dala od zgiełku życia codziennego Vipery, a także daje gwarancję bezpieczeństwa dla osób postronnych w przypadku prowadzenia bardziej skomplikowanych badań czy doświadczeń. Jednocześnie podróż do miasta nie stanowi problemu, dzięki drodze dojazdowej prowadzącej od dzielnic Fiyrest, aż do samej Akademii.

Teren przynależący do AV ogrodzony jest kamiennym murem, przy którym miejscami wyrasta Ognioziele, szczególnie w okolicach bramy wjazdowej zwieńczonej ozdobnym szyldem z nazwą Akademii. Wejście do budynku ukryte pod kolumnowym portykiem ozdabiają wiecznie zielone krzewy iglaste. Zieleń iglaków idealnie komponuje się z architekturą budowli, w której już na pierwszy rzut oka można dostrzec wpływ mentalności Leafar.

Wnętrze budynku należącego do Academia Veneficia podzielone jest na wiele mniejszych funkcjonalnych przestrzeni. Z przestronnego holu można dotrzeć do reszty parterowych sal symetrycznie rozmieszonymi korytarzami. Znajdują się tu głównie pomieszczenia specjalistyczne czyli pracownie magiczne, w których uczniowie mogą przebywać wyłącznie w towarzystwie tutorów - swoich opiekunów. Korzystają z nich także adiunkci czyli magowie, którzy zakończyli oficjalną edukację i zdobyli tytuł Mistrza Magii, ale pragną indywidualnie lub we współpracy z innymi nadal poszerzać swoją wiedzę oraz zgłębiać Moc.

Akademia, która niegdyś była prywatnym domem patronki, posiada także niezbędne pomieszczenia gospodarcze takie jak spiżarnia i kuchnia z przylegającą do niej jadalnią, która została przekształcona w akademicką kantynę. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele, w przerwach od pracy i nauki, mogą spędzić czas w przytulnej, niemal domowej atmosferze. Oprócz kantyny rezydenci Akademii mają do dyspozycji wcześniej wspomniany hol, który jest częstym miejscem swobodnych spotkań, a także poczekalnią dla potencjalnych interesantów. Można tutaj usiąść na wygodnych fotelach, ogrzać się przy sporym kominku, a także zagrać w szachy lub karty.

W piwnicach usytuowano główny magazyn, gdzie można przechowywać wszelkie magiczne przedmioty nie używane w danej chwili i zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane oraz niedoświadczone ręce adeptów. Nie można się do niego dostać bez wiedzy i pozwolenia rektora. Ponad rektorem stoi jedynie głowa rodu D’Vadash-Nisvori, pod którego protektoratem pozostaje Akademia od czasu jej powstania.

Na wyższą kondygnację prowadzą dwubiegowe schody ze zdobioną drewnianą poręczą usytuowane po obu stronach holu. Pomiędzy schodami znajduje się wejście do biblioteki i czytelni, nad którą pieczę sprawuje Utrielis Er'essan. Dostęp ma tu każda osoba pracująca lub ucząca się w AV i potrzebująca skorzystać ze zwojów i ksiąg, które posegregowane są tematycznie w kilku działach. Obok biblioteki mieści się także archiwum, gdzie przechowywane są między innymi udokumentowane osiągnięcia pracowników i absolwentów Akademii, prywatne zbiory ksiąg i zwojów, do których dostęp można uzyskać po wcześniejszym uzyskaniu zgody rektora. Porządku w tym miejscu pilnuje archiwista.

Na piętrze, dokładnie nad biblioteką, znajduje się reprezentatywna aula, gdzie w dogodnych warunkach można organizować konferencje naukowe lub większe spotkania organizacyjne. Po obu stronach auli są mniejsze, kameralne salki wykładowe, a idąc dalej można dotrzeć do gabinetów należących do osób sprawujących pieczę nad poszczególnymi pracowniami magicznymi, oraz do głównego gabinetu rektora. Wspomniane pomieszczenia pierwotnie pełniły funkcję komnat mieszkalnych, ale po przebudowie i odpowiednim wyposażeniu zostały skutecznie zaadaptowane do nowego przeznaczenia. Na ostatnim, trzecim piętrze znajdują się głównie pokoje dla gości oraz niektórych pracowników Akademii.

