Mydlarnia u May

Przeglądano 1232 razy

1. Położenie lokacji.

Cesarstwo, Azeloth, Dolne Miasto.

mydlarniamay

2. Opis lokacji

Duże okna i drzwi dzieliły przechodniów od mieszanki zapachów, która wibrowała we wnętrzu sklepiku. May prowadziła swój warsztat samodzielnie, poświęcając pracy każdą wolną chwilę, czy to na komponowanie nowych zapachów do swych specyfików dla ciała, czy na douczanie się w kwestii bardziej farmaceutycznego działania swoich dokonań, wszak nie tylko dla urody tworzyła kosmetyki, ale także ku zdrowotności.
Zatrudniała jako pracownika młodą dziewczynę imieniem Ann.
W głębi saloniku, na prawo tuż obok okna, znajdowało się jej biurko, które było białym drewnianym stolikiem z finezyjnie powyginanymi na zewnątrz nóżkami, zaopatrzone w szufladkę, w której to trzymała swoje notatki odnośnie nowej linii w swym asortymencie. Również białe, z kawowego koloru obiciem siedziska krzesło stało przy owym stoliku.
Ściany, barwy takiej, jak siedzisko jej krzesła, od podłogi po sufit, zaopatrzone były w półki i gablotki białego koloru.
Te niżej, z drzwiczkami, zamykane były na klucz. Znajdowały się tam bowiem zapasy przedmiotów, które stały na wystawie. Całe pomieszczenie wypełniał świeży zapach wymieszanych ze sobą woni. Ogółem wnętrze utrzymane w dwubarwnej tonacji, która po części wyrażała dość surowy i oszczędny styl właścicielki.
Żadne zbędne przedmioty, ni złocenia, ni kryształowe ozdoby. Nic, co odwracałoby uwagę od kluczowej sprawy tego miejsca. Liczył się tylko zapach i on był wypełnieniem całego miejsca.
Na prawo, tuż za krzesłem, na którym zwykle siadywała, między regałami były wąskie drzwi prowadzące na zaplecze, gdzie May miała między innymi swoją pracownię, ale też niewielki składzik. Małe pomieszczenie z panującym półmrokiem, oświetlane jedynie olejną lampą, żyło swoim życiem. To tu perfumiarka przechowywała aparaturę do destylowania roślin, czy inne fiolki, w których znajdowały się składowe perfum, czy mydeł, liczne zapasy suszu i innych potrzebnych narzędzi i wyrobów. Zaraz obok, za ciężką kurtyną było serce zakładu. Powstawały tu najwonniejsze dzieła jej życia - pracownia. Ta znów oświetlona była ogromnymi, niczym za dnia nie przesłoniętymi oknami, które wychodziły na tyły budynku.
Pracujące aparatury, parujące szklane naczynia i liczne notatki rozłożone na biurku. Otoczona regałami ze zwojami i rycinami mnóstwa roślin, ziół, czy poszczególnych listków drzew - tak wyglądało wnętrze.
Wąski korytarz obok laboratorium perfumiarskiego prowadził na schody, które wiodły do mieszkania Mayil, które zajmowało całą powierzchnię piętra. Nie było to wielkie i przestronne mieszkanie. Po wejściu do środka, widać było salonik, gdzie stała kanapa, a naprzeciw niej kominek, miał dwa okna wychodzące na ulicę. Idąc dalej prosto, wchodziło się do skromnej kuchni. Na lewo od salonu była sypialnia, gdzie stało wielkie łóżko i szafa z ubraniami. Było tam również biurko, gdzie od czasu do czasu Mayil uzupełniała jakieś dokumenty.

3. Historia lokacji.

Niegdyś rodzinne domostwo jej matki, weszło w posiadanie rodu, gdy ta zamążpójścia dokonała za jednego z Sagharów. Rodzina matki Mayil - ród Bysso od pokoleń pielęgnujący perfumiarskie tradycje, zakupił ową kamienicę dla córki, by mogła swe skrzydła rozwijać w Azeloth.
Plany miłością pokrzyżowane nie spełniły się nigdy, lecz Mayil tradycję rodziny Bysso podniosła i do świetności ją doprowadziła zakładając tu mydlarnię. Spełniła tym marzenie swoje, jak i matki, która przed laty już w Irimgardzie osiadła wraz z mężem, przekazując Mayil pod opiekę kamienicę.

4. Lista NPC.

Imię: Ann
Nazwisko: Trevnor
Wiek: 27
Profesja: Mieszczanin
Opis postaci:
Zatrudniona przez Mayil pomocnica. Często prowadzi mydlarnię samodzielnie. Doradza i sprzedaje dostępne produkty, zbiera zamówienia oraz zajmuje się dostarczaniem ich do odbiorców.

Mayil Saghar - Właścicielka

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tu napotkać:

Brak.

6. Koszt lokacji:

1x Pracownia rzemieślnicza 
1x Kamienica 
1x Sklep

38601669 sztuk złota

7. Typ lokacji:

Lokacja organizacji. Właściciel - Płomień Inis Birke.

8. Autor

Mayil

Wróć do strony głównej