Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Wieś Ros Tacum

Przeglądano 1333 razy

1. Położenie lokacji

Irimgard, Deneria, nad jeziorem Mora, Wieś- Ros Tacum

wiesrostacum

2. Opis lokacji

Wieś Ros Tacum licząca sobie około stu dwudziestu głów stałych mieszkańców, w przeważającej części ludzkiej rasy, położona jest nad wschodnim brzegiem jeziora Mora, w najbardziej wysuniętej na wschód części Irimgardu. Wraz z przyległymi doń polami uprawnymi oraz znajdującą się na jej terenie tawerną generuje największy z części przychodów rodu Cairndow, herbu Lis.

Wieś otoczona jest nieregularną szachownicą pół uprawnych od strony wschodniej oraz wysuniętą przystanią wpuszczoną w wody jeziora, przy której cumują łodzie rybackie. Wieś dzielą dwie osie głównych dróg; od bramy południowej na północ, oraz od przystani od strony wschodniej na zachód. Od głównych traktów rozchodzą się pomniejsze dróżki i ścieżki, swobodnie już kreowane przez mieszkańców.

Centrum wsi stanowi rynek, gdzie zwoływane są rady i przyjmowani są ważniejsi goście, oraz Kaplica Masziela, będącego głównym czczonym tutaj bóstwem. To przy tym centrum skupiają się jednopoziomowe drewniane domy, w większości kryte gontem z przytulonymi do nich, małymi ogródkami warzywnymi, wraz z pomniejszymi budynkami gospodarczymi.

Ros Tacum na rynek irimgardzki postawnowiła wyprowadzać miody pitne coraz słynniejsze w okolicznych wsiach i osadach. Ród Caridow zaplanował podjąć się rozsławienia ich na cały Irimgard, a także i na tereny innych państw. Te przednie alkohole, długoletnio sycone z przyległych do osady pasiek (organizowanych jak i wolnych leśnych), oraz tkaniny wełniane, produkowane w domowych warsztatach miały w przyszłości przynosić krociowe zyski rodowi oraz sławę nazwiska.

Mieszkańców wsi zaopatruje przyległy i podlegający jej młyn, wraz z ciągnącymi się za nim polami, na których uprawia się owies, jęczmień, proso i grykę. Wieś dysponuje także sadami oraz pastwiskami, gdzie wypasane jest bydło oraz mniejsze zwierzęta hodowlane, głównie owce które dostarczają runa do wytwórstwa wełen.

Liczba ludności: 120+, przeważają ludzie (niewielki odsetek innych ras).
Wyznanie: Masziel
Język: Irimgardzki, Wspólny
Specjalizacja główna- produkcja miodów pitnych.
Gospodarka poboczna- Rybołówstwo, łowiectwo, rolnictwo, hodowla drobnego inwentarza, produkcja tkanin wełnianych.
Charakterystyczne budynki: Dom Starszego, Kaplica Masziela, Tawerna wraz z Zajazdem, Młyn, Pasieka, Nieduży port, Chaty myśliwych.

3. Historia lokacji

Wieś Ros Tacum istniała w swym położeniu odkąd sięga pamięć, zamieszkiwana przez pokolenia. Początkowo była tylko paroma chatami krytymi omszałą strzechą, w których żyło paru zgarbionych od pracy mieszkańców, utrzymujących się jedynie z tego co dał las i jezioro, oraz tego czego nie zabrał zdziczały najeźdźca i wojna.

To Borg Cairndow po 4270 roku, po powrocie na swe ziemie po długich bitwach, zdecydowanie uporządkował tereny które do niego należały, wraz z poszerzającymi majątek, nowymi nadaniami. Osada została podzielona na cztery główne kwarty, którego świadectwem są do dziś dwie główne drogi przecinające Ros Tacum. Staraniami małżonki Borga, Aurory, w centrum wybudowana została kamienna Kaplica Masziela.