Za budynkiem zagospodarowano również spory plac. Daje on możliwość przeprowadzenia prób magicznych, które wymagają więcej przestrzeni. Obok AV znajdują się stajnie i powozownia, gdzie można przetrzymać swojego wierzchowca, a także doraźny środek transportu.3. Historia lokacji i organizacji

Academia Veneficia powstała około sto lat po tym, kiedy w roku 4125 dzięki małżeństwu Envinyatara D’Vadásh z Ariką Nisvori połączono ze sobą dwa dość znaczące rody. Arika, znana i ceniona w tamtym czasie elficka Mistrzyni Magii, zapoczątkowała czynną i skuteczną współpracę rodziny D’Vadash-Nisvori z Zakonem Wiedzy. Nieoficjalnym motywem powstania Akademii była jednak prywatna zaszłość fundatorki, która kierowana własnym kaprysem i rozsierdzona ogólną kondycją prywatnych uczelni magicznych, postanowiła zrewolucjonizować pedagogiczne podejście ówczesnych placówek kształcenia talentów. Masowa nadprodukcja miernych "osobistości", które nawet nie otrzymywały dyplomu ukończenia szkoły została wiec impulsem prężnych działań, ukierunkowanych na wyłowienie z masy przeciętności jedynie wybitnych jednostek, by wzrastały pod czujnym okiem najlepszych Mistrzów Magii, którzy wywodzili się z akademickiego pokłosia najstarszych placówek szkoleniowych.

W roku 4240 została więc inicjatorką przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie prywatnej szkoły dla magów, dla której postanowiła poświęcić własną rezydencję. Przestronna posiadłość Ariki była odpowiednia ze względu na swoją lokalizację na obrzeżach miasta Vipera, ale nadal w obrębie jego murów obronnych. Szybko rozpoczęto częściową rozbiórkę i przebudowę rezydencji, aby dostosować ją do nowego przeznaczenia. Jednak w roku 4248 kiedy kraj opanowała klątwa wiecznej zimy, ze względu na nieprzygotowanie na utrudnione warunki, prace zostały wstrzymane. Dopiero gdy na tronie zasiadła Saeriel potomkini Signisa, a surowa zima ustąpiła, wznowiono i dokończono przedsięwzięcie, wypelniwszy tym samym postulowane przez zalozycielke wartosci.

W ten sposób Academia Veneficia wykształciła niewielu magów, ale z pewnością w pełni zasługujących na tytuł Mistrza w swej dziedzinie. Jej dewizą była ambicja i charakter, dlatego indywidualny system nauczania wspierał rozwój tych przymiotów.

Academia Veneficia prosperowała bez zarzutów do czasu, kiedy w roku 4358 wielu członków rodu zginęło za sprawą niefortunnej klątwy, za którą winę ponosił Sullivan D’Vadash-Nisvori. Obłąkany czarnoksiężnik pragnąc władzy usiłował wpłynąć na swa rodzinę za pomocą magi, co skończyło się tragedią również dla patronki Akademii - Ariki. Na czas żałoby zamknięto AV, ale po wznowieniu działalności nie prosperowała już tak dobrze jak dawniej. Dla uczczenia pamięci założycielki, Akademii oficjalnie nadano imię Ariki Nisvori. Przez następne lata powoli odbudowywano renomę uczelni, aż w roku 4368 znów miała szansę zyskać na znaczeniu, kiedy także ród zjednoczył się i ustabilizował swoją pozycję.4. Lista NPC

Miano: Tessa Vorloze
Wiek: 35 lat
Rasa: Człowiek
Profesja: Mistrz Magii
Charakter: Neutralny dobry
Specjalność: Transmutacja
Zajmowane stanowisko: Transmutacja materii nieożywionej
Opis: Tessa jest niewysoką, pulchną kobietą o pełnych policzkach i wesołych oczach. Niezbyt urodziwa, aczkolwiek obdarzona inteligencją i przenikliwym umysłem. Powszechnie panuje opinia, iż zbytnio koncentruje się na własnej specjalności zaniedbując inne tej dość rozległej dziedziny magii. Rodowita Amarthyjka, pochodząca z niegdyś bogatej mieszczańskiej rodziny zainteresowała się transmutacją w wyniku nieszczęśliwego wypadku jej ojca. Mężczyzna doznał obrażeń gdy koń nieopatrzne nastąpił mu na nogę co skutkowało paskudnym, otwartym złamaniem. Gdyby nie fakt, iż był to człek uparty pewnie wszystko skończyłoby się pomyślenie. Ojciec Tessy zbagatelizował jednak zalecenia medyków i w wyniku trawiącej jego ciało gangreny konieczna była amputacja kończyny. Przyczyniło się to bezpośrednio zubożeniu jej rodziny i zmotywowało Tessę do nauki, aby w przyszłości pomóc finansowo rodzinie.

