Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Wiszące Ogrody Tlaxclot

Przeglądano 2171 razy

1. Położenie lokacji: Tlaxclot

2. Opis lokacji:
Wiszące Ogrody Tlaxclot to olbrzymi kompleks tarasów i podpór, rozlokowanych na jednej z nieużywanych już świątyń, adoptując w ten sposób ściany na „małą dżunglę”. Nazwa „wiszących” ogrodów jest tu jednak myląca; sprytnie ułożone piętra i bujna roślinność zakrywająca konstrukcję dają złudzenie „zwisania” z kamiennej piramidy. Spotykana tu roślinność nie służy wyłącznie do ozdoby: to raj dla wszelkich alchemików i medyków, gdyż dzięki ogrodom nie muszą wyprawiać się w niebezpieczną dżunglę. Potrzebne okazy znajdą w tym konkretnym miejscu, za stosowną opłatą zezwalającą na wejście. Zewnętrzną część pokrywają tysiące splątanych ze sobą nierozerwalnie roślin, tworzących małą dżunglę, niemal na skraju tej prawdziwej, dzikiej dżungli, wkradającej się w całe Tlaxclot, nawadnianą odpowiednim systemem kanałów. Dzięki temu każda roślina ma tu odpowiednie dla siebie warunki, a potrzebujący jej medycy czy alchemicy nie tracą czasu na poszukiwania. Wnętrze piramidy zaś to kompleks wielu laboratoriów alchemicznych, gdzie w ciszy i spokoju można pracować na kolejnymi miksturami. Całe zastępy konserwatorów, druidów i alchemików czuwają zaś nad bezpieczeństwem i spokojem tego miejsca.

3. Historia lokacji:
Tlaxclot swe piramidy nie od parady posiada na miejscach mocy, w których potężna magia buzuje i żyje, zmieniając otaczającą je rzeczywistość w sposób nierzadko widowiskowy… I właśnie jedna z tych piramid została przeznaczona przez mieszkańców Reptilii na swoisty ogród botaniczny. Ktoś jednak pewnie zapyta – po co w dżungli druga dżungla? Odpowiedź jest prosta - wynika z funkcji, którą pełni: to olbrzymie laboratorium alchemiczne z okazami „na miejscu”. Reptilia bowiem słynie z roślinności, której cudowne właściwości mają zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Same ogrody mają niewiele ponad czterysta lat, a założone zostały przez jednego z jaszczurzych zielarzy. Zauważył on bowiem, że wiele roślin ma właściwości medyczne, jednak wyprawy po nie bywają męczące i uciążliwe, zwłaszcza, jeśli potrzeba zaledwie jednej części, w dodatku świeżo zerwanej. Jego wniosek poparła większość zielarzy, druidów i alchemików, jednogłośnie uznających pomysł za doskonały.
Dla celów Wiszących Ogrodów przeznaczono jedną z mniejszych piramid służących i tak do alchemicznych eksperymentów. Jej wielokondygnacyjne, schodkowe boki przykryto dodatkowymi warstwami ziemi i pozwolono roślinności działać tak, jak sama uzna to za stosowne, ingerując tylko w nielicznych przypadkach, uważając, by sadzić okazy zgodnie z ich wymogami, a nie z kaprysami aktualnie dbających o ogród konserwatorów. Ucząc się na próbach i błędach, ten swoisty cud połączenia nauki i natury stał się cenionym pomiędzy alchemikami punktem w ich poszukiwaniach mikstur. Wystarczyło wszak opłacić wstęp, by móc do woli korzystać i czerpać z niezmierzonego bogactwa roślinności, mądrości miejscowych druidów oraz zielarzy, a także – co chyba znacząco wpłynęło na znamienitość tego miejsca – mieć pod ręką wspaniale przygotowane pracownie alchemiczne, gdzie powstają najróżniejsze mikstury.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- konserwatorzy, druidzi, alchemicy, zielarze

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Wszelkie naturalnie występujące w Reptilli, w tym:
- Passilera
- Lurek Czarny
- Toypo
- Tojad
- Srebrny Wiąż
- Smolna Lilia
- Próżniak

Dopasowanie do schematu: Ayeron [6236]

Wróć do strony głównej