Twarda i sprawiedliwa ręka właściciela tych ziem, oraz wytrwale karczowane tereny pod nowe uprawy, ściągały w to miejsce nowych osadników. Łowczy i myśliwi schodzący na zimowanie z pobliskich gór właśnie tutaj, nad jeziorem Mora, we wsi Ros Tacum, znajdowali wygodne zimowiska, a z nimi żony.

Sprowadzani do budowy zamku rzemieślnicy, a nawet nieliczni artyści, również umiłowali sobie do odpoczynku, handlu i zamieszkania to miejsce, rozwijając je o kolejne możliwości gospodarcze i handlowe. Poczucie spokoju i sprawiedliwości, jakie dawał Borg, sprzyjały rozwojowi, który tylko z krótkimi postojami zawirowań w rodzie Cairndow, trwa do dziś.

I to właśnie ta niegasnąca chęć rozwoju, napływający, lub przejeżdżający goście, przyczynili się do wybudowania po 4349 roku przez Wilkyna Cairndow tawerny wraz z zajazdem. Wilkyn planował także poszerzyć wieś o przyłączenie pod jej zabudowę i obwarowanie kolejnych terenów na wschód, plany te niestety nie doczekały się realizacji, ucięte śmiercią samego Wilkyna, pana na Cairndow.

4. Lista mieszkańców/NPC

Miano: Molnar
Rasa: człowiek
Wiek: 43
Profesja: Młynarz
Charakter: prawdziwie naturalny
Opis: Średniego wzrostu mężczyzna z brzuszkiem. Postępujące zakola ujęły z mnóstwa niegdyś, kędzierzawych włosów. Miłośnik śpiewu i degustator piwa. Zapalony zbieracz… plotek z Ros Tacum.

Miano: Vadasz
Rasa: człowiek
Wiek: 29
Profesja: Myśliwy
Charakter: Neutralny chaotyczny
Opis: Postawny góral z ciemnym, gęstym wąsem. Barczysty, silny, wytrzymały. Zna okolice jak własną kieszeń. Wie gdzie najlepiej założyć wnyki na zające, gdzie można spotkać bażanty i gdzie z pewnością ustrzeli się sarnę. Zna się na oprawianiu skór i wyprawianiu futer.

Miano: Fold
Rasa: człowiek
Wiek: 24
Profesja: Rolnik
Charakter: Prawdziwie neutralny
Opis: Szczupły, wysoki mężczyzna o płowej gęstej fryzurze, wiecznie opadającej na jasne oczy. Doskonale zna się na hodowli zwierząt i uprawianiu ziemi. W sposób wystarczający, zna się również na rybołówstwie z racji mieszkania nad jeziorem. Wesoły, zawsze chętny do porozmawiania o tym co w świecie słychać.

Miano: Regi
Rasa: człowiek
Wiek: 68
Profesja: Przedstawiciel starszyzny
Charakter: Prawdziwie neutralny
Opis: Żylasty, w niewiarygodny sposób w dalszym ciągu z prostą sylwetką. Doradza w sprawach plonu i hodowli, w sprawach sporów rodzinnych i tych wykraczających poza wieś. Mający zawsze dobrą radę w zanadrzu i miłe słowo otuchy w problemie. Często w sprawach wewnętrznych wsi pełni rolę mediatora, a nawet sędziego.

5. Lista stworzeń oraz roślin

Hodowlane:
Bydło rogate, owce, kozy, ptactwo domowe, trzoda chlewna, konie.
Trawy zbożowe, rośliny bulwiaste, rośliny strączkowe.
Dzikie:
Zwierzyna łowna, ćma puchata, wiedźwiedź.
Morwa, syreni śpiew, bulwiak wodnisty, krwawnik pospolity, passilera.

6. Koszt lokacji 

20x Chata +5 populacji
2x Pracownia rzemieślnicza
2x Spichlerz
1x Rynek
1x Kapliczka
1x Chaty łowczych
1x Chaty drwali
1x Młyn
5x Pole
5x Farma
2x Stragan
1x Sklep

7. Typ lokacji

Właściciel głowa rodu; Gawain Cairndow 11700

8. Autor

Gawain, Evitte, Rhye.

Wróć do strony głównej