Miano: Ferr Vorloze
Wiek: 19 lat
Rasa: Człowiek
Profesja: Uczeń maga
Charakter: Chaotyczny dobry
Specjalność: brak
Opis: Ferr jest ryżym, wysokim i chuderlawym chłopakiem. Niezwykle roztrzepany młodzian zasłużył sobie na opinię gapy i ciamajdy tak bardzo kontrastującej z estymą jego szanowanej ciotki, Tessy. Po cichu mówi się o tym, iż matka Ferra błagała wręcz na kolanach swą siostrę aby ta przyjęła jej syna na termin. Z początku Tessa była bardzo niechętna siostrzeńcowi jednak z biegiem lat przyzwyczaiła się do jego chaotycznej natury. Pod okiem doświadczonej krewnej chłopak rozwinął nieco skrzydła znajdując dla siebie miejsce w roli pomocnika swojej ciotki. Choć wszyscy traktują Ferra z przymrużeniem oka, ten zdaje się tym zupełnie nie przejmować.

Miano: Utrielis Er'essan
Wiek: 60 lat
Rasa: człowiek
Profesja: Mistrz Magii
Charakter: Prawdziwie neutralny
Specjalność: Artefakty i przedmioty magiczne
Opis: Sędziwy już Utrielis ma opinię starego zrzędy. Przygarbiony, wspierający się już o lasce zwykł strofować i pouczać wszystkich użytkowników instytutowej biblioteki, którzy tylko nawinęli mu się pod rękę. W przeszłości szanowany mag i znawca przedmiotów magicznych. W młodości stracił oko w wyniku badań na tajemniczym artefaktem znalezionym w ruinach przy granicy z Careogrodem. Wypadek ten trwale odcisnął piętno na osobie przystojnego i żywiołowego wówczas młodzieńca. Utrata niegdysiejszej urody i pewności siebie zaowocowała tym, że wolał spędzać czas wśród książek niźli skazany na ciekawskie spojrzenia rówieśników. Plotka głosi, iż tajemniczy krasnoludzki artefakt wciąż znajduje się zabezpieczony w prywatnych zbiorach Utrielisa, zaś jego życiowym celem jest odkrycie jego tajemnicy.

Miano: Dalis Gesse
Wiek: 26 lat
Rasa: człowiek
Profesja: Uczeń Maga
Charakter: Praworządny neutralny
Specjalność: Magiczne pergaminy
Opis: Dalis zawsze był cudownym dzieckiem, pochodzący ze znanej rodziny Amarthyjskich magów, od dnia swojego urodzenia predestynowany był do profesji swych przodków. Jasnowłosy, przystojny chłopak zdawał się mieć wszelakie predyspozycje ciała i umysłu aby w przyszłości przynieść swej rodzinie jedynie dumę. Pech chciał, że został uczniem Utrielisa Er'essan. Znienawidzony przez swojego mistrza szczególnie z powodu faktu, że przypominał mu samego siebie z młodości, Dalis nigdy nie miał lekko. Zrzędliwy staruch wyżywał się na nim na każdym kroku, zmuszał do najnudniejszych czynności takich jak przepisywanie zwojów czy katalogowania ksiąg. Mimo tego chłopak zawsze pozostawał posłuszny swojemu mistrzowi, z pokorą znosząc jego humory i rozkazy. Frustracja zaczęła wzbierać w Dalisie dopiero w momencie gdy przez kolejny już rok Utrielis odmawiał mu promocji na Mistrza Magii. Wszyscy doskonale wiedzą, iż młody uczeń już dawno powinien otrzymać swoją licencję i wyfrunąć z pracowni swojego zwierzchnika. Starzec jednak uparcie odmawia mu tego należnego zaszczytu, prawdopodobnie, z czystej złośliwości.

