Tor Beann’shie (Wieża Zaświatów)

Przeglądano 2366 razy

1. Położenie lokacji: Romen-Dor, Dol Velen2. Opis lokacji:
Nazwa Tor Beann'shie niejednemu jeży włosy na głowie. Oznacza ona, bowiem miejsce na dalekiej północy Dol Velen, w największych gęstwinach lasu, gdzie niewielu się dotąd z własnej woli zapuściło. A garstka tych, którzy powrócili z niechęcią myślała o powrocie w te przesiąknięte magią ruiny. Tor Beann'shie to kompleks ruin, wież i budynków, które zniszczone wojną z Daakarami pochłonięte zostały przez las. Jednak nawet Elfowie z rzadka zapuszczają się w tę okolicę. Spustoszone wieki temu, stały się siedzibą różnych dziwadeł i stworów, których nie odstraszyła nawet magia natury. Na szczęście ta enklawa zła i chaosu wydaje się zadowalać tym obszarem i nie pochłania nowych terenów. W tym najmroczniejszym zakątku lasu wznosi się budynek zwany przez Elfów Narrenturm (Wieża Obłąkanych). Plotki głoszą, że wśród ruin można zauważyć ślady obecności nieznanych, obcych istot. Tak czy inaczej miejsce to jest zarazem odbiciem najmroczniejszych cech Strażników. Starożytni magowie wznieśli tam niegdyś swoją wieżę, jak gdyby złowieszcza aura tego miejsca sprzyjała ich badaniom. Obecnie zostały po niej tylko ruiny oraz kompleks niezbadanych, złowrogich podziemi

Ciekawe miejsca w lokacji do sesji fabularnych:
- Ruiny starej Magicznej Wieży (kilkukrotnie przeczesane, lecz wciąż można trafić na starożytne artefakty)
- Narrenturm (Wieża Obłąkanych – starożytne miejsce, gdzie magowie renegaci przeprowadzali straszliwe badania nad kontrolą umysłu i nekromancją; czarna karta w historii magii i Strażników Lasu. Aby tam dojść trzeba wynająć Strażnika Lasu za przewodnika).

3. Historia lokacji:
Wiele lat temu, kiedy jeszcze Romen-Dor przeżywał lata swojej największej świetności i rozkwitu spowodowane odłączeniem części ziem od Cesarstwa i prowadzeniem własnej polityki, cześć z pośród elfickich magów obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami postanowiła stworzyć swoje własne miejsce, w którym mogli by w spokoju żyć oddając się przy tym badaniom nad strukturą magii i wszystkim co z nią związane. Przeczesując region znajdujący się na wschód od rzeki Gwennelen natknęli się na obszar silnie emanujący magią i każdy kto znał się na niej choć trochę, zdawał sobie sprawę z jego potencjału. W dość krótkim czasie powstał tutaj kompleks, który prawdopodobnie przetrwałby do dnia dzisiejszego, gdyby nie wydarzenia zapoczątkowane w 1284 roku, przez przybyłych Daakarów. Na skutek najazdu wieża została zniszczona, a wraz z upływem czasu także zapomniana przez ówczesnych mieszkańców. Jedynie runy przypominają dzisiaj o niegdysiejszej świetności tego miejsca.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują: brak

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Meytasm
Wilkobluszcz
Skoffin
Chimera
Ptasznik czerwonopióry

Rośliny:
Złośliwiec
Dyptyr Oleisty
Purpea, Purpurowa Krew
Pyjus Menty
Trupie główki
Bieluń

Dopasowanie do schematu: Ehrel [5827]

Wróć do strony głównej