Miano: Demira z Luminei
Wiek: 36 lat
Rasa: człowiek (elf)
Profesja: Mistrz Magii
Charakter: Praworządny dobry
Specjalność: leczenie ran
Demira była piękną kobietą. Cechy krwi jej elfiego ojca odcisnęły na niej wyraźne pięto. Charakteryzowała się długimi włosami w kolorze złota, były one jej dumą i znakiem rozpoznawczym. Delikatne rysy, urodziwe oblicze i wielkie zielone oczy otoczone kurtyną sarnich rzęs, to wszystko składało się na obraz ślicznej Demiry, która złamała w swoim życiu wiele męskich serc. Uzdrowicielkę bowiem interesowała tylko i wyłącznie praca. Nigdy nie wyszła za mąż poświęcając swoje życie magii życia. Ma opinię służbistki i wspaniałej, dobrej istoty. Wszyscy bardzo podziwiają Demirę za jej prace i oddanie potrzebującym, choć z pewnością znajdzie się także wielu, którzy patrzą na nią w pierwszej kolejności jak na kobietę niźli tylko uzdrowiciela.

Petunia Vunderbaum
Rasa: człowiek
Wiek: 55 lat
Charakter: Neutralny Dobry
Profesja: Kucharka
Specjalność: Kaczka nadziewana żurawiną
Opis postaci: korpulentna, przysadzista i konkretna, taka w trzech słowach jest opiekunka kantyny, powierniczka pustych żołądków oraz mistrzyni garnka i patelni od spraw beznadziejnych. Tą dobrotliwą kobietę cechuje hart ducha, który niejednokrotnie przejawia się w niekonwencjonalnym użyciu walka do ciasta. Zwykła kucharka, powiadacie... W istocie to herszt zorganizowanej bandy kuchennej, która trzęsie służbą w posadach. Niech nie zmyla was jej niebieskie oczy i anielski odcień włosów - Petunia wmusi w pańskie żołądki najwymyślniejsze wynalazki swojej eksperymentalnej kuchni. I chociaż dobra z niej istotka, to jej gniew potrafi zapiec dwa razy…

Victor zwany Lebioda
Rasa: człowiek
Wiek: 35 lat
Charakter: Chaotyczny neutralny
Profesja: strażnik, mag bojowy
Specjalność: magia żywiołów
Opis postaci: wysoki to osobnik o szpakowatych włosach i haczykowatym nosie, który świdrującym spojrzeniem potrafi wystraszyć niejednego śmiałka szukającego guza. W istocie jednak przydomek maga przylgnął do niego wręcz beznadziejnie - niejednokrotnie w roztargnieniu potrafi zaklęciem przypalić krawędź własnych szat. Wszystko za sprawa zamiłowania Victora, którym jest egzystencjalna definicja powołania gwardzisty. Z podziwem spogląda wiec na swój wzór, jakim stal się nieodłączny Garus Vikarian.

Garus Vicarian
Rasa: elf (człowiek)
Wiek: 65 lat
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Profesja: strażnik
Specjalność: biegle włada mieczem długim oraz urokiem osobistym
Opis postaci: Garus stanowi wzór idealnego gwardzisty: wysportowany, obdarzony nerwami jak postronki oraz przyjemną aparycją. Zdecydowany i konkretny, zdecydowanie trzyma w ryzach strażników, srodze tępiąc niekompetencje. Ma jednak mala przywarę, którą ukrywa przez przełożonymi - zbyt wiele czasu spędza na kalibrowaniu tężyzny fizycznej i wrażliwego serca.

Ferris Nireth
Rasa: człowiek
Wiek: 16 lat
Charakter: Chaotyczny dobry
Profesja: stajenny
Opis postaci: Ferr to żywe srebro, dosłownie i w przenośni. Wszędzie go pełno, a przy tym i chronicznie brak akurat tam, gdzie jest potrzebny, przez co regularnie otrzymuje reprymendy - począwszy od dowódcy straży, a skończywszy na poczciwej Petunii Vunderbaum. Jasnowłosy i jasnooki, przypomina prędzej południowy Solimus niż amarthyjską zamieć, kontrastując z ponurymi kątami stajni. Mimo młodego wieku i niezbyt rozgarniętej łepetyny, wysławia się nad wyraz godnie i kwieciście, przez co odbierany jest jako chłopak z ambicjami na coś więcej niż wieczne przerzucanie brudnej, końskiej ściółki. Ma smykałkę do akrobatyki oraz spryt i ciągoty włamywacza, dlatego często pakuje się w kłopoty.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać 


Rośliny:
- kasmenis
- krzewy iglaste


6. Koszt lokacji:

62 336 007 sztuk złota

4x Pracownia rzemieślnicza
1x Rezydencja 
1x Kapliczka 
1x Szkoła

7. Typ lokacji 

Lokacja należąca do organizacji Academia Veneficia

8. Autor

 Valerius
pomoc: Fleur, Arsynoe

Wróć do strony